3 sposoby na spędzenie weekendu w Krakowie

KrakówKraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Polski. Nie ma się co dziwić! Dawna stolica kraju to przepiękna architektura, niezwykle zabytki, fantastyczne kluby oraz restauracje, które doceniają nie tylko przyjezdni, ale także mieszkańcy. Wybierasz się do Krakowa? A może znasz to miasto jak własną kieszeń, ale brakuje Ci pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Poznaj 3 sposoby na weekend w centrum Małopolski!

Zabierz dziecko do HistoryLandu

Bez względu na to, czy planujesz dłużą wycieczkę do Krakowa, czy tylko weekendowy city break, koniecznie pomyśl o wizycie w https://historyland.pl. Co to takiego? HistoryLand to interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, w którym za pomocą makiet wykonanych z ponad miliona klocków LEGO® zaprezentowano ważne wydarzenia z przeszłości kraju. Dopracowane w każdym calu budowle uzupełniono o nowoczesne gadżety, m.in. gogle VR i interaktywny ster, które pozwalają poznać historię za pomocą wszystkich zmysłów. W centrum można podziać m.in. atrakcje Krakowa, np. Kościół Mariacki, ale także rekonstrukcje bitew: pod Grunwaldem i pod Oliwą oraz Stocznię Gdańską. HistoryLand znajduje się w budynku Starego Dworca PKP, więc po wizycie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się na Stary Rynek.

Idź na spacer po Krzemionkach Zakrzowskich

Lubisz aktywnie spędzać czas, ale bardziej od zwiedzania cenisz spacery? W Krakowie możesz znaleźć wiele ciekawych miejsc, m.in. ogród zoologiczny, Lasek Wolski oraz Bulwary Wiślane. Jeśli jednak preferujesz dłuższe wyprawy, wybierz Krzemionki Zakrzowskie. Dlaczego warto pójść akurat tam? Przede wszystkim ze względu na Skałki Twardowskiego. Skąd ta nazwa? Według legendy to właśnie tu miał prowadzić swoją szkołę czarnej magii Piotr Twardowski, czarnoksiężnik. Skałki otacza fantastyczny park, w którym… znajduje się m.in. pomnik Elvisa Presley’a! W okolicy można pospacerować, ale także pojeździć na rowerze.

Zwiedź schrony w Nowej Hucie

Istnieje także opcja zorganizowania wyprawy do schronów znajdujących się w Nowej Hucie. Zwiedzanie odbywa się w większych grupach w soboty oraz niedziele i aranżowane jest przez fundację o profilu non-profit. Co można zobaczyć w jego trakcie? Obecnie w schronach przeciwlotniczych z okresu zimnej wojny (powstałych konkretnie w latach 50.) można spacerować kilkoma trasami. Obejmują one m.in. schrony w budynku Z i S oraz Stanowisko Dowodzenia. Od niedawna można połączyć zwiedzania schronów z fortami tzw. Twierdzy Kraków. Jak widać sposobów na ciekawy weekend jest całkiem sporo.

Ocena: 5.0