5 najczęściej wybieranych atrakcji w Zakopanem

Kulig w ZakopanemZakopane to często wybierany kierunek nie tylko na odpoczynek w sezonie letnim, ale i zimowy kiedy to piękną panoramę Zakopanego i całego Podhala pokrywa śnieg. W okresie zimowy możemy skorzystać z wielu stoków narciarskich, które oferuje nam region podhalański, wybrać się na kulig zimowy po malowniczych zakątkach Zakopanego lub skorzystać ze skuterów śnieżnych - adrenalina gwarantowana!

Poniżej lista 5 najczęściej wybieranych atrakcji w Zakopanem i na całym Podhalu. Jesteście gotowi?

Wyprawa na skuterach śnieżnych, z jednej strony jakże banalna i prosta atrakcja, ale czy na pewno? Miejscem atrakcji jest Witów, Gubałówka lub Białka Tatrzańska. Uczestnicy atrakcji są szkoleni przez wykwalifikowanych instruktorów i udają się na przejażdżkę maszynami o ogromnej mocy. Opanowanie takiego potwora śnieżnych zasp jest naprawdę imponujące! Wynagradzają nam to piękne widoki, których można doświadczyć korzystając z tego typu atrakcji w Zakopanem i okolicach.

Wielu z nas przyjeżdżając do Zakopanego w okresie zimowym planuje skorzystać z wyciągów narciarskich, których nie ukrywajmy jest mnóstwo. Zakopane, Witów, Białka czy może Bukowina Tatrzańska? Podhale to idealne miejsce dla pasjonatów nart, snowboardu oraz biegówek. Każdy jest w stanie znaleźć stok narciarski lub trasę biegową dostosowaną do indywidualnych predyspozycji sportowych. W końcu dlatego Zakopane to Zimowa Stolica Polski!

Pamiętajmy, że odpoczynek i relaks to jedna z podstawowych zasad wyjazdu na urlop. Dlatego i tutaj nie może zabraknąć atrakcji takiej jak prawdziwy góralski kulig na szczycie Gubałówki lub w malowniczej Dolinie Chochołowskiej. Jasno stwierdzamy, że kulig zimowy to atrakcja ponadczasowa. Idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi oraz przyjaciół wybierających się na wypad do Zakopanego. Kulig to nazwa, która łączy w sobie przejazd pięknymi, rzeźbionymi, góralskimi saniami oraz biesiadę przy ognisku gdzie spróbują Państwo pysznych regionalnych produktów i skocznie przegrywającą kapelą góralską na żywo.

Zakopane przyciąga miłośników Tatr, w okresie zimowym szlaki tatrzańskie nie są zamknięte. Natomiast obowiązują alerty, których zawsze zalecamy przestrzegać. Bezpieczna wyprawa w Tatry i zdobywanie tatrzańskich szczytów możliwa jest z przewodnikiem tatrzańskim, który podczas całej podróży opowie Państwu o Zakopanem i jego walorach, dodatkowo zagwarantuje, że przejście w wybrany przez was punkt przebiegnie pomyślnie. Dla zainteresowanych ciekawą i przydatną opcją będzie szkolenie lawinowe z detektorami lawinowymi. Pamiętajcie w Tatrach najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Na sam koniec atrakcja, o której nie można zapomnieć! A bardziej usługa, dzięki której nasze podniebienie przeżywa uniesienia. Regionalna podhalańska kuchnia! Mam tutaj na myśli regionalne sery, czyli oscypki. Następnie jagnięcinę z zapiekanymi grulami, czyli ziemniakami. Zakopane to miejsce gdzie restauracje i różnego rodzaju lokale gastronomiczne prześcigają się wzajemnie. Wybierając lokal w którym podają regionalne potrawy zachęcam do przeczytania wcześniej opinii.

Podhale to miejsce kulturowe sięgające od Skalnego Podhala - Zakopanego do Niżnego Podhala - Gorców. Możliwości spędzenia czasu wolnego na Podhalu jest wiele. Teraz decyzja należy już do Was jak wykorzystacie ten czas. Ofertę znajdziecie na kulig-zakopane.eu.

Komentarze