5 największych atrakcji Wrocławia

Atrakcje WrocławiaWrocław jest jednym z największych polskich miast, wiele osób odwiedza go i pozostaje zauroczonych pięknem zabytków miasta. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w stolicy Dolnego Śląska? Poznaj największe atrakcje Wrocławia.

Rynek

Wrocławski Rynek to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc. Rozległy plac centralnego punktu w mieście jest ulubionym celem spacerów zarówno mieszkańców Wrocławia jak i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Nad wrocławskim Rynkiem góruje budynek Starego Ratusza, ze słynnym zegarem, bardzo chętnie fotografowanym przez turystów. Sam budynek największej władzy w mieście jest również godny uwagi. To właśnie w jego podziemnej części znajduje się najdłużej działająca w Europie restauracja - Piwnica Świdnicka, nazwę zawdzięczająca słynnemu świdnickiemu piwu. Wielbiciele złocistego trunku nie mogą odpuścić wizyty w Spiżu, mieszczącym się na parterze budynku Nowego Ratusza, gdzie dziś urzęduje prezydent miasta.

Panorama Racławicka

We Wrocławiu możesz również podziwiać być może najsłynniejszy, z pewnością zaś największy z polskich obrazów. Słynna Panorama Racławicka, powstała w stulecie bitwy, po II wojnie światowej znalazła się we Wrocławiu, gdzie dziś można go podziwiać.

Panorama to szczególny rodzaj obrazu, popularny w końcu XIX wieku. Jej idea polega na zbudowaniu u widzów wrażenia przebywania w centrum wydarzeń. Dla większego efektu przed obrazem, który podziwia się ze specjalnej platformy, umieszczono elementy wystroju. Wizyta w Panoramie Racławickiej to nieodłączny element wizyty we Wrocławiu.

Ostrów Tumski

Najstarszą częścią Wrocławia nie jest, wbrew pozorom, starówka. Ostrów Tumski był miejscem pierwotnego grodu, który w miarę upływu czasu zaczął się rozrastać. Od czasów późnego średniowiecza teren ten należy do kościoła i dziś pozostaje miejscem największego skupiska świątyń. Na Ostrowie Tumskim znajduje się między innymi wrocławska katedra.

Ostrów Tumski to miejsce wyjątkowe, podczas spaceru ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Odczucie to potęgują lampy gazowe, zapalane każdego wieczoru przez gazownika. Romantyczny spacer we dwoje malowniczymi uliczkami Ostrowa Tumskiego z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Wrocławski ogród zoologiczny

Największy i najstarszy ogród zoologiczny w Polsce znajduje się właśnie we Wrocławiu. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów przybywających niekiedy z bardzo daleka jedynie w celu odwiedzenia zoo. Ujrzenie na własne oczy wielu egzotycznych zwierząt jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Wrocławski ogród zoologiczny przed kilku laty został zmodernizowany, dziś można w nim podziwiać nowoczesne wystawy tematyczne. W Afrykarium spotkasz zwierzęta pochodzące z Czarnego Lądu, ogromne baseny pozwalają na spotkanie z wieloma gatunkami niemal oko w oko, od oglądającego oddzielonego jedynie szybą.

Zarządzający wrocławskim ogrodem zoologicznym przygotowali również Odrarium, czyli wystawę koncentrującą się na pokazywaniu fauny i flory drugiej co do wielkości spośród polskich rzek. Warto na nią zwrócić uwagę i poznać na co dzień nieznane ryby i ptaki.

Kompleks Hali Stulecia

W pobliżu wrocławskiego ogrodu zoologicznego znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych budowli miasta, chętnie uwieczniana na fotografiach. Hala Stulecia jest zabytkiem światowej sławy, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, co z pewnością jest najlepszą rekomendacją.

Słynna modernistyczna bryła Hali Stulecia jest rozpoznawalna z daleka, dziś wciąż odbywają się tutaj koncerty i wystawy, dla których budowla powstała przed stu laty. W skład kompleksu wchodzi również Pawilon Czterech Kopuł, Iglica i Pergola, na której znajduje się wrocławska Fontanna Multimedialna, jedna z największych tego typu w Europie.

W bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się Park Szczytnicki, będący największym miejskim parkiem. Możesz tu wygodnie odpocząć po trudach poznawania stolicy Dolnego Śląska, co docenisz szczególnie w upalne letnie dni.

Wrocław posiada o wiele więcej ciekawych miejsc, które należy odwiedzić w trakcie pobytu w mieście. Spacer po mieście sprawi, że bez większego wysiłku odnajdziesz wiele z nich.

Autor: www.goldenapartments.pl.

Komentarze