5 pomysłów na integrację dla firm

Szkolenie grupoweImprezy integracyjne dla firm, to idealny sposób na nawiązanie bliższych relacji, zbudowanie zaufania i nauczenie się wspólnego działania. Takie spotkania to okazja, żeby poznać nie tylko współpracowników, ale też przełożonych - zgranie między wszystkimi członkami, to podstawa do efektywnego działania. Organizowanie gier i wspólnych aktywności przekłada się w późniejszej pracy na osiągane wyniki, a każdemu menedżerowi powinno zależeć na dobrym zgraniu w zespole.

W tym artykule przedstawiamy 5 pomysłów na skuteczną integrację.

Wyjazd integracyjny

Wiele firm decyduje się na zorganizowanie krótkiego wyjazdu integracyjnego. Ośrodki proponują profesjonalne sale konferencyjne i przestrzeń do wspólnych gier zespołowych, czy warsztatów.

Integracja w otoczeniu natury

Ucieczka od miejskiego tłoku i biura to marzenie wielu pracowników, dlatego wyjazd integracyjny w okolice przyrody z pewnością spotka się z entuzjazmem. Dla miłośników plaż i miejskiego życia proponujemy integrację nad morzem. Wyjazd do miast takich jak Kołobrzeg, Ustka, czy Mielno to okazja, żeby zabrać cały zespół na długi spacer wzdłuż plaż, zorganizowanie turnieju siatkówki plażowej, czy gier miejskich na łonie natury. Na drugim końcu Polski spotkamy górskie krajobrazy, które również zabierają dech w piersi. Najpopularniejszymi kierunkami są Tatry, Bieszczady i Karkonosze. Sezon zimowy to idealna okazja do wspólnej jazdy na nartach, wypróbowania kuligu, czy nawet skuterów śnieżnych. W sezonie letnim można się wybrać na wspólne wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie urokliwych górskich skansenów.

Zabawy integracyjne

W ośrodkach hotelowych spotykamy się z wieloma udogodnieniami dla firm, jednak najważniejsza jest przestrzeń do wspólnych spotkań. Sala konferencyjna (https://www.jeleniagorahotel.pl/konferencje/szkolenia-z-pomyslem) jest idealnym miejscem do zorganizowania szkoleń dla swojego zespołu.

Zabawa integracyjna - "Kto zabił pokojówkę?"

Jednym z pomysłów na zabawę integracyjną jest zagranie w "Kto zabił pokojówkę?". Jest to gra w klimacie dochodzenia kryminalnego - niczego nieświadomi uczestnicy wchodzą do sali konferencyjne na zwyczajne spotkanie i nagle do pomieszczenia wbiega policja z gorącą sprawą zabójstwa jednej z pokojówek! Podejrzewani są goście i obsługa, a sprawa niespodziewanie, co chwilę zmienia swój obrót. Uczestnicy szkolenia muszą w zespołach rozwiązać zagadkę, wykorzystując swoje talenty. Ta pozorna gra pokazuje wiele o współpracy i charakterze osób w grupie, może uwypuklić naturalne skłonności przywódcze uczestników. Niewykluczone, że poznacie swoich współpracowników i współpracowniczki z zupełnie innej strony.

Integracja outdoor

Integracja firmy nie musi mieć miejsce na wspólnym wyjeździe - oto pomysły na integrację, które korzystają z atrakcji blisko siedziby firmy.

Gra miejska

Świetną zabawą jest gra miejska. To coraz popularniejsza aktywność, dlatego łatwo jest znaleźć wiele inspiracji oraz firm, które przygotowują najbardziej stymulujące zagadki. Podczas takiej wyprawy najczęściej jest się zdanym tylko na swoją grupę, bez pomocy Internetu – to zdecydowanie spore wyzwanie, ale nie brak przy nim zabawy.

Wyjście do restauracji

Każdy od czasu do czasu potrzebuje tzw. wyjścia na miasto. W każdym mieście znajdziemy restaurację tak ciekawą i popularną, że wszyscy chcieliby mieć okazję, żeby choć raz dostać tam stolik! Obiad w wykwintnej restauracji może sprawić, że członkowie zespołu poczują się docenieni, a przy smacznym jedzeniu rozmowa staje się swobodna i przyjemna.

Wyjazd integracyjny

 

Integracja indoor

Firmowe get together można zrealizować na wiele sposobów, poznajcie nasze propozycje na integrację w biurze.

Impreza tematyczna

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie wieczornej imprezy tematycznej. Przebranie się za postacie fantastyczne z książek albo śmieszniej, za coś rozpoczynającego się na pierwszą literę naszego imienia, to tylko niektóre pomysły. Może jest coś, co łączy zespół? Ulubiony gatunek filmowy? Zamiłowanie do sportu? Motyw jest naprawdę dowolny, najważniejsze, żeby być przy nim kreatywnym i dobrze się bawić!

Nietypowe warsztaty

Wiele osób zawsze chciało „czegoś” spróbować, a nigdy jakoś się nie udało. Integracja firmowa to idealny moment, żeby nadrobić te zaległości i zorganizować na warsztaty! Lepienie z gliny? Dzierganie? Malowanie? Improwizacja teatralna? Takim doświadczeniem członkowie zespołu będą mogli się chwalić przez długie lata!

To już wszystkie nasze propozycje na integrację w firmie. Mamy nadzieję, że pomogą one w nawiązaniu bliskich relacji i wprowadzą poczucie bezpieczeństwa i swobody w zespole!

Komentarze