Atrakcje dla dzieci w Lubelskim

LublinWojewództwo lubelskie może pochwalić się ogromną ilością miejsc, w których bez chwili nudy można spędzić dzień z całą rodziną.

Oprócz samego Lublina, w którym takich obiektów jest masa, mieszkańcy województwa mogą wybierać się w nieco dalsze zakątki całego województwa.

Dzień wolny od pracy można spędzić w Chełmie, gdzie spaceruje się po Podziemiach Kredowych, słuchając opowieści Ducha Bielucha. Można też wybrać się do Kozłówki, bo tam funkcjonuje Muzeum Zamoyskich. Ciekawą atrakcją dla małych i dużych jest też ZOO w Leonowie. To tam mieszkają zwierzęta, które grały w "Ogniem i Mieczem". Żyją poza zagrodami i można je swobodnie karmić czy pogłaskać. W zwierzyńcu zobaczyć można lamy, osły, świnki wietnamskie, ale też strusie i wielbłądy. Jeszcze większe ZOO jest w Zamościu. To jeden z największych obiektów tego rodzaju w całej Polsce.

Ciekawą atrakcją jest też zamek w Janowcu, położony na wysokiej skarpie daje możliwość nie tylko poznania zamierzchłej historii tutejszych ziem, ale też podziwiania nieziemskich widoków całej okolicy. W zamku mieści się też Muzeum Nadwiślańskie, więc może odbyć się tu ciekawa lekcja edukacyjna.

Stawiając na naukę poprzez rozrywkę i zabawę, można wybrać się też z dziećmi do Krasnobrodu, gdzie utworzono Ścieżkę Edukacyjną Dinozaury. To jedyny obiekt tego rodzaju w całym województwie.

Wybierając atrakcje na łonie natury, gdzie to zresztą sama przyroda ma być największym atutem, warto pojechać do Rezerwatu "Czartowe Pole". To prawdziwa perełka województwa, a jedną z głównych jej atrakcji są wodospady. Niedaleko jest też hodowla koników polskich.

Co ciekawe, województwo lubelskie cieszy się też sporą ilością kompleksów kąpielowych. Cały dzień można spędzić nad jeziorem Białym-Włodawskim, Białczańskim, Piaseczno albo Krasne. Szaleństwa w wodzie dadzą nie tylko multum frajdy, ale usprawnią też naszą kondycję fizyczną. Na taką wycieczkę warto zabrać sowity prowiant i na plaży urządzić rodzinny piknik. Już niedługo będzie można korzystać też z Aquaparku w Chełmie, który lada dzień będzie otwarty dla gości.

Jeszcze inna propozycja dla całej rodziny na spędzenie dnia pełnego wrażeń to Farma Iluzji w Mościskach koło Trojanowa. To centrum rozrywki, gdzie podczas wyśmienitej zabawy można się edukować. Zorganizowano tu setki atrakcji dla małych i dużych gości. Dostępne są te typowe dla szaleństw najmłodszych, jak place zabaw, karuzele czy dmuchańce. Główny atut to jednak możliwość obcowania z magią, niewytłumaczalnymi zjawiskami. Wystarczy wejść do Pokoju Amesa, labiryntu luster czy zajrzeć do studni bez dna, by się o tym przekonać. Odpoczynek na Farmie Iluzji przewidziany jest przy ognisku, przy pieczeniu kiełbasek albo na pirackiej wyspie, na której można zjeść obiad, raczyć się lodami albo goframi.

Jak widać, nie tylko Warszawa i okolice oferuje mieszkańcom Polski mnóstwo możliwości, z których korzystać można w dzień wolny od pracy i szkoły. Również nieopodal Lublina znaleźć można ciekawe miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy tylko by każda rozrywka była dobrana odpowiednio do naszych zainteresowań i wieku dziecka.

Źródło: www.farmailuzji.pl.

Komentarze