Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Atrakcje dla dzieci w WarszawieWarszawa jako stolica Polski kojarzy się z centralną siedzibą partii politycznych, biurowcami pełnych ludzi ubranych w garnitury i krawaty. Wydawałoby się, że dzieci oprócz placówek edukacyjnych, nie znajdą dla siebie odpowiedniego zajęcia w wolnym czasie, czy po prostu w trakcie pobytu wakacyjnego.

Tymczasem okazuje się, że atrakcji dla najmłodszych w stolicy nie brakuje, wręcz przeciwnie - potrzeba dużo wolnego czasu aby ze wszystkich skorzystać. Poniżej tylko 10 chętnie odwiedzanych.

ZOO Warszawskie
Warszawskie ZOO powstało w 1928 roku. Wówczas przebywało tam około 500 zwierząt, obecnie jest ich niespełna 4000, co daje razem 490 gatunków. Odwiedzający mają okazję zobaczyć słonie, żyrafy i nosorożce. W specjalnie przygotowanych wybiegach wylegują się lwy, tygrysy i gepardy. Na linach i różnego rodzaju konstrukcjach dokazują małpy. Jest także akwarium pełne egzotycznych ryb, pawilon z pająkami, wężami i wielobarwnymi papugami. Zwierzęta w większości mają zapewnione warunki prawie takie, jakie są w naturalnym środowisku. Specjalnie dla dzieci otwarto Baśniowe ZOO, są gatunki zwierząt znane z bajek. Są tu osiołki, kucyki i króliki.

Centrum Nauki Kopernik
CNK nie jest zwykłym muzeum, gdzie stoją wszelkiego rodzaju eksponaty, których pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, a przewodnik opowiada nudną historię każdego z nich. Tu przede wszystkim dzieci nie powinny się nudzić, wszystkiego można dotknąć, pobawić się, poeksperymentować. Dla każdego znajdzie się coś, co na pewno przyciągnie uwagę. Dobra zabawa gwarantowana jest i dla dzieci, ale również dla osób starszych.

Muzeum Powstania Warszawskiego
W muzeum Dzieci mogą poczuć atmosferę jaka panowała podczas II Wojny Światowej, poznają codzienne życie ludności cywilnej podczas 63 dni walk Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Dowiadują się jak żołnierze przemieszczali się kanałami. Obejrzenie filmu “Miasto Ruin” oddaje skalę zniszczeń powstałych nie tylko wskutek wojny, ale również bombardowania po powstaniu. Dzieci mogą zobaczyć wierną replikę Liberatora B-24J - były to samoloty, z których dokonywano zrzutów z pomocą dla walczącej Warszawy.

Multimedialny Park Fontann
U stóp Starego Miasta od maja do końca września mieszkańcy i turyści mogą obejrzeć spektakularne show światła, dźwięku i wody. Na wodnym ekranie wyświetlana jest animowana opowieść nawiązującą do historii Warszawy i jej legendy. Zimą zamiast wody tańczą strumienie światła. Najmłodsi na pewno chętnie skorzystają ze znajdującego się nieopodal wodnego placu zabaw, w którym bez przeszkód mogą się pluskać i moczyć do suchej nitki.

Hangar 646
Pierwszy w Warszawie park trampolin, jest dobry pomysł na rozrywkę dla całej rodziny. Zlokalizowany jest w dwóch miejscach, na Gocławiu i Mokotowie. Na ogromnej przestrzeni znajdują się niezliczone ilości trampolin, batuty sportowe i basen z gąbkami.

Manufaktura cukierków
Oprócz tego, że można tam kupić pyszne cukierki i lizaki, to również dzieci poznają proces produkcji słodyczy. Słodycze powstają zgodnie recepturą stworzoną w XVII wieku. Smakołyki składają się z 80 smaków i 150 wzorów takie jak postacie z kreskówek czy uśmiechnięte buźki. W weekendy organizowane są pokazy ręcznego wytwarzania cukierków. W dni powszechne pokazy organizowane są tylko dla grup zorganizowanych.

PGE Stadion Narodowy
Stadion Narodowy jest największą areną sportową w Polsce, którą można zwiedzać z przewodnikiem. Wycieczki organizowane są codziennie, można zobaczyć między innymi szatnie znanych piłkarzy. Zimą dla dzieci rozkładane jest lodowisko.

Muzeum Wojska Polskiego
Odwiedzający poznają historię Wojska Polskiego od X wieku do końca II Wojny Światowej. Można tam zobaczyć Relikwiarz Gotycki zdobyty w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku, różnego rodzaju zbroje lub hełmy. Największą atrakcją są jednak czołgi, armaty, samoloty i śmigłowce.

Park Linowy Bielany
Jest to parki linowy, który wyróżnia się tym, że mogą z niego korzystać dzieci już od 3 roku życia. Są specjalnie przygotowane trasy dla dzieci najmłodszych, tych troszkę starszych i tych już prawie dorosłych. Rodzice również znajdą dla siebie pełną wyzwań trasę do przejścia.

Muzeum Kolejnictwa
Stoją tam prawdziwe pociągi, które robią ogromne wrażenie przeważnie na chłopcach, są to składy, które już nie jeżdżą po torach kolei, ale za to można wejść do środka i podziwiać kabinę, czy po prostu dotknąć urządzeń. Dzieci mogą podziwiać ogromną kolekcję modeli pociągów, które są wykonane w pomniejszonej skali.

Wizyta w stolicy nie musi oznaczać, że spędzimy ją w korkach, czy jedynie przebywając w klimatyzowanych biurowcach. Atrakcji jest sporo, jest co zwiedzać, jest co zobaczyć co sprawi, że pobyt w Warszawie będzie niezapomniany.