Biuro pielgrzymkowe: najciekawsze kierunki nie tylko dla chrześcijan

Biuro pielgrzymkowePodróżowanie dla wielu z nas jest pasją umożliwiającą poznawanie otaczającego świata i siebie samego. Wizyta w odległym kraju pozwala oderwać się od rzeczywistości, zagłębić w nieznaną kulturę, zawiązać nowe znajomości, przełamać własne bariery, wypocząć z dala od codziennych trosk, podziwiać majestat przyrody… Do długiej listy powodów, dla których decydujemy się raz na jakiś czas opuszczać swoje miejsce zamieszkania, dopisać należy chęć zmiany swojego życia i wyrażenie miłości do Boga. Na polskim (i nie tylko) rynku z powodzeniem działają biura oferujące wycieczki za granicę do miejsc religijnego kultu.

Biura pielgrzymkowe są odpowiedzią na potrzeby osób pragnących doświadczyć jedności z Bogiem i innymi osobami wyznającymi podobne wartości. Dla niektórych modlitwa w Ziemi Świętej albo Stolicy Apostolskiej ma być formą podziękowania albo wyrażenia żalu za grzechy. Jakie kierunki oferuje Misja Travel - biuro pielgrzymkowe będące liderem w swojej branży? Oto lista najciekawszych i najbardziej popularnych wśród pątników destynacji!

Izrael i Palestyna: mistyczna podróż do początków

Na liście marzeń wielu wierzących osób jest postawienie stopy na Ziemi Świętej. Dobre biuro pielgrzymkowe może pomóc Ci zrealizować życiowy cel i dotrzeć do źródeł chrześcijaństwa. Podczas wizyty w Izraelu i Palestynie pielgrzymi mają okazję na własne oczy zobaczyć miejsca, w których rozgrywały się najważniejsze wydarzenia, które zmieniły bieg historii:

  • Jerozolima - święte "miasto trzech religii", największe miasto Izraela i Palestyny. Miejsce, w którym znajduje się Grób Pański;
  • Betlejem - miejsce narodzin Jezusa Chrystusa;
  • Jerycho - położone nad Jordanem najstarsze miasto świata. Dokonały się w nim dwa wielkie wydarzenia ewangeliczne: nawrócenie Zacheusza oraz uzdrowienie Bartymeusza;
  • Kafarnaum - dom św. Piotra;
  • Nazaret - miasto św. Rodziny.

Wizyta w Izraelu i Palestynie jest mistyczną podróżą przez karty Pisma Świętego. W murach miast wykopanych spod ziemi, imponujących świątyniach, ciasnych uliczkach i urzekającym krajobrazie zaklęta jest pamięć o boskich cudach, żywotach świętych i życiu Jezusa.

Wycieczka do Francji z biurem pielgrzymkowym: uzdrawiająca woda z Lourdes

Celem wycieczki za granicę nie musi być kraj ściśle związany z biegiem wydarzeń opisanych w Piśmie Świętym. Ważne punkty dla chrześcijan znajdują się na mapie niemal całego świata. Przeważnie są to miejsca związane z życiem świętych i te, w których doszło do objawień i innych cudownych, niewytłumaczalnych zdarzeń. Zaledwie trzygodzinny lot dzieli nas od francuskiego Lourdes położonego w południowo-zachodniej części kraju.

Lourdes jest nie tylko malowniczą, spokojną miejscowością, z której roztacza się imponujący widok na Pireneje. Dla chrześcijan szukających wsparcia, nadziei na wyjście z ciężkiej choroby i nawrócenia Lourdes jest upragnionym celem pielgrzymek. Znane na całym świecie miejsce kultu maryjnego każdego roku odwiedzane jest przez 6 milionów pątników. Katolicy z najodleglejszych zakątków zjeżdżają się do Lourdes, aby czerpać wodę ze świętego źródła i wejść do groty, w której Matka Boska ukazała się św. Bernadecie Soubirou.

Fascynujące wycieczki za granicę: Liban śladami św. Charbela

Legenda głosi, że Adam wygnany z raju osiedlił się w Libanie. Malowniczy, niezwykle różnorodny kraj graniczący z Izraelem i Syrią nazywany jest Szwajcarią Bliskiego Wschodu. Liban zachwyca szerokimi plażami rozciągającymi się nad krystalicznie czystym Morzem Śródziemnym, wysokimi górami z dolinami i jaskiniami drążonymi przez podziemne rzeki… Jednak doskonałe położenie, majestatyczna natura i piękne zabytki wzniesione tysiące lat temu to nie jedyne atuty bliskowschodniego kraju. Możesz odkryć całkiem nieznane oblicze Libanu, szukając w nim śladów św. Charbela.

Św. Charbel był maronickim duchownym, mistykiem i pustelnikiem. Urodził się i żył w Libanie w latach 1828-1898. Kult oddanego Bogu, umartwiającego się i służącego ludziom kapłana pogłębił się po jego śmierci, kiedy okazało się, że jego ciało nie ulega procesom rozkładu i wydziela nieznaną ciecz. Miejsce spoczynku św. Charbela czczą nie tylko chrześcijanie, ale również wyznawcy innych religii, przede wszystkim muzułmanie.

Biuro pielgrzymkowe: wycieczki za granicę dla każdego

Samodzielne zorganizowanie wycieczki za granicę do miejsca świętego jest nie lada przedsięwzięciem. Strach przed podróżą samolotem, bariera językowa czy podeszły wiek nie muszą oznaczać rezygnacji z realizacji marzenia o modlitwie w świętym miejscu. Na polskim rynku działają biura pielgrzymkowe specjalizujące się w kompleksowej organizacji wypraw dla osób wierzących. Nie musisz przejmować się transportem, zakwaterowaniem, ubezpieczeniem, harmonogramem, kupnem biletów wstępu - wszystkie najważniejsze kwestie organizacyjne spoczywają na barkach touroperatora. Co ważne, wszyscy uczestnicy wypraw objęci są opieką polskiej kadry, w tym przewodnika.

Komentarze