Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Beskidach

BeskidyBeskidy cieszą się popularnością przez cały rok. Zimą chętnie zaglądają do nich narciarze, latem ich szlaki opanowują turyści piesi. Mimo to wciąż pozostają wolne od komercji, dzięki czemu udaje im się zachować autentyzm i piękno natury. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas pobytu w tym rejonie Polski.

Beskidy mają się czym pochwalić Tam znajduje się stolica skoków narciarskich i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Niemałą atrakcją są również malownicze wioski u podnóża gór, w których kultywuje się lokalny folklor. Nie można wreszcie zapominać o najważniejszym - serpentynach szlaków wijących się wśród niepowtarzalnych krajobrazów i prowadzących na górskie szczyty. O nudzie nie ma mowy, zwłaszcza jeśli na nocleg wybierze się nowoczesny hotel spa w Beskidach z saunami i basenem. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić!

Wisła

Grzechem byłoby być w Beskidach i nie zajrzeć do Wisły - stolicy skoków narciarskich, gdzie rozpoczęła się kariera Adama Małysza. Kult skoczka jest tam wciąż żywy, o czym najlepiej świadczy czekoladowa rzeźba skoczka i nosząca jego imię skocznia w Wiśle-Malince. Poza tym warto odwiedzić Muzeum Beskidzkie przybliżające kulturę górali śląskich i niepowtarzalne Muzeum Realizmu Magicznego.

Szczyrk

Szczyrk szczyt swojej popularności przeżywa zimą, kiedy na skoczniach trenują następcy Kamila Stocha, a na stokach szusują amatorzy narciarstwa. Tych ostatnich przyciąga 40 km tras w 10 ośrodkach narciarskich.

Po zakończeniu sezonu zimowego Szczyrk nie przestaje być atrakcyjnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Punktem obowiązkowym jest wspinaczka na Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i spacer ścieżką rekreacyjną nad Żylicą. Nie zabraknie też atrakcji dla pasjonatów zwiedzania. W Szczyrku znajdują się dwa ważne zabytki sakralne: Sanktuarium Matki Boskiej Szczyrkowskiej oraz drewniany kościół św. Jakuba z XVIII w.

Ustroń

Ustroń łączy piękno krajobrazu z ciekawymi zabytkami. W poszukiwaniu tych ostatnich koniecznie trzeba udać się do centrum miasta. Tam znajduje się Rynek z XIX-wiecznym Ratuszem, kamienno-ceglany kościół św. Klemensa i zorganizowane w drewnianej chacie Muzeum Etnograficzne Stara Zagroda. Warto jeszcze zajrzeć do Parku Zdrojowego, gdzie można skosztować źródlanej wody w Pijalni Wód i odetchnąć nasyconym minerałami powietrzem w tężni. Po takim odpoczynku nogi same poniosą na Czantorię - niewysoki szczyt na granicy Polski i Czech. Osoby zainteresowane pobytem w Ustroniu zachęcamy do pobytu w Hotelu Belweder, który zlokalizowany jest na stoku Góry Równica. Dzięki wysokiemu położeniu można z okien obiektu podziwiać niesamowite widoki!

Brenna

Brenna to urokliwa, górska wioska położona poza turystycznym szlakiem. Wizytą w tym miejscu będą zachwyceni turyści chcący uciec od miejskiego zgiełku i aktywnie wypocząć na łonie natury. Są tam szlaki piesze i rowerowe oraz przystanie kajakowe na rzece Brennicy. Nie zabraknie też miejsca do rozłożenia koca nad brzegiem rzeki, a nawet kąpieli. Nie lada gratką jest również nowoczesny Park Turystyki z placem zabaw, polem golfowym i boiskiem do gry w siatkówkę plażową.

Co do tego, że Beskidy są atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, nie ma wątpliwości. Chyba nie pozostaje zatem nic innego niż rezerwować hotel w górach i cieszyć się odpoczynkiem w otoczeniu pięknego, beskidzkiego krajobrazu.