Co warto zabrać ze sobą na plażę? Kompendium plażowicza

PlażowanieLato, to czas wakacji, kiedy większość z nas planuje swój urlop spędzić nad morzem. Pakujemy niezbędne ubranie, stroje kąpielowe, potrzebne kosmetyki ochronne, czy zabawki dla dzieci. Niekiedy zapominamy o innych rzeczach. Zastanawiasz się, co jeszcze powinieneś spakować wybierając się nad morze? Sprawdź nasze kompendium plażowicza. Może podsuniemy Ci kilka przydatnych rzeczy, które okażą się niezbędne podczas urlopu na plaży.

Duży ręcznik lub koc plażowy to podstawa

Niejeden z nas do swego bagażu wrzuci jakiś ręcznik kąpielowy, by otrzeć skórę po pluskaniu się w wodzie. Bardzo często wybieramy ten średniej wielkości, by jak najmniej zajmował miejsca w naszym plecaku. Niestety zapominamy, że na plaży warto także na czymś usiąść czy się położyć, by chwilę się poopalać. Tutaj idealnie sprawdzą się duże ręczniki kąpielowe, natomiast dla większej rodzinki polecamy koc plażowy. Jest to zazwyczaj duża, wodoodporna mata, która zapewnia izolację od zimnego, czy mokrego podłoża, gwarantując komfort użytkowania niezależnie od panujących warunków. Tego typu koce zostały zaprojektowane tak, by łatwo było je spakować i transportować.

Nie zapomnij parawanu plażowego!

Wybierając się na plaże, obowiązkowo należy zabrać ze sobą parawan plażowy. Dlaczego? Pomyślisz pewnie po to, by odgrodzić się od innych plażowiczów i stworzyć swoją strefę prywatności. Niestety nie. Nad morzem bardzo często pojawia się wiatr i jest on naprawdę dokuczliwy. Nie dość, że przynosi chłodniejsze powietrze, to z nim unosi się, wiruje piasek, który wpada do oczu, uszu czy nosa. Z tego względu parawan plażowy jest bardzo przydatny, by osłonić nasze mokre ciało.

Parasole plażowe, które ochronią cię przed słońcem

Gdy już spakowaliśmy parawan, to nie zapomnijmy także zabrać ze sobą parasol plażowy, sprzęt łatwy w rozkładaniu i składaniu. Jest to niezbędnik naszego bagażu, gdyż chroni on nas przed palącymi promieniami słonecznymi. Takie całodniowe przebywanie na słonecznej plaży może męczyć, a szczególnie małe dzieci czy osoby starsze. Parasole plażowe dają dużo cienia, w którym warto się schować i uniknąć nadmiernego przegrzania. Chronią one nas także przed wiatrem czy nieprzewidzianym deszczem.

Do opalania koniecznie wybierz leżak plażowy drewniany!

Dla osób, które przez dłuższy czas pragną zażywać kąpieli słonecznych, polecamy zabrać ze sobą leżak plażowy. Zapewni on wygodę oraz komfort podczas wylegiwania na słońcu, unikając przylepiania się piasku do mokrego ciała. Pozwoli w pełni się zrelaksować i odpocząć. Można na nim wygodnie leżeć, siedzieć, czy przez chwilę rozprostować nogi. Podczas zakupu leżaka plażowego, warto zwrócić uwagę na to ile on waży oraz jak się dany model składa.

Jak widzimy, wybierając się na urlop nad morze, warto zabrać ze sobą nie tylko strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz czy kremy z filtrem do opalania. Należy także zadbać o akcesoria plażowe, jak parawan, parasol, leżak czy koc plażowy, które pozwolą nam komfortowo i bezpiecznie leżakować na plaży.

Komentarze