Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa

Warszawa - panorama miastaWarszawa jest największym i jednocześnie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jako stolica naszego kraju może poszczycić się interesującą historią oraz dużą ilością zabytków i atrakcji turystycznych.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Na to pytanie odpowiadać można praktycznie bez końca. W mieście aż roi się od interesujących miejsc i obiektów, które po prostu trzeba zobaczyć.

Symbolem miasta jest Pałac Kultury i Nauki, znajdujący się przy Placu Defilad, w samym sercu stolicy. Jest najwyższym budynkiem w Polsce. Ma ponad 230 metrów wysokości i aż 42 pięta. Na 30 piętrze znajduje się taras widokowy, pozwalający na podziewanie stolicy z wysokości ponad 100 metrów.

Wieżowiec stanowi prezent dla narodu polskiego od ZSRR i choć obecnie jego uroda nie do końca wpisuje się w panoramę współczesnej Warszawy, nikt chyba nie wyobraża sobie centrum stolicy bez tego charakterystycznego budynku.

Drugim symbolem Warszawy jest Zamek Królewski, znajdujący się na Placu Zamkowym. To budowla utrzymana w stylu barokowo-klasycystycznym, wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku. Obecnie mieści się tam muzeum. Na Placu Zamkowym warto zobaczyć również zabytkowe kamienice oraz Kolumnę Zygmunta. Stąd już niedaleko na Stare Miasto, gdzie można napić się herbaty w uroczej kafejce lub podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Kolejny symbol miasta, a mianowicie Pałac na Wyspie, znajduje się w Parku Łazienkowskim. Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych zespołów pałacowych w naszym kraju. Inicjatorem budowy był król Stanisław August Poniatowski. Pałac pobudowany jest w stylu klasycystycznym i stanowi doskonały przykład tego nurtu. Wnętrze budynku zostało doskonale zrekonstruowane po zniszczeniach w czasie II wojny światowej. Obecnie mieści się tam muzeum.

Kolejny punkt na naszej turystycznej mapie to Wilanów. Mieści się tam piękny pałac króla Jana III Sobieskiego, obecnie jedno z najbardziej ulubionych muzeów w stolicy.

Jedną z najsłynniejszych ulic w stolicy jest Nowy Świat, rozciągająca się od Placu Zamkowego do Ronda de Gaulle’a ze znaną palmą. Na Nowym Świecie mieści się wiele sklepów, kawiarni, restauracji i innych punktów usługowych. Można tam poczuć klimat stołecznego życia. Wiele osób nie wzbrania się przed nazywaniem tej ulicy polskimi Polami Elizejskimi. To tam znajduje się między innymi budynek Pałacu Prezydenckiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

W samym centrum miasta, na Placu Piłsudskiego znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to pomnik, który ma za zadanie upamiętniać tych, którzy walczyli i zginęli za ojczyznę.

Inne ciekawe miejsca w Warszawie

W stolicy warto zwiedzić również muzea. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Warto wybrać się również na wycieczkę do Sejmu. To bardzo ciekawe doświadczenie, a towarzystwo wykwalifikowanego przewodnika zapewni nam dotarcie do tych miejsc, które są w budynku na Wiejskiej najbardziej istotne. Nie możemy zapomnieć również o prawnym brzegu Wisły, a dokładniej o warszawskiej Pradze. Stanowi ona centrum artystyczne stolicy, gdzie w licznych knajpkach i kawiarniach spotkać można znane osobistości. Co ciekawe, w wieku XVIII Praga była oddzielnym miastem. Pamiętajmy także o tym, że Warszawa stanowi centrum kulturalne naszego kraju. Odbywa się tu wiele koncertów i festiwali. Warto wybrać się także di kina, teatru, do opery czy filharmonii.

Jeśli szukamy w stolicy azylu od miejskiego zgiełku, zdecydujmy się na spacer po parku. Do wyboru mamy wiele miejsc, między innymi Ogród Saski, Park Praski czy Park Moczydło. W sezonie letnim warszawiacy i turyści chętnie wypoczywają nad brzegami Wisły. Warto szukać ciekawych miejsc również w niedalekiej odległości od stolicy. Port Lotniczy Warszawa-Modlin pozwala na przyjrzenie się z bliska funkcjonowaniu portu lotniczego, który nie jest tak zatłoczony jak stołeczne Okęcie. Jak widać, Warszawa ma wiele do zaoferowania turystom. Można zwiedzać muzea, zamki, pałace, spacerować do parkach czy zdecydować się na wizytę kulturalną.

Komentarze

Karolina
Ja w Warszawie poleciłabym dom strachu Fear Zone, super rozrywka dla każdego kto lubi adrenalinę :)
www.domgrozy.pl
Grzegorz
Pięknie to może i zabytki w Warszawie wyglądają, ale do mieszkania na co dzień to Warszawa za piękna nie jest. Najgorsze są korki, szum samochodów i duża ilość spalin w powietrzu.
Sam niestety mieszkam w Warszawie.Syrenka WarszawskaJeśli zapytamy kogokolwiek co jest symbolem Warszawy, z pewnością odpowie że j


Przewodnik po WarszawieKażdy turysta, niezależnie od wieku i zaintereso


Warszawa w 1 dzieńWarszawa w jeden dzień, to nie lada wyzwanie, ale jest to do wy


WarszawaW Polsce jest wiele znanych i ciekawych turystycznie miejsc. Wśród nich cz


Ciekawe miejsca pod WarszawąZapewne nawet wielu mieszkańców samej stolicy nie wie,