Co warto zwiedzić w Toruniu?

ToruńToruń jest uznawany za jedno z niewielu miast w Polsce posiadających tak dużą wartość historyczną. Jest to związane z tym, że nie doznało dużych zniszczeń podczas II Wojny Światowej, jak miało to miejsce na przykład w Krakowie czy Warszawie.

Warto jednak wiedzieć, że Toruń to nie tylko miasto do podziwiania architektury, ale również miejsce, w którym nie brakuje innych atrakcji.

Ciekawe miejsca w Toruniu

Planując weekend lub dłuższy wypoczynek w Toruniu powinniśmy wziąć pod uwagę najbardziej charakterystyczne miejsca, których po prostu nie można nie odwiedzić. Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze propozycje. Z żadnej z nich nie warto rezygnować.

1. Żywe Muzeum Piernika

Symbolem rozpoznawczym miasta są wyśmienite toruńskie pierniki. Specjalnie dla ich wielbicieli stworzono muzeum. Choć da się je kupić w prawie wszystkich sklepikach oraz na przydrożnych stoiskach, to najlepiej smakują właśnie te z muzeum. W Żywym Muzeum Piernika można zobaczyć sposoby tradycyjnego wypieku słodkości, a także stworzyć własne ciasteczka.

2. Planetarium

Planetarium to miejsce, do którego tłumnie przychodzą nie tylko rodziny z dziećmi, ale wszyscy turyści, którzy przyjechali tu po raz pierwszy. Planetarium jest uważne za jedną z największych atrakcji miasta, ponieważ można w nim zobaczyć Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i inne galaktyki. Planetarium to także doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Wszechświecie.

3. Kępa Bazarowa

Toruń to także dobre miejsce do obcowania z przyrodą. Doskonałym tego przykładem jest Kępa Bazarowa, czyli rezerwat przyrody, w którym mieści się taras widokowy, pokazujący całą panoramę Starego Miasta. To także doskonałe miejsce spacerowe, w którym nie brakuje zieleni.

Gdzie nocować w Toruniu?

Organizując wyjazd do Torunia, należy zatroszczyć się także o miejsce noclegowe. Jednym z najciekawszych i najbardziej komfortowych hoteli jest Hotel Filmar. Oferuje swoim gościom nie tylko czyste, eleganckie i ergonomiczne pokoje, ale także pyszną kuchnię, miłą obsługę i różne propozycje na spędzenie wolnego czasu w pochmurne dni.

Źródło: www.hotelfilmar.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze