Co zabrać ze sobą do aquaparku?

AquaparkPlanujesz aktywny odpoczynek w wodzie i wybierasz się do aquaparku? Jeżeli będzie to Twoja pierwsza wizyta, możesz zastanawiać się, co zabrać ze sobą do aquaparku. Lista podstawowych rzeczy obejmuje strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Jednak czasem obsługa aquaparku może wymagać również innych akcesoriów. Jakich? Sprawdzamy!

Jak wygląda aquapark?

Pierwsza wizyta w aquaparku może budzić szereg pytań. Jak wygląda aquapark - czego się spodziewać? Aquapark to park rozrywki z wodnymi atrakcjami. Naturalnym widokiem są zjeżdżalnie w aquaparku - to właśnie one urozmaicają pobyt w wodzie. W niektórych aquaparkach działają też sztuczne fale pozwalające przeprowadzić trening pływacki. Powstające aquaparki są zazwyczaj kryte - baseny znajdują się w budynkach.

Gdzie do aquaparku - duże aquaparki w Polsce:

 • Sandra SPA Karpacz - aquapark w górach o łącznej powierzchni 1000 mkw., na terenie którego znajduje się m.in. wodny plac zabaw dla dzieci,
 • Park of Poland Suntago Wodny Świat Wręcza - aktualnie największy park wodny w Polsce,
 • Aquapark Reda - aquapark z unikalnymi atrakcjami i możliwością zobaczenia prawdziwych rekinów,
 • Baseny Tropikalne Binkowski Resort Kielce - przykładowe atrakcje to m.in. wodny plac zabaw i basen dla dzieci,
 • Aquapark Wrocław - latem odwiedzający mogą korzystać również z basenów zewnętrznych.

Jaki aquapark wybrać dla dzieci? Praktycznie wszystkie działające w Polsce aquaparki mają strefę dla dzieci, w tym brodziki dla najmłodszych.

Aquapark - co ze sobą zabrać?

Wymaganym w aquaparkach ubiorem jest strój kąpielowy. Jednak na liście rzeczy, które należy ze sobą zabrać, znajdują się nie tylko kostium lub kąpielówki - najczęściej od gości wymagane jest też odpowiednie obuwie (klapki lub japonki) i ręcznik, rzadziej zaś czepek pływacki.

Jaki strój do aquaparku?

Większość aquaparków w swoich regulaminach zastrzega, że stroje kąpielowe nie mogą posiadać zamków błyskawicznych. Skąd to ograniczenie? Powód jest prosty - to rozwiązanie ma zapobiegać dostawaniu się do wody zawartości kieszeni w postaci choćby chusteczek higienicznych czy monet.

Jaki strój do aquaparku:

 • kobiety - strój kąpielowy jedno- lub dwuczęściowy,
 • mężczyźni - kąpielówki lub szorty kąpielowe.

Czy w aquaparku trzeba mieć czepek?

Osoby, które nie były wcześniej w takim miejscu, często zastanawiają się, czy do aquaparku trzeba wziąć czepek. Niekoniecznie, wiele aquaparków nie wymaga tego elementu stroju od odwiedzających. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że obsługa nie poprosi Cię o wyjście z wody, zapoznaj się z regulaminem aquaparku, do którego się wybierasz.

Co zabrać do aquaparku z dzieckiem?

Jeżeli wybierasz się do aquaparku z dzieckiem, to lista potrzebnych rzeczy jest praktycznie identyczna - dzieci również muszą mieć strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Najmłodsze dzieci (do 3 lat) muszą mieć na sobie pieluszkę do kąpieli. Najczęściej jednorazowe pieluchomajtki można kupić w kasie aquaparku.

Podsumowanie - co zabrać ze sobą do aquaparku:

 • strój kąpielowy - przylegający do ciała, nie może posiadać zamków błyskawicznych,
 • klapki - mogą to być np. japonki,
 • ręcznik - zazwyczaj aquaparki nie zapewniają gościom ręczników,
 • pielucha do kąpieli - dla dziecka w wieku do 3 lat,
 • czepek kąpielowy - nie zawsze jest on jednak wymagany.

Ile kosztuje aquapark?

Za bilet całodzienny osoba dorosła musi zapłacić od 75 do 110 zł. To przybliżone koszty, bo każdy aquapark stosuje swój własny cennik. Opłata za wejście do aquaparku jest uzależniona od kilku czynników - m.in. lokalizacji obiektu oraz rodzaju biletu. Najczęściej do wyboru są bilety normalne i ulgowe, przy czym mogą one uprawniać do korzystania z atrakcji przez cały dzień lub jedynie kilka godzin.

Chcesz wypoczywać aktywnie podczas urlopu? Wybierz hotel z aquaparkiem. Hotelowi goście mogą korzystać bez ograniczeń z atrakcji oferowanych w ramach parku wodnego.

Źródło: www.sandra.karpacz.pl.

Komentarze