Dąbki - sanatoria, plaża, atrakcje turystyczne

Dąbki - plaża, kuter rybackiJedną z atrakcyjnych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem są Dąbki. Choć nie jest to bardzo popularne miejsce, to jednak wiele osób wybiera je na swój wakacyjny odpoczynek. W porównaniu z dużymi miejscowościami nadmorskimi, w sezonie nie spotkamy tutaj tłumów.

Dąbki - charakterystyka miejscowości

Miejscowość Dąbki (do 1945 roku nosiła ona niemiecką nazwę Neuwasser) to popularna wieś uzdrowiskowa, która położona jest w północno-zachodniej Polsce. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Miejscowość położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad brzegiem jeziora Bukowo. Do większego miasta nadmorskiego jakim jest Darłowo z Dąbek jest 7 kilometrów. Jak wynika z danych statystycznych, które zostały udostępnione 28 września 2009 roku wieś liczy zaledwie 285 stałych mieszkańców.

Jak już wcześniej wspomniano Dąbki to miejscowość uzdrowiskowa. Coraz więcej turystów przyjeżdża w to miejsce, aby poddać się licznym kuracjom leczniczym. W miejscowości znajdziemy między innymi siedem zakładów lecznictwa uzdrowiskowego (sanatoria). Dla uzdrowiska zostały określone profile lecznicze takie jak: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatyczne, choroby kardiologiczne, alergie, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, a także choroby endokrynologiczne. Na terenie uzdrowiska możemy znaleźć naturalne surowce lecznice. Jest to między innymi torf leczniczy, który znajduje się w złożu "Porzecze".

Atrakcje turystyczne w Dąbkach

Większość turystów nie przyjeżdża tu wyłącznie w celach leczniczych. W tej malowniczej nadmorskiej miejscowości znajdziemy między innymi atrakcyjną piaszczystą plażę. Jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego miejsca. Kolor piasku jest jasny, na plaży nie znajdziemy kamieni. Zejście do morza jest bardzo łagodne, dzięki temu na takiej plaży można bez problemu wypoczywać z małymi dziećmi. Co ważne, na plaży w Dąbkach woda przy brzegu jest bardzo płytka. Dopiero gdy wejdziemy nieco dalej w morze, poziom wody stopniowo wzrasta. Na plaży znajdują się tam liczne atrakcje dla dzieci. Jest między innymi zjeżdżalnia, z której można zjechać bezpośrednio do morza. W sezonie wakacyjnym pojawiają się także trampoliny, które z pewnością umilą czas każdemu dziecku. W Dąbkach możliwe jest także pływanie kajakiem. Jest to doskonała alternatywa w szczególności, gdy nie jest zbyt ciepło lub też jeżeli chcemy odpocząć od kąpieli słonecznych. Możliwe jest wypożyczenie takiego sprzętu przy jeziorze Bukowo. Nad jeziorem znajduje się przystań żeglarska, można zatem podziwiać wiele łódek oraz jachtów. Można również zapisać się na rejs krajoznawczy statkiem. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do windsurfingu. Jest to doskonała opcja zarówno dla doświadczonych osób, jak również dla amatorów - przystań oferuje także kursy z instruktorem. Na miejscu jest także wypożyczalnia innych sprzętów wodnych. W Dąbkach przy plaży cumują kutry rybackie, można tu nabyć świeżo złowione morskie ryby.

Wakacje nad polskim morzem to marzenie bardzo wielu osób. Jest to doskonały sposób na pozbycie się stresów oraz codziennych trosk. Taki urlop zapewni nam także wzmocnienie naszej odporności, ponieważ możemy wdychać korzystny dla zdrowia jod. Miejscowości nadmorskich jest bardzo wiele. Jednak jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju powinniśmy zastanowić się nad wyborem wczasów w Dąbkach.

Komentarze