Dlaczego warto spędzić wakacje w sercu tatrzańskiej natury?

Tatry - naturaNie bez powodu wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce dominują Tatry. Są one bowiem uosobieniem potęgi natury, która koi i relaksuje, a której na co dzień tak bardzo nam brakuje. Oto, co możesz zyskać, spędzając wakacje w sercu przyrody, u stóp pięknych Tatr!

Nie ma się co oszukiwać - coraz bardziej odseparowujemy się od natury. Na naszych oczach w miastach kurczą się parki i tereny zielone, zdominowane przez zabudowę mieszkaniową i biurową. Większość czasu spędzamy w klimatyzowanych biurach, samochodach, środkach komunikacji miejskiej. Nie mamy styczności z zielenią, nie oddychamy świeżym powietrzem, a zmęczeni pracą rzadko znajdujemy czas i siły na odpoczynek na łonie natury. Szkoda, bo nawet krótka przechadzka po lesie, górska wspinaczka czy piknik na łące może mieć nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Najlepszą okazją, by nadrobić zaległości w kontaktach z naturą są wakacje.

Skuś się na luksusowy urlop u stóp Tatr

Na te niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju zaprasza Nosalowy Dwór w Zakopanem. To duży i nowoczesny resort położony w otoczeniu malowniczych Tatr, w którym odpoczniesz tak, jak w żadnym, choćby najpiękniejszym, dużym mieście. Jego sekret tkwi bowiem w harmonijnym połączeniu nowoczesnego luksusu z piękną, istniejącą od wieków naturą. Tam zamiast zgiełku, znajdziesz błogi spokój, zamiast zanieczyszczonego powietrza, świeży powiew górskiego wiatru, a zamiast wielkich dzieł architektury, góralską zabudowę i majestatyczne góry. A poza tym doświadczysz komfortu na poziomie, który przewyższa wyobrażenia. Zobacz, jakie korzyści płyną z pobytu w ekskluzywnym hotelu, w samym sercu tatrzańskiej natury.

Uwolnisz swoją energię

Wakacje w górach są doskonałą okazją, aby popracować nad kondycją fizyczną. Zimą do jazdy na nartach kusi sąsiadujący z Nosalowym Dworem ośrodek narciarski. Latem szlaki piesze zachęcają do długich wędrówek. Chcąc odkryć uroki tatrzańskiego krajobrazu, wcale nie trzeba udawać się daleko. W pobliżu hotelu znajduje się m.in. Dolina Olczyska i Dolina Białego. To świetne miejsca na rozgrzewkę przed zdobyciem Nosala, wysokiego na ponad 1200 m szczytu, u stóp którego leży Nosalowy Dwór. Po takim wyczynie niestraszne okażą się inne okoliczne góry: Giewont, Gubałówka czy Kasprowy Wierch. Na tych, których nawet po przejściu długich szlaków i zdobyciu szczytów, wciąż rozpiera energia, w Nosalowym Dworze czekają luksusowy basen, nowoczesna sala fitness i dobrze wyposażona siłownia z widokiem na góry. W takich warunkach wyciskanie z siebie siódmych potów okaże się prawdziwą przyjemnością!

Zachwycisz się krajobrazem

W Tatrach szybko zapomina się o obolałych mięśniach i zakwasach, gdy przed oczami rozciąga się sceneria najpiękniejszych gór w Polsce. Tam dech w piersiach, częściej od wysiłku, zapierają widoki ostrych górskich szczytów i rozciągających się u ich stóp zielonych dolin. To przeżycie estetyczne, która uspokaja i podnosi poziom endorfin. Pobyt w Nosalowym Dworze ma tę zaletę, że daje możliwość ciągłego kontaktu z górską naturą. Obiekt znajduje się bowiem w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, a z jego okien rozciąga się krajobraz zalesionych zboczy. Tam powitasz dzień spojrzeniem na niesamowite piękno natury i pożegnasz go, wpatrzonym w chylące się za górskimi szczytami słońce.

Doświadczysz żywiołów tatrzańskiej przyrody

To jeszcze nie wszystko. W Nosalowym Dworze natura jest bliżej niż się wydaje. A dokładniej, w hotelowym NABE Spa. Powstało ono według autorskiej koncepcji, której założeniem było czerpanie z mocy czterech żywiołów tatrzańskiej natury: powietrza, ognia, wody i ziemi. Na nich bazują masaże relaksacyjne, rytuały saunowe, aromatyczne kąpiele i zabiegi. To projekt innowacyjny, choć oparty na tym, co znane jest od dawna: kontakt z naturą relaksuje, koi zmysły i niweluje stres. Pomimo to inne hotelowe Spa, nawet jeśli są położone w naturalnym otoczeniu, zwykle rozgraniczają strefę przyrody i nowoczesne centrum wellness. W Nosalowym Dworze natura i nowoczesność spotykają się w jednym miejscu, aby przynieść holistyczne odprężenie w oderwaniu od zgiełku miasta i pełnej bodźców codzienności. To niezwykłe połączenie daje się zauważyć już na poziomie aranżacji wnętrz. W ich wystroju dominuje drewno i ciepłe kolory. Nie zabrakło nawet naturalnego mchu. Nowatorski koncept Nabe Spa realizuje się także w doborze naturalnych składników i autorskim planie zabiegowym, mającym na celu zapewnienie pełnego relaksu i dogłębnej pielęgnacji ciała.

Wzmocnisz swoje zdrowie

Odprężony organizm, to zdrowy organizm. W Nosalowym Dworze szybko zauważysz poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Wszystko dzięki połączeniu nieocenionego działania przyrody ze staraniami właścicieli hotelu. Gdy mowa o naturze, nie sposób nie wspomnieć o terapeutycznych właściwościach górskiego powietrza, które pozbawione zanieczyszczeń, bakterii i alergenów, wzmacnia odporność, dotlenia organizm i sprawia, że zwiększa się pojemność płuc. Wysoko w górach znane powiedzenie "oddychać pełną piersią" nabiera dosłownego znaczenia.

Zaskoczysz swoje podniebienie

Aktywność fizyczna w takich warunkach przyniesie zdecydowanie lepsze rezultaty niż w skąpanym w smogu mieście czy czterech ścianach klubu fitness. By mieć jednak siły na jej podjęcie, konieczne będzie zdrowe odżywianie. W Nosalowym Dworze zadba o to szef kuchni. Na stole pojawią się najwyższej jakości produkty pochodzące od regionalnych dostawców i przyrządzane według tradycyjnych receptur. Także i w tym przypadku nie obejdzie się bez pomocy natury, która dostarcza bogactwo smaków. Reszta to już kwestia kunsztu hotelowych kucharzy, potrafiących stworzyć wykwintne dania na bazie naturalnych i zdrowych składników. Prawdziwa uczta dla podniebienia!

Zaznasz luksusu w sercu natury

Wakacje w otoczeniu górskiej natury pozwalają oderwać się od hałaśliwej rzeczywistości, zdystansować od codziennego życia i zrelaksować w kontakcie z pełną żywiołów przyrodą. Nie udałoby się jednak uzyskać całkowitego odprężenia, gdyby nie osiągnięcia nowoczesności, mogące zagwarantować komfort na najwyższym poziomie. Nosalowy Dwór, jako że świadomie wykorzystuje to, co płynie z natury i otacza luksusem, staje się idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek u stóp potężnych Tatr.