Fizykoterapia w salonach spa

FizykoterapiaWizyta w spa - jeszcze do niedawna kojarzyła się z luksusem. W tej chwili jest jedną 
z aktywności na jakie Polacy decydują się często. Zwłaszcza, że w profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów.

Na czym polega fizykoterapia w spa?

W gabinetach spa można przede wszystkim skorzystać z zabiegów relaksujących: masaży, zabiegów kosmetycznych, strefy basenowej. Natomiast, pojawia się też coraz więcej miejsc, w których akcent kładzie się na zdrowie klientów. Wówczas oferowane są w nich zabiegi z zakresu fizykoterapii. Fizykoterapia to jedna z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się czynnikami fizykalnymi, co prowadzi do tego, że w tkankach rozpoczyna się proces zdrowienia. Wskazania do zabiegów fizykoterapeutycznych to: leczenie bólu, leczenie ran, stymulacja odporności, przyspieszenie procesów przemiany materii, poprawa ogólnego wyglądu skóry, wzmocnienie napięcia skóry, zoptymalizowanie działania preparatów nawilżających oraz pielęgnacyjnych, a także stymulacja mikrokrążenia i zwiększenie produkcji kolagenu. Najczęściej zabiegi z tego zakresu dotyczą naświetleń światłem spolaryzowanym. Stymuluje to i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne.

Bardzo popularna jest również magnetoterapia, podczas której daną okolicę ciała poddaje się wpływowi pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Warto w takim razie dowiedzieć się, jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania do wykonania konkretnego zabiegu i nie zastanawiać, jeśli wiemy, że wpłynie to korzystnie na nasz stan zdrowia. Wystarczy już parę zabiegów, by móc poczuć się lepiej.

Gdzie korzystać z zabiegów fizykoterapii?

Jeśli chcemy połączyć działania rehabilitacyjne z dbaniem o siebie to powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą miejsc, w których możemy równocześnie korzystać z zabiegów spa oraz zabiegów z zakresu fizykoterapii. O ile dane miejsce świadczy tego typu kompleksowe usługi to można nabrać większej pewności, że jest godne uwagi i że rzeczywiście warto się tam kierować. Pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów można będzie wrócić do formy. Jednym z takich miejsc jest Beauty Clinic w Warszawie, czyli gabinet spa mieszczący się 43. piętrze hotelu. Zabiegi z zakresu wellnes łączą w tym salonie orientalne tradycje Starożytnego Wschodu z innowacyjnymi rozwiązaniami Zachodu. Dlatego jest to rzeczywiście takie miejsce, do jakiego warto się zgłosić. Beuaty Clinic wpłynie pozytywnie na stan zdrowia i ducha osób korzystających z zabiegów.

Ocena: 5.0