Gdzie kupić obowiązkowe wyposażenie roweru? Sprawdź możliwości sklepu rowerowego online!

Obowiązkowe wyposażenie roweruJazda rowerem, bez względu na to, czy odbywa się po mieście, czy poza nim, powinna być całkowicie bezpieczna zarówno dla samego rowerzysty, jak i pozostałych uczestników ruchu. Aby tak było, należy zadbać o odpowiedni stan techniczny roweru i jego właściwą widoczność - szczególnie po zmroku. W Polsce obowiązkowe wyposażenie roweru uregulowane jest prawnie. Co powinieneś posiadać, zanim wyjedziesz na drogę? I co ważniejsze - gdzie to kupić? Podpowiadamy poniżej!

Obowiązkowe wyposażenie roweru - co jest koniecznością?

Uwielbiasz przejażdżki rowerowe? Przygotowujesz się do nadchodzącego sezonu rowerowego? W takim razie musisz zadbać o odpowiedni stan swojego jednośladu, aby podróże nim były całkowicie bezpieczne. Regulacje, które musisz uwzględnić, znajdziesz w ustawie Prawa o ruchu drogowym, w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2016 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Co dokładnie powinno być na wyposażeniu każdego roweru? Koniecznością jest:

  • przynajmniej jeden działający hamulec;
  • światło pozycyjne o białej barwie umieszczone z przodu;
  • światło odblaskowe o czerwonej barwie i światło pozycyjne o czerwonej barwie umieszczone z tyłu;
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Powyższe elementy to niezbędna konieczność, którą powinien posiadać każdy rowerzysta. Bez nich, w razie policyjnej kontroli, grozi Ci mandat, ale nie jest to największy problem. Brak tych elementów może doprowadzić do tragedii, szczególnie po zmroku, gdy zmniejsza się widoczność na drodze. Warto więc zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć się w tego typu akcesoria rowerowe. Gdzie je kupić? Świetnym rozwiązaniem może okazać się internetowy sklep rowerowy, w którego asortymencie znajdziesz wszystko do roweru.

Obowiązkowe wyposażenie roweru

Internetowy sklep rowerowy: miejsce, w którym kupisz wszystko!

Planujesz wizytę w stacjonarnym sklepie internetowym, aby zakupić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia swojego jednośladu, i wciąż ją przekładasz? Nie możesz znaleźć czasu, żeby go odwiedzić? Wcale nie musisz wychodzić z domu, by doposażyć swój rower. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie sklep rowerowy online, w którym spokojnie zrobisz zakupy o każdej porze dnia i nocy.

Co dokładnie może zaproponować Ci sklep rowerowy internetowy? Online możesz kupić praktycznie wszystko - rozpoczynając od samych jednośladów, przez części i akcesoria, do odzieży. Profesjonalny sklep rowerowy online, taki jak np. DobreRowery.pl, będzie miejscem, w którym wybierzesz rower pod kątem zastosowania (np. miejski lub górski), wieku czy płci przyszłego użytkownika, a nawet jego preferencji kolorystycznych.

W sklepie rowerowym internetowym zaopatrzysz się od razu również w niezbędne wyposażenie, doskonale dopasowując je do wybranego modelu. Postaw na jakościowe oświetlenie, ale również dodatkowe elementy odblaskowe, które podniosą Twoją widoczność po zmroku. Zwróć uwagę także na przedmioty poprawiające komfort jazdy, np. błotniki, lusterka czy chociażby bagażnik i kosz na wodę lub telefon. Poza nimi, w internetowym sklepie rowerowym znajdziesz również części dodatkowe lub zamienne, dzięki którym Twój jednoślad zawsze będzie na chodzie.

Jeśli zależy Ci na wygodnych i jednocześnie wartościowych zakupach bez wychodzenia z domu, sklep online okaże się strzałem w dziesiątkę. Wybierz z jego oferty obowiązkowe wyposażenie roweru oraz dodatkowe elementy, a każda przejażdżka będzie czystą przyjemnością!

Komentarze