Gdzie nocować kamperem? Sprawdź, zanim ruszysz w pierwszą podróż

Podróżowanie kamperemPodróżowanie kamperem to dla wielu nie tylko hobby, ale i sposób na życie. Popularność karawaningu rośnie zarówno w naszym kraju, jak i w całej Europie, dzięki czemu błyskawicznie przybywa miejsc przyjaznych osobom preferującym tę formę turystyki. To już nie tylko kempingi czy pola namiotowe, ale także szereg innych miejscówek, które mogą się okazać dla Ciebie bardzo atrakcyjne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie można nocować kamperem.

Kempingi

Najchętniej wybieranymi miejscami, w których można nocować kamperem, są oczywiście kempingi, zarówno te dostępne w Polsce, jak i za granicą. Stanowią one idealne rozwiązanie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie karawaningu, oferując pełne zaplecze niezbędne do wygodnego życia w przestrzeni kampera.

Na kempingach znajdują się między innymi punkty z wodą, miejsca opróżniania toalet, sanitariaty, często także bary czy baseny, a przy tym teren jest rozparcelowany, dzięki czemu każdy ma do dyspozycji własne miejsce zapewniające minimum prywatności.

Pola namiotowe

Chociaż takie tereny kojarzą się głównie z propozycją dla osób podróżujących z namiotami, to okazuje się, że często są one dostępne również dla kamperów. Pola różnią się od kempingów głównie nieco niższym poziomem oferowanych usług. Można natomiast liczyć na przyłącze prądu, sanitariaty czy punkty do serwisowania kamperów.

Parkingi miejskie

Parkingi to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć łatwy dostęp do atrakcji miasta. W wielu miejscowościach można znaleźć parkingi przyjazne kamperom, gdzie opłata za nocleg nie jest wygórowana. Zanim jednak zdecydujesz się na tę opcję, to upewnij się, że regulamin parkingu pozwala na spanie w pojeździe.

Parkingi leśne

W Polsce jest wiele leśnych parkingów, które mogą być doskonałą opcją dla fanów karawaningu, zwłaszcza poszukujących kontaktu z naturą, ciszy i spokoju. Znajdują się one zazwyczaj przy wejściach na szlaki turystyczne i pozwalają na spędzenie nocy pod warunkiem zachowania czystości.

Miejsca "na dziko"

Nocowanie "na dziko" to esencja karawaningu. W Polsce, w przeciwieństwie do niektórych krajów zachodnich, jest to stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Popularnymi miejscówkami do spania w kamperze "na dziko" są parkingi przy drogach i sklepach, drogi gruntowe, nieużytki rolne czy okolice lasów i jezior.

Narzędzia online

Poszukiwanie atrakcyjnych miejsc na postój kamperem, zwłaszcza w mniej oczywistych lokalizacjach i "na dziko", warto zacząć od sprawdzenia rekomendacji społeczności karawaningowej. Umożliwiają to nie tylko fora i grupy dyskusyjne na Facebooku, ale także specjalne aplikacje – tutaj koniecznie trzeba wspomnieć o najpopularniejszym tego typu narzędziu, czyli Park4Night.

Pamiętaj również, że wybierając miejsce na nocleg, warto wziąć pod uwagę możliwości swojego kampera, zwłaszcza jeśli chodzi o samowystarczalność (pojemność zbiornika na wodę, własna instalacja prądowa) oraz dostępność miejsc do legalnego opróżniania kasety na nieczystości.

Więcej o tym, gdzie można nocować kamperem, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/gdzie-mozna-nocowac-kamperem-przeglad-popularnych-miejscowek/.

Nie masz kampera? Kup go w sprawdzonym miejscu

Jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu kampera i zależy Ci na fachowym, rzetelnym doradztwie oraz dużym wyborze pojazdów kempingowych, również z nieco niższej półki cenowej, to skorzystaj z naszej rekomendacji i zaplanuj sobie wizytę w salonie HYMER Poznań w Sadach koło Poznania.

To jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce, w którego ofercie znajdziesz nowe i używane kampery renomowanych producentów – HYMER, Buerstner i Sunlight. Na miejscu skorzystasz z profesjonalnego doradztwa, zyskasz również możliwość doposażenia kampera w wybrane akcesoria w bardzo atrakcyjnej cenie. Koniecznie zapytaj o aktualne promocje i specjalne warunki finansowania zakupu, w tym poprzez leasing dla firm oraz kredyt dla nabywców prywatnych.

Z pełną ofertą salonu HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej hymerpoznan.pl.

Komentarze