Ile zapłacimy za kilka dni na parkingu przy lotnisku Balice?

Lotnisko BaliceZastanawiasz się, jak wygodnie i szybko dojechać na lotnisko Balice? Wybierz swój samochód, gdy masz taką możliwość. Teraz, gdy wokół portu lotniczego działa wiele parkingów, możemy pozostawić na nich auto bez ryzyka. Z jakimi kosztami będziemy musieli się wtedy liczyć?

Parkingi przy lotnisku zwykle kojarzą nam się jako bardzo drogie. Jednak w rzeczywistości wcale nie musimy płacić za nie więcej niż za zaparkowanie w centrum miasta. Co więcej, często te ceny są znacznie niższe zarówno wtedy, gdy chodzi o parkowanie krótkoterminowe, jak i długoterminowe.

Gdy chodzi o parking lotnisko Balice dysponuje własnymi parkingami terenowymi i zadaszonymi w wielopoziomowym obiekcie. Znajdują się one w sąsiedztwie terminalu pasażerskiego, dlatego możemy szybko dojść na piechotę z parkingu na lotnisko i z powrotem.

Ceny prezentują się następująco: 9-10 złotych za pierwszą godzinę i każdą kolejną godzinę do 5 godzin, 45-55 złotych za pierwszą dobę, natomiast za każdą kolejną dobę zapłacimy 15-25 złotych. Po 2 tygodniach doba będzie kosztowała nas 15-25 złotych. Wyższe ceny dotyczą parkingu wielopoziomowego, niższe parkingów terenowych.

Dostępny jest też parking w strefie "Kiss & Fly", który pozwala na 10-minutowy postój bez opłaty - potem za każde rozpoczęte 10 minut obowiązuje opłata 10 złotych.

Wobec tego ceny nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, zwłaszcza wtedy, gdy będziemy chcieli zostawić auto na kilka dni - wtedy zapłacimy za parkowanie nawet powyżej 100 złotych. Gdy zależy nam na niższych cenach, warto sprawdzić inne oferty parkingowe.

Znajdujący się około 400 metrów od terminala Interparking ma dla swoich klientów bardziej atrakcyjny cennik. Za godzinę parkowania zapłacimy 2 złote, za 2 godziny - 4 złote, za 3 godziny - 6 złotych. Parkowanie liczone w dniach to w promocji tylko 6 złotych, dlatego za 2 dni zapłacimy 12 złotych, za 4 dni - 24 złote, za 7 dni - tylko 42 złote.

Wobec tego koszty parkowania przy lotnisku Balice wcale nie są bardzo wysokie, gdy wybierzemy dla siebie odpowiedni parking.