Jak podpisać kopertę dla młodej pary?

Koperta dla młodej paryŚlub to wydarzenie, w czasie którego wiele się dzieje i łatwo o wpadkę. Zarówno ze strony młodej pary, jak i gości. Wybierasz się na taką uroczystość i chcesz podarować gotówkę? Podpowiemy, jak wykorzystać kopertę, aby zrobić to elegancko i z klasą.

Każdy szczegół ma znaczenie

Dostałeś zaproszenie na ślub? Z pewnością już z wyprzedzeniem zastanawiasz się, w co powinieneś się ubrać oraz jaki prezent podarować. W tym drugim przypadku, ważne będzie nie tylko, co chcesz dać, ale również, w jaki sposób wręczysz swój prezent. Jeśli chodzi o tradycyjne prezenty, wiesz, że należy je zapakować w ozdobny papier lub włożyć w specjalną torebkę prezentową. Jak jednak przekazać gotówkę, aby nie popełnić błędu i nie wprawić nikogo w zakłopotanie?

Możesz pieniądze włożyć do koperty i wręczyć ją młodej parze. Tutaj pojawia się dylemat, czy taka koperta powinna być podpisana, czy nie. Przyjmuje się, że w dobrym tonie jest niepodpisywanie kopert, w których znajduje się prezent, ale sporo może tutaj zależeć od regionu, w którym odbywa się ślub. Jeśli chcesz, aby młoda para wiedziała, od kogo jest podarunek, dobrym rozwiązaniem może być kartka dla nowożeńców, podpisana i włożona do koperty.

Czy w ogóle powinno się podpisywać kopertę?

Decydując się na kartkę dla młodej pary, wybierz również kopertę, w której ją umieścisz. Osłoni ją przed zabrudzeniem czy pognieceniem, a jeśli chcesz w takiej kartce umieścić gotówkę, będzie ona stanowiła dodatkową ochronę. Koperta może być w białym kolorze, który będzie pasował do każdej kartki, ale też para młoda będzie mogła ją później, wykorzystać do czegoś innego. W propozycjach znajdziesz też koperty m.in. srebrne, złote, szare czy w żywszych kolorach, które możesz wybrać, aby dopasować je do kartki czy po prostu wyróżnić się z tłumu.

Zastanawiasz się, czy na takiej kopercie umieścić informację, dla kogo jest ona przeznaczona? Wielu nowożeńców posiada specjalne koszyki lub ozdobne pudełka, do których wkładane są kartki od gości, więc wiadomo, że to, co się w nich znajduje, jest przeznaczone dla młodej pary. Niepodpisanie takiej koperty jest również uważane za bardziej ekologiczne, bo pozwala ponownie ją wykorzystać.

Jak powinieneś wypisać kopertę?

Zdecydowałeś się na podpisanie koperty? Jest wiele sposobów na jej zaadresowanie, a sporo będzie zależało nie tylko od stopnia zażyłości z młodą parą, ale również od tego, jakie nazwisko przyjęła panna młoda po ślubie. Możesz zdecydować się na napisanie samych imion, a w przypadku bardzo bliskiej zażyłości pozwolić sobie na zabawne pseudonimy - jeśli takich używacie. Dobrym rozwiązaniem będzie również umieszczenie napisu "Nowożeńcy" czy "Młoda Para".

Chcesz wykorzystać bardziej oficjalną formę? Możesz napisać nazwisko, poprzedzając je odpowiednio wpisem "Pan i Pani", decydując jednocześnie, czy ma to być samo nazwisko, czy wraz z imionami. Musisz jednak wiedzieć, jakiego nazwiska będzie używała panna młoda po ślubie. Jeśli przyjmie nazwisko męża, wystarczy wpisać tylko to jedno, jeżeli zostanie przy nazwisku panieńskim, na kopercie powinny się znaleźć obydwa.

Wręczając gotówkę czy kartkę dla młodej pary w czasie ślubu, powinieneś pomyśleć o włożeniu ich w kopertę. To czy będzie ona zaadresowana, czy nie, będzie zależało od Twojej decyzji, ponieważ nie ma ścisłych reguł, na wręczanie takich kopert. Jeśli jednak decydujesz się na jej podpisanie, dopilnuj, aby było to zrobione w odpowiedniej formie, by nikogo nie urazić.

Komentarze