Jak wybrać parking przy lotnisku?

Parking przy lotniskuSzukasz parkingu przy lotnisku, by pozostawić na nim auto na czas twojej nieobecności? Sprawdź, jakimi kryteriami się kierować i na co uważać, by wybrać parking, który będzie bezpieczny, wygodny i do tego tani.

Tani parking przy lotnisku - czyli jaki?

Właściwie każdy parking przy lotnisku reklamuje się jako tani i dobry. Na czym zatem polegają różnice między ofertami?

 

Parkingi przylotniskowe różnią się między sobą w czterech aspektach:

  • kosztu pozostawienia samochodu na jedną bądź większą ilość nocy,
  • poziomu bezpieczeństwa, jakie zapewnia kierujący parkingiem,
  • odległości od lotniska,
  • usług dodatkowych oferowanych przez parking.

Różne oferty jeden cel - bezpieczeństwo samochodu

Przeglądając oferty parkingów w okolicach lotnisk widać spore zróżnicowanie. Niektóre oferują dodatkowe usługi w postaci toalety, możliwości uruchomienia samochodu w przypadku gdyby po naszej nieobecności był z tym problem (ważne zimą) bądź opcję wyboru miejsca zadaszonego. Tak naprawdę chodzi jednak o jedno - bezpieczeństwo naszego pojazdu. I to jest ta najważniejsza cecha parkingu, na którą powinniśmy zwrócić uwagę.

Skąd wiedzieć czy parking przy lotnisku będzie bezpieczny?

Duże szanse na to, że nasz samochód będzie bezpieczny daje parking przy lotnisku, który:

  • jest solidnie ogrodzony (czyli nie jest to np. płot ze sztachet),
  • posiada całodobowy monitoring wizyjny (a kamery nie służą wyłącznie ozdobie tylko faktycznie działają),
  • jest oświetlony (co zmniejsza ryzyko kradzieży),
  • dozór nad parkingiem jest prowadzony 24 godziny na dobę.

Warto również sprawdzić czy parking jest ubezpieczony, a w razie wątpliwości przed dokonaniem rezerwacji zadzwonić i dopytać o formę i wysokość ubezpieczenia. Nawet mimo zachowania przez obsługę parkingu najwyższych standardów, zawsze może się zdarzyć, że samochód zostanie uszkodzony z winy innego, parkującego kierowcy.

A co z odległością od lotniska?

Dla wielu osób, zwłaszcza tych, które po raz pierwszy będą parkować samochód przy lotnisku, ważną kwestią wydaje się odległość od terminalu. Tak naprawdę nie ma ona zbyt dużego znaczenia. Pomijając parking tuż przy lotnisku - oficjalny parking portu lotniczego - pozostałe parkingi są zlokalizowane minimum kilkaset metrów bądź 2-4 km od parkingu. W każdym z tych przypadków, konieczny jest transfer na lotnisko (który bezpłatnie zapewniają parkingi). Sam czas dojazdu z parkingu położonego 2 czy 3 km od lotniska to marginalne różnice.

Mając wybranych kilka bezpiecznych parkingów, pozostaje zatem jedynie porównanie cen między nimi i dokonanie rezerwacji.

Komentarze

Michał53
Zdecydowanie ekologiczny, tego potrzebujemy w przyszłości, by dbać o matkę naturę i o planetę, to są rozwiązania przyszłości i takie standardy spełnia między innymi mój faworyt http://www.parkingpodwiatrakiem.pl/
Karol76
Oczywiście bezpieczny, tani, znajdujący się w wygodnej lokalizacji i bezpośredniej odległości od lotniska, co ułatwi komunikację i odciąży z utrudnień natury logistycznej, komfortowy. Wszystkie te kryteria i wiele innych spełnia http://fortparking.pl/ którego ofertę mogę polecić każdemu.
Mateusz36
Musi być przede wszystkim bezpieczny spełniając standardy ochrony pojazdów, czysty, godny zaufania, komfortowy, z dobrą nawierzchnią i tani. Wszystkie te warunki spełnia Parking Bema, z którego osobiście korzystam i zachęcam do wypróbowania http://lotniskomodlin.org/