Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżneCzy wiesz, czym się sugerować, przeglądając dostępne polisy ubezpieczeniowe na wyjazd? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Ubezpieczenie podróżne - pamiętaj o nim przy każdym urlopie!

Dla wielu z nas podróże są niemal sensem życia. Podczas wyjazdu możesz nie tylko naładować baterie i odetchnąć od wszelkich trosk dnia codziennego, ale też poznać nowe zwyczaje, kultury, nawiązać interesujące znajomości czy choćby posmakować zupełnie innych dań. Z powodu przeciągającej się pandemii możliwości podróżowania zostały znacząco ograniczone, na szczęście pomału wszystko wraca do normy, więc już możesz planować kolejny urlop. Przygotowanie do wyjazdu, szczególnie po długiej przerwie, może okazać się nieco problematyczne. Zastanów się, gdzie chcesz wyjechać, w jaki sposób dotrzesz do celu swojej podróży oraz co będziesz robił na miejscu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również przygotowanie listy rzeczy do spakowania.

Niestety duża część podróżnych nie wykupuje ubezpieczenia turystycznego. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak istotna jest polisa podczas każdego wyjazdu, inni natomiast świadomie z niej rezygnują, co należy uznać za bardzo niewłaściwą praktykę. Częstym argumentem jest stwierdzenie, że ubezpieczenie turystyczne wiąże się z wysokimi kosztami - rzeczywistość przedstawia się natomiast zupełnie inaczej. Koszt wykupienia ubezpieczenia podróżnego w przeliczeniu na dzień zazwyczaj nie przekracza ceny kawy w lokalu w miejscu pobytu.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej sprawunków można załatwić bez wychodzenia z domu, a czas pandemii dodatkowo ten trend nasilił. Nie jest zatem niespodzianką, że już od dawna ubezpieczenie turystyczne możesz wybrać i kupić przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli tę sprawę zostawisz na ostatnią chwilę - czego oczywiście nie polecamy! Przed wyborem ubezpieczenia podróżnego warto przyjrzeć się dostępnym ofertom oraz je porównać, aby w ten sposób zagwarantować sobie najlepszą pomoc i ochronę w czasie wyjazdu. Pamiętaj też, żeby nie sugerować się ceną ubezpieczenia - te najtańsze zazwyczaj posiadają niskie kwoty gwarantowane, najdroższa polisa nie musi jednak być tą najlepszą.

Poszukiwania ubezpieczenia turystycznego możesz rozpocząć od takich stron czy programów jak wyszukiwarki ubezpieczeń i kalkulatory ubezpieczeń. W ten sposób zapoznasz się z podstawowymi informacjami dotyczącymi polis. Czym jednak się sugerować, wybierając ubezpieczenie podróżne? Najważniejszym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na stopień Twojej ochrony podczas urlopu, jest zakres polisy. Bez względu na to, na którą firmę się zdecydujesz, każde ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać trzy podstawowe polisy:

  • ubezpieczenie Assistance,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie NNW.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz rozszerzyć swoją polisę o dodatkowe ubezpieczenia, aby w ten sposób zapewnić sobie pomoc np. w przypadku utraty czy zniszczenia bagażu oraz wielu innych okoliczności. Dzięki temu Twoje ubezpieczenie zostanie w pewien sposób spersonalizowane - i takie właśnie powinno być, polisa musi odpowiadać na Twoje potrzeby podczas urlopu.

Warto też dodać, że jeśli wybierasz się do niektórych krajów, mogą Cię obowiązywać pewne wymogi dotyczące tego, co Twoja polisa powinna zawierać. Chodzi tu np. o wysokość kwot gwarantowanych. Z taką sytuacją spotkasz się ,wyjeżdżając do Chin czy Stanów Zjednoczonych. Pamiętaj jednak, że są to jedynie pewne minima, jeśli masz więc taką możliwość, warto wykupić polisę o szerszym zakresie. Ubezpieczenie podróżne jest konieczne przy każdym urlopie czy wyjeździe - jego zakupu nie odkładaj na ostatnią chwilę, już dziś sprawdź dostępne oferty!

Komentarze