Jaką kamerę GoPro zabrać ze sobą w podróż? Ranking najlepszych modeli

Kamera GoProPrzyjęło się, że kamery sportowe to urządzenia przeznaczone dla miłośników ekstremalnej rozrywki. Rzeczywiście tego typu sprzęt bardzo dobrze sprawdza się, gdy chcesz udokumentować spektakularne akcje - skok ze spadochronem, szybką jazdę na desce, nurkowanie na dużej głębokości. Jednak GoPro może mieć znacznie szersze zastosowanie, także w odniesieniu do bardziej spokojnych wakacyjnych rozgrywek. Z takich kamer korzystają także podróżnicy, vlogerzy albo rodziny, które chcą udokumentować najlepsze momenty z urlopu z dziećmi. Jaka kamera będzie idealna dla turysty? Poniżej znajdziesz listę polecanych modeli.

Kamery GoPro - co warto wiedzieć, zanim kupisz?

GoPro to zdecydowany lider na rynku kamer sportowych. Chociaż inne firmy także produkują solidny sprzęt nagrywający obraz w rozdzielczości 4K lub wyższej, wszystkie rankingu popularności zdominowane są przez urządzenia jednej firmy. Jakie są największe atuty GoPro?

  • Stabilizacja obrazu - to ważna cecha, udoskonalana z każdym kolejnym modelem, który pojawia się w sprzedaży. Dzięki odpowiednim technologiom obraz nie rozmywa się, nawet jeśli w kadrze dużo się dzieje. Obiekty w ruchu są odwzorowane z zachowaniem wszystkich szczegółów, nic się nie trzęsie i nie traci płynności. To ogromnie ważne, ponieważ wyjątkowe momenty można uchwycić tylko raz! Chcesz mieć pewność, że kamera nie zawiedzie? GoPro to odpowiedni wybór.
  • Niewielkie wymiary i waga - jeśli kamerka ma być praktyczna i dostępna w każdej chwili, nie powinna być balastem. GoPro zapewnia prawdziwie kompaktowe modele. Bez trudu zmieścisz je do kieszeni.
  • Wygodna obsługa - nawet najlepsza specyfikacja techniczna na nic się nie zda, jeśli nie będziesz wiedzieć, jak uruchomić wybrane funkcje. W przypadku GoPro interfejs jest przyjazny i intuicyjny. Co ważne, możesz korzystać z kamery nawet mając zajęte obie ręce! To wszystko dzięki obsłudze komend głosowych.

Czy warto kupić GoPro? Oczywiście, że tak! Mając tak zaawansowany sprzęt można kręcić epickie wideo, korzystając z pętli, slow motion czy szerokokątnych, panoramicznych ujęć. Pozostaje tylko kwestia wybrania właściwego modelu. A jest naprawdę z czego wybierać!

Kamery sportowe GoPro - polecane modele

Firma GoPro wsłuchuje się w recenzje i opinie swoich klientów, stale proponując nowe rozwiązania. Co jakiś czas wychodzi nowa, ulepszona wersja kamery, ale te starsze wciąż pozostają w sprzedaży. Dzięki temu mamy sytuację, w której na rynku jest obecnych jednocześnie kilka generacji sprzętu, więc każdy może znaleźć właściwą kamerę GoPro wpisującą się w budżet oraz oczekiwania. Jak prezentuje się zestawienie najlepszych kamer dla podróżników?

  • Kamera sportowa GOPRO Hero12 - idealny wybór dla osób, które są zdecydowane na długą przygodę z nagrywaniem wideo kamerą sportową. To najnowszy model ze wszystkimi udogodnieniami. Przewyższa inne urządzenia czasem pracy, ma bardzo wydajny procesor, który szybko przetwarza wszystkie dane. Jeśli nie lubisz kompromisów, to będzie udany zakup.
  • Kamera GOPRO HERO11 Black Mini - to przystępna cenowo, nowoczesna i przede wszystkim najmniejsza kamerka z oferty GoPro. Idealnie nadaje się, żeby przymocować ją na kasku albo na kierownicy rowerowej i dzięki temu tworzyć spektakularne filmy.
  • Kamera GOPRO HERO8 Black CHDHX-801-RW - na koniec wersja budżetowa. Ekran w GoPro Hero 8 jest sporo mniejszy niż w GoPro 12, a maksymalna rozdzielczość nagrań to 4K, a nie 5,3K, niemniej jednak dla wielu osób to w zupełności wystarczy. Przyciąga atrakcyjną ceną każdego kto chce spróbować zabawy z kamerą sportową, a jednocześnie boi się wydać większą kwotę na flagowy model.

Zobacz wszystkie kamery sportowe GoPro w sklepie MediaMarkt, porównaj dostępne modele i zdecyduj, który najlepiej spełnia twoje oczekiwania. Potem pozostaje tylko wybrać cel podróży, z której chcesz stworzyć wyjątkową relację!

Komentarze