Jaką ochronę podczas wyjazdu może zapewniać ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie na wyjazdPlanowanie wakacji ze znajomymi to świetna zabawa - przeczesywanie internetu w poszukiwaniu tanich biletów lotniczych, wybór idealnej plaży, na której można spędzić rozgwieżdżoną noc, czy spis wszystkich restauracji i kawiarni, które chcecie odwiedzić. Jednak podczas przygotowań często zapominamy o jednym ważnym aspekcie zagranicznych wojaży. To odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd. Na szczęście łatwo można znaleźć rozwiązanie dedykowane podróżom w grupie. Jaki zakres ochrony gwarantuje tego typu polisa?

Grupowe ubezpieczenie na wyjazd - najważniejsze informacje

Podróżowanie zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Polisa ma za zadanie zminimalizować przede wszystkim finansowe konsekwencje nieprzewidzianych zdarzeń, ale także zapewnić Ci mentalny komfort. Ubezpieczenie na wyjazd grupowe to pakiet przeznaczony dla tych osób, które na wakacje wybierają się z dużą rodziną lub znajomymi. Nie musisz wykupować polis dla każdego uczestnika z osobna. Jeden wariant obejmie ochroną wszystkich podróżujących - działa na podobnych zasadach, co ubezpieczenie indywidualne.

Polisa grupowa - podstawowy zakres ochrony

W najprostszej wersji pakiet ubezpieczenia na wyjazd, przeznaczony dla grup, powinien gwarantować przede wszystkim zwrot kosztów leczenia i transportu medycznego. Idealne jeśli uwzględnia również następstwa chorób przewlekłych. Dzięki temu żaden z członków grupy nie będzie musiał pokrywać rachunków za pomoc medyczną z własnej kieszeni.

Jeśli wyruszasz ze znajomymi w nieznane Wam miejsca, warto również sprawdzić, czy polisa pokrywa koszty ratownictwa. Nagła zmiana pogody w górach może wymagać ewakuacji, którą przeprowadzą specjalistyczne służby, a to zwykle drogie przedsięwzięcie. Idealnym dopełnieniem podstawowego zakresu ochrony polisy stanowi ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz assistance, czyli możliwość skorzystania z pomocy centrum alarmowego.

Ubezpieczenie grupowe - możliwe rozszerzenia

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany pakiet ubezpieczenia na wyjazd dostosować do potrzeb grupy, uzupełniając go o konkretne rozszerzenia. W ofercie znajdziesz najczęściej takie dodatki, jak:

  • zwrot kosztów za zgubiony lub utracony bagaż,
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej,
  • ubezpieczenie szkód powstałych wskutek pandemii (w tym Covid-19),
  • ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka.

Dzięki szerokiemu zakresowi ochrony możesz jeszcze lepiej zabezpieczyć swoich bliskich. Dysponując dobrą polisą, skupisz się na tym, co ważne podczas wyjazdu, kolekcjonując niezapomniane wspomnienia. Beztrosko spędzisz każdą chwilę z ludźmi, na których Ci zależy.

Komentarze