Jaki dron z kamerą dla początkujących na wakacje?

Dron z kamerąJednym z najbardziej nowoczesnych urządzeń o charakterze rozrywkowo-użytkowym jest dron z kamerą. O jego zakupie powinny pomyśleć w szczególności wszystkie osoby wybierające się na wakacje w jakiś atrakcyjny zakątek świata. Pozwoli bowiem na kręcenie zapierających dech w piersiach filmów z lotu ptaka, które z pewnością będą stanowiły świetną pamiątkę przez długie lata.

Sterowanie i łączność

W przypadku dronu dla początkujących, przeznaczonego zwłaszcza do filmowania krajobrazów podczas wakacji, kluczowe znaczenie ma intuicyjne, czyli nie sprawiające większego problemu sterowanie. Najlepiej sprawdzi się specjalny pad zewnętrzny z niewielkimi przyciskami, przypominający nieco typowy joystick gamingowy. Gwarantuje on wyjątkowo komfortowe operowanie całą konstrukcją. Alternatywnym rozwiązaniem jest kontrolowanie sprzętu zdalnie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Trzeba ją oczywiście systematycznie aktualizować, bo w przeciwnym razie wzrasta ryzyko pojawiania się nieprawidłowości w zakresie obsługi. Jeśli natomiast chodzi o łączność, to do wyboru mamy fale radiowe, WiFi albo Bluetooth. Te dwie ostatnie opcje umożliwiają bezproblemowe przesyłanie nagranego obrazu na telefon (podgląd z kamery na żywo).

Dobra rozdzielczość zapewni wysokiej jakości materiały

Wybierając dron z kamerą, warto zainteresować się oferowaną przez poszczególne modele rozdzielczością obrazu. Na początek w zupełności wystarczy Full HD (1920x1080 pikseli), choć osoby dysponujące sporym budżetem mogą z powodzeniem postawić na konstrukcję nagrywającą nawet w 4K (4096 x 2160 pikseli). Pożądana płynność to co najmniej 30 klatek na sekundę. Dodatkowym funkcjonalnym udogodnieniem jest kilkuosiowa stabilizacja obrazu, zapobiegająca pojawianiu się na zdjęciach i filmach nieestetycznych zniekształceń czy innych błędów. Okaże się to nieocenione w warunkach wietrznej pogody. Pozostałe praktyczne opcje wspomagające uzyskiwanie doskonałych materiałów wizualnych to choćby: robienie fotografii w formacie RAW, dwukrotny zoom optyczny, a także mechaniczna migawka przystosowana do uwieczniania obiektów poruszających się z ogromną prędkością.

Nie zapomnijmy o długim czasie pracy i odpowiednim zasięgu

Aby dron z kamerą dobrze spełniał swoje zadanie, powinien mieć wbudowany akumulator o pojemności między 500 a 1000 mAh. Taka wartość przełoży się bowiem na 15-30 minut nieustannego lotu, co pozwoli nagrać jeden dłuższy lub kilka krótszych filmów. Istotną rolę odgrywa również zasięg, czyli odległość, na jaką dron jest w stanie dolecieć bez ładowania baterii. Modele dla początkujących wyróżniają się zasięgiem wynoszącym od około 100 do 500-600 metrów. I tak nie opłaca się spuszczać urządzenia z oczu, gdyż może ono spowodować znaczne szkody materialne bądź zdrowotne wskutek upadku na ziemię. Przydatnym uzupełnieniem jest funkcja automatycznego startu oraz lądowania, ułatwiająca sterowanie w razie braku należytych umiejętności. Na koniec zaleca się jeszcze sprawdzenie, czy dron ma wbudowany nadajnik GPS, a w zestawie znajduje się etui ochronne, zapasowe śmigło, instrukcja po polsku i pisemna gwarancja producenta.

Komentarze