Jakie atrakcje czekają na turystów w okolicach Wrocławia?

Krajobraz w okolicy WrocławiaDolny Śląsk to nie tylko Wrocław. Pobyt w tym mieście można i warto połączyć ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc w regionie. Oczywiście to, jak daleko zakreślimy granice naszych wojaży zależy przede wszystkim od tego, ile czasu postanowiliśmy spędzić we Wrocławiu. Im pobyt będzie dłuższy, tym więcej możemy zwiedzić.

Wrocław jako baza wypadowa

Doskonale przygotowany na przyjęcie turystów Wrocław może stać się świetną bazą wypadową po Dolnym Śląsku. Nocleg we Wrocławiu oferują liczne hotele, nie brakuje także hosteli. Każdy więc ma szansę znaleźć nocleg nie tylko idealnie dopasowany do jego oczekiwań, ale także możliwości finansowych.

Najciekawsze miejsca w okolicach Wrocławia

W okolicach stolicy Dolnego Śląska czekają na nas zarówno atrakcje przyrodnicze, architektoniczne, jak i historyczne. Oto miejsca, które warto zobaczyć.

Oleśnica

Położona niespełna 30 kilometrów od Wrocławia. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest zbudowany w XIII wiek zamek. Kilkakrotnie przebudowywany, ostatni raz w stylu renesansowym. Okres II wojny światowej przetrwał niemal bez zniszczeń, zaliczany jest więc do najlepiej zachowanych budowli w stylu renesansowym na terenie Dolnego Śląska. Z zamku warto udać się do kościoła ;pod wezwaniem świętego Jana Apostoła. W mieście zachowały się także fragmenty murów miejskich.

Sobótka

Położona jest na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. W Sobótce zaczyna się szlak na szczyt Ślęży. W pogodny dzień zamienia się on w punkt widokowy. Na szlaku towarzyszyć nam będą kamienne, pogańskie rzeźby kultowe. Należy bowiem pamiętać, że Ślęża była świętą górą, miejscem, w którym nasi przodkowie składali ofiary i oddawali cześć swoim bóstwom. W Sobótce warto wstąpić do Muzeum Ślężańskiego i zespołu pałacowo-klasztornego.

Trzebnica

To następne po Oleśnicy miasto, które zasługuje na to, aby je odwiedzić. Zdecydowana większość turystów odwiedza je tylko w jednym celu: aby zobaczyć ufundowany przez Henryka Brodatego i jego małżonkę Jadwigę (zaliczoną w poczet świętych) zespół klasztorny. Był to pierwszy w Polsce klasztor żeński, przeznaczony dla sióstr cysterek. Bazylika klasztorna jest miejscem pochówku Piastów śląskich, w jednej z kaplic spoczywa także święta Jadwiga.

Brzeg

To miasto o bardzo długiej historii. O przeszłości tego miasta najlepiej świadczą zachowane w nim zabytki. Najcenniejszy z nich to nazywany "Śląskim Wawelem" Zamek Piastów Śląskich. Interesujące są także inne zabytkowe budowle, głównie sakralne. Na pewno warto zobaczyć wzniesiony w stylu gotyckim kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja.

Nie ma żadnych wątpliwości, że Wrocław i jego okolice są miejscami bardzo atrakcyjnymi dla turystów. Największych atrakcji stolicy Dolnego Śląska i jego okolic nie sposób zobaczyć w jeden dzień. Zaplanujmy swój pobyt tutaj na dłużej. Bez trudu znajdziemy noclegi we Wrocławiu. Niech to miasto stanie się dla nas bazą wypadową w najciekawsze miejsca Dolnego Śląska. A jest ich o wiele więcej niż tych kilka, które dla was wybraliśmy.

Autor: www.hostelwroclaw24.pl.

Komentarze