Kosmetyki na wakacje, czyli jak spakować się na wczasy

Poradnik lifestyle

Kosmetyki na wakacjeWyjazd na wczasy wiąże się z koniecznością spakowania do walizki wyłącznie najpotrzebniejszych rzeczy. Szczególnie, jeśli podróż odbywa się samolotem, gdyż linie lotnicze często są dość restrykcyjne wobec wielkości bagażu. Nie ulega jednak wątpliwości, że do najważniejszych elementów wyposażenia każdego człowieka należą kosmetyki, które po prostu muszą znaleźć się nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.

Wakacje to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na wiele czynników wynikających z charakterystycznych dla danego regionu warunków atmosferycznych. Ponadto, wszyscy lubimy korzystać z uroków oferowanych przez taki wyjazd, odczuwając wyłącznie komfort, a takowy może nam zapewnić obecność ulubionych kosmetyków.

Minimalizm kluczem do sukcesu

Warto wybrać takie kosmetyki, które dostępne są w wariancie 2w1. Co to oznacza w praktyce? Chociażby to, że zamiast szamponu i odżywki pakujemy do torby wyłącznie szampon z odżywką, zatem o jeden produkt mniej, podobnie w przypadku żelu pod prysznic i szamponu.

Kolejnym sposobem, dzięki któremu nasz bagaż momentalnie stanie się mniejszy i lżejszy, jest zastąpienie wszelkich toników czy mleczek do demakijażu odpowiednimi chusteczkami nawilżającymi. Takowe chusteczki zajmują znacznie mniej miejsca, będąc niemalże tak samo dobrym sposobem na oczyszczenie skóry twarzy. Szczególnie, że w dobrych sklepach można zakupić także chusteczki do higieny intymnej.

Nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę, że również oni mogą postawić na minimalizm, zostawiając w domu pianki czy żele do golenia. Jak to możliwe? Na rynku można odnaleźć maszynki z paskami nawilżającego żelu, przez co golenie jest bardzo komfortowe, a walizka - lżejsza.

Wspomniany wcześniej minimalizm odnajduje swe zastosowanie również kiedy weźmie się pod lupę rozmiar opakowań, w jakich znajdują się nasze ulubione kosmetyki. Najlepszym wyjściem jest postawienie na miniaturki, tym bardziej, że linie lotnicze umożliwiają przechowywanie ich w bagażu podręcznym.

Dla miłośników survivalu oraz dłuższych, pieszych wędrówek stworzono nawilżany papier toaletowy, który umożliwia załatwienie wszelkich potrzeb fizjologicznych bez konieczności szukania toalety. Taki papier jest biodegradowalny, zatem można zakopać go w ziemi.

Obowiązkowe kosmetyki wszystkich wczasowiczów

Zdecydowanie najbardziej cenionym przez Polaków kierunkiem wakacyjnym są te miejsca, w których można wypoczywać nad brzegiem morza, basenu czy oceanu, ciesząc się przy tym wysoką temperaturą oraz relaksem w pełnym słońcu. Niestety, opalanie wiąże się ze sporym ryzykiem oparzeń słonecznych, zatem obowiązkowo w walizce należy ulokować krem do opalania z odpowiednim filtrem UV. Czasem zdarza się jednak, że ludzie używają zbyt słabego kremu lub całkowicie o nim zapominają, dlatego warto zaopatrzyć się też w krem po opalaniu.

Rzecz jasna, przydadzą się także kosmetyki przeznaczone do higieny osobistej, czyli żele pod prysznic, szampony i odżywki. Poza tym, warto zainwestować w antyperspirant, bowiem wysoka temperatura niewątpliwie wzmaga pocenie. Niektórzy miłośnicy wypoczynku w ciepłych krajach cenią sobie właściwości oferowane przez wodę termalną w spray'u, czyli szansę na powiew świeżości i zagwarantowanie skórze odrobiny nawilżenia.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Swiat-Doznan.pl.

KomentarzeLaserowa depilacjaDepilacja laserowa to obecnie jedyna metoda, dz


Wakacje nad morzemKiedy za oknami pojawia się coraz więcej promie


Obuwie górskiePogoda w górach jest niezwykle zróżnicowana i zmienna. Nigdy n