Międzyzdroje czy Kołobrzeg...

Plaża główna w KołobrzeguPolskie wybrzeże cieszy się ogromną popularnością. Plaże są czyste i zadbane, a to sprawia, że zachęcają do wypoczynku. Nie zapominajmy też o terapeutycznych właściwościach polskiego morza. Nie jest tajemnicą, że Bałtyk zawiera duże ilości jodu, który pozytywnie wpływa na naszą odporność. W dodatku urlop na plaży doskonale koi nerwy i relaksuje. Wśród najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem należy wymienić Kołobrzeg i Międzyzdroje. Do której z nich się wybrać na wakacje?

Kołobrzeg - raj dla turystów i kuracjuszy

Kołobrzeg cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród polskich turystów, ale też niemieckich. To sprawia, że jest on jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast nad morzem. Zorganizowano tam trzy kąpieliska: Kołobrzeg Plaża Zachodnia o długości 200 m, Kołobrzeg Plaża Centralna o długości 397, Kołobrzeg Plaża Wschodnia w Podczelu o długości 100 m. Noclegi w Kołobrzegu warto więc zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ później może zabraknąć wolnych miejsc. Miasto słynie nie tylko z terenów rekreacyjnych, ale przede wszystkim uzdrowisk. Na ich terenie znajdują się naturalne surowce lecznicze takie, jak: wody lecznicze i podziemne, a także peloid leczniczy (torf). Dzięki temu chętnie przybywają tam kuracjusze z różnymi dolegliwościami.

Turyści uwielbiają plaże w Kołobrzegu. Zostały one wyróżnione Błękitną Flagą i cechuje je niezwykła różnorodność. W centralnej i zachodniej części są niezwykle szerokie i piaszczyste. Z kolei im dalej na wschód, tym stają się węższe i bardziej kamieniste. Warto też wspomnieć, że plaże w Kołobrzegu zajęły drugie miejsce w rankingu na najpiękniejsze polskie plaże. Natomiast molo i wejście do portu stanowią doskonały punkt do podziwiania wschodów i zachodów słońca.

Najważniejsze atrakcje turystyczne stanowią promenada oraz plaża. Jednak to niejedyne zalety Kołobrzegu! Miłośnicy spacerów i joggingów z pewnością pokochają las kołobrzeski. Na uwagę zasługuje też starówka, na której znajdują się zabytkowy ratusz, budynek Poczty Polskiej z 1884 roku, a także Muzeum Oręża Polskiego. Na terenie Kołobrzegu działa też system dróg i szlaków rowerowych, a także pieszych. W tym mieście z pewnością nie będziecie się nudzić.

Noclegi w Kołobrzegu są bardzo różnorodne. Miasto, które kocha turystów i nie brakuje w nim dużych hoteli, a także kameralnych pensjonatów. Niestety popularność Kołobrzegu sprawia, że w sezonie można się tam spodziewać tłumów. To z kolei odstrasza osoby, które wolą wypoczywać w ciszy i spokoju.

Międzyzdroje - malowniczo położone miasto gwiazd

Turyści doceniają urok Międzyzdrojów i uważają je, że za jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Na ogromną popularność miasta wpływa jego malownicze położenie. Międzyzdroje leżą nad Zatoką Pomorską w środkowej części wyspy Wolin. Od wschodu i południa graniczą z terenami Wolińskiego Parku Narodowego, a w nadmorskiej części miejscowości znajduje się Park Zdrojowy. Dlatego nie zabraknie tam urokliwych tras spacerowych. W mieście ustanowiono dwa kąpieliska: Międzyzdroje Zachód (500 m na zachód od mola) oraz Międzyzdroje Wschód (500 m na wschód od mola). To wszystko sprawia, że noclegi w Międzyzdrojach wyprzedają się z ogromnym wyprzedzeniem.

Międzyzdroje wielu osobom kojarzą się również z artystami. Każdego lata w tym mieście odbywa się Festiwal Gwiazd. Wówczas w Międzyzdrojach pojawiają się czołowe postaci scen teatralnych, świata kina i telewizji. Niektórzy z nich zostawiają swój ślad w alei gwiazd, która powstała w 1996 roku. Dzięki temu powstały dwie główne atrakcje Międzyzdrojów: Promenada Gwiazd oraz Gabinet Gwiazd, w którym znajdziemy pomniki znanych postaci teatru oraz kina.

Osoby, które zdecydują się zarezerwować noclegi w Międzyzdrojach, mogą być pewne, że nie będą się nudzić. W tym mieście znajduje się również największe w Polsce betonowe molo, z którego rozpościera się piękny widok. Jeżeli pogoda nie sprzyja, to można się wybrać do planetarium, oceanarium lub gabinetu luster. W nadmorskiej części miasta znajdują historyczne zabudowania kurortu, w której można podziwiać zabytkowe wille.

W Międzyzdrojach nie brakuje atrakcji, ale najważniejsze z nich to oczywiście wybrzeże. Obydwie plaże w Międzyzdrojach mogą się poszczycić błękitną flagą. Warto jednak liczyć się z tym, że można na nich spotkać tłumy. Jeżeli zależy Wam na ciszy i spokoju, możecie się przespacerować wzdłuż morza i dotrzeć na kamieniste wybrzeże. W okolicach Międzyzdrojów znajdują się również klify, m.in. najwyższy klif w Polsce, czyli Góra Gosań. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy na Bałtyk. Na zachód od Międzyzdrojów znajduje się również plaża dla naturystów. Jeśli będziecie chcieli na nią dotrzeć, to musicie się przygotować na dłuższy spacer.

Komentarze