Mielno - nadmorskie źródło pełne zdrowia

Mielno - zachód słońcaMielno to urocze miasteczko nad Morzem Bałtyckim, które każdego roku, w okresie letnim jest odwiedzane przez tysiące osób. W słoneczne i upalne dni na piaszczystej plaży roi się tutaj od turystów lubiących wylegiwać się na słońcu oraz delektować się zdrowym, morskim powietrzem.

Mielno to urocze miasteczko nad Morzem Bałtyckim, które każdego roku, w okresie letnim jest odwiedzane przez tysiące osób. W słoneczne i upalne dni na piaszczystej plaży roi się tutaj od turystów lubiących wylegiwać się na słońcu oraz delektować się zdrowym, morskim powietrzem.

W tym wciąż rozwijającym się nadmorskim kurorcie nie brakuje ciekawych atrakcji, barów oraz wysokiej jakości bazy noclegowej, więc każdy przybysz może tutaj liczyć na relaks, wypoczynek oraz świetną zabawę.

Źródło pełne zdrowia

Przez wielu wczasowiczów Mielno jest uważane za jeden z najciekawszych nadmorskich kurortów. Szerokie oraz piaszczyste plaże, w tle nadmorskich fali, piękna przyrody oraz niecodzienny wydmowy krajobraz sprawiają, że jest to raj dla miłośników nadmorskiego wypoczynku. Panujący tutaj zdrowy mikroklimat oraz powietrze bogate w jod stwarzają idealne warunki do klimatoterapii, która to ma dobroczynny wpływ na zdrowie każdego człowieka.

Czyste i w pełni zadbane kąpieliska zajmują czołowe miejsca w rankingach czystości plaż, zatem zapewniają wszystkim turystom wysoki poziom bezpieczeństwa. Z kolei wysoko rozwinięta infrastruktura, nowoczesny sprzęt oraz wysokie kwalifikacje ratowników w pełni przyczyniają się do tworzenia idealnych warunków do letniego, udanego wypoczynku w gronie rodzinnym.

Niesamowite atrakcje na lądzie, na wodzie

W tym uroczym miasteczku nie brakuje rekreacyjnych ścieżek pieszych oraz rowerowych z których to nagminnie korzystają amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Podążając popularnym szlakiem można dojść do równie uroczego, morskiego miasteczka - Koszalina. Osobom, które to zdecydowały się na bliższe obcowanie z naturą polecana jest w szczególności trasa nadmorska będąca częścią międzynarodowego szlaku rowerowego i pieszego przebiegającego wzdłuż Bałtyku.

W tle zachodzącego słońca warto też przespacerować się nadmorską promenadą, która to oddziela piaszczystą plażę od centrum miasta. W okresie letnim tętni ona życiem, bowiem każdy wczasowicz wieczorem wybiera się na spacer, dancing lub dyskotekę pod gołym niebem.

Z kolei miłośnicy sportów wodnych mają tutaj do dyspozycji nie tylko morskie wody Bałtyku, ale również wody jeziora Jamno, które to jest połączone bezpośrednio z morzem. Akwen ten powstał z dawnej zatoki morskiej i uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Uniesta. Niesamowite bogactwo ryb, sprawia, że nad jeziorem nie brakuje wędkarzy.

Znajdujące się tutaj wypożyczalnie oraz niezwykle szeroka oferta sprzętu wodnego zachęca wszystkich turystów do pływania po tym uroczym akwenie na łodziach wiosłowych, rowerach wodnych czy też motorówkach.

Ponadto są tutaj organizowane rejsy wycieczkowe statkiem Mila. Statek ten zabiera na pokład ponad sześćdziesiąt osób, a rejs trwa godzinę. Trasa odbywa się po zachodniej i środkowej części jeziora, a podczas rejsu można dowiedzieć się ciekawych informacji o historii tego regionu oraz o wybranych obiektach.

Z kolei dla młodszych wczasowiczów niezwykle ciekawą, pełną emocji atrakcje stanowi znajdujący się nieopodal plaży park linowy. Wśród wielu atrakcji na śmiałków czekają tutaj ekstremalne zjazdy oraz trasy zróżnicowanym poziomie trudności.

Mielno i okolice - rejon pełen niesamowitych atrakcji

Zarówno w Mielnie jak i okolicznych wioskach nie brakuje licznych atrakcji dla każdego. Będąc w tych okolicach warto zobaczyć znajdującą się w pobliskich Gąskach Latarnię Morską, która to została zbudowana pod koniec dziewiętnastego wieku. Jest ona położona w centrum wsi i została udostępniona turystom do zwiedzania. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika oraz liczne kramiki z jedzeniem i pamiątkami.

Z kolei w pobliskim Sarbinowie amatorzy architektury oraz sztuki powinni koniecznie obejrzeć gotycki Kościół Odrodzenia z XIX wieku oraz unikalną zabudowę w miejscowości Chłopy.

Do uroczego Mielna prowadzi piękna Aleja Lipowa na której rosną okazy liczące nawet 150 lat. W samym mieście warto zobaczyć słynny, legendarny Pomnik Jelenia, który to znajduje się na skwerku przy Urzędzie Gminy. Został on ufundowany przez jednego z ziemian na pamiątkę udanego polowania.

Z kolei przy głównym wejściu na plażę znajduje się Pomnik Morsa, który to jest symbolem organizowanych od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów.

Baza noclegowa i gastronomiczna w Mielnie

Baza noclegowa w Mielnie jest mocno rozwinięta, zatem każdy turysta może znaleźć tutaj znaleźć idealny dla swoich potrzeb nocleg, na przykład na Meteorze: meteor-turystyka.pl/noclegi,mielno,0.html. W mieście nie brakuje okazałych apartamentów, ośrodków noclegowych, hoteli oraz prywatnych pensjonatów, które to gwarantują usługi na wysokim poziomie.

Dla turystów ceniących sobie spokój polecane są też okoliczne miejscowości takie jak Unieście, Gąski i Chłopy, które to są oddalone zaledwie kilka kilometrów od miasta.

W Mielnie nie brakuje też wysokiej jako lokalów gastronomicznych, w których to można skosztować świeżą morską rybę oraz wiele innych posiłków. Z kolei na deptakach znajdują się kawiarenki, budki z fast – foodami oraz typowe nadmorskie smażalnie ryb.

Mielno to swoista perełka wybrzeża Bałtyku. Jest to idealne miejsce dla osób chcących ukoić swoje nerwy oraz polepszyć stan zdrowia. Przybywając do tego uroczego kurortu każdy może liczyć na udany relaks i wypoczynek.