Mielno - pomiędzy morzem a jeziorem

MielnoMielno to jeden z modniejszych kurortów na naszym rodzimym wybrzeżu. Chętnie wybierany zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i osoby podróżujące samotnie. Zachwyca położeniem na wybrzeżu słowińskim. Wyróżnia je bliskość morza i jeziora Jamno. Mielno znane jest z niesamowitej atmosfery. Wakacje tutaj to niekończąca się przygoda.

Dlaczego warto wybrać się do Mielna?

Można by zapytać, dlaczego w ogóle warto jechać nad morze, ale Mielno niewątpliwie ma do zaoferowania coś więcej, niż inne nadmorskie miejscowości. To taka lokalizacja w pigułce: można odpoczywać jednocześnie nad morzem i nad jeziorem. Baza noclegowa oferuje zarówno apartamenty dla rodzin z dziećmi, jak i pokoje gościnne dla osób szukających nieco niższego standardu. Tu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Samo Mielno jest niedużym i raczej kameralnym miastem, co niewątpliwie ma przełożenie na jakość odpoczynku. Mimo dużej popularności daleko mu do tłumów odpoczywających rokrocznie choćby w Trójmieście czy Władysławowie. Na plaży jest zdecydowanie mniejszy tłok, a jodu jest wszędzie pod dostatkiem.

Atrakcje Mielna - to musisz wiedzieć

Położone na wyższych piętrach apartamenty w Mielnie oferują niezwykły widok - z jednej strony na morze, z drugiej na jezioro. Sama mierzeja oddzielająca oba zbiorniki wodne ma niespełna pół kilometra szerokości. Można ją przejść spacerkiem w pięć minut. Za bardzo wieje nad morzem? Idziemy nad jezioro!

W Mielnie znajdziemy też klasyczne rozrywki nadmorskie: wesołe miasteczko, Dom Do Góry Nogami, Park Linowy, Escape Room. Nie brak też smażalni, w których można zjeść pyszne, świeżo smażone lub grillowane ryby. Znajdzie się i wędzarnia - gratka dla tych, którzy wolą ryby przyrządzone w inny sposób.

Aparthotel nad morzem i jeziorem, czyli gdzie zamieszkać w Mielnie

Apartamenty w Mielnie można znaleźć wszędzie, ale to te położone między morzem a jeziorem jawią się jako najatrakcyjniejsze. Powód jest prosty - widok z tarasu jednocześnie na morze i jezioro robi naprawdę wielkie wrażenie na gościach. Przy tym trzeba pamiętać, że to w pasie około 300 metrów od morza jest największa zawartość jodu w powietrzu. Właśnie w tej odległości mieści się hotel Molo Park (https://www.molopark.pl). Przyjazny dla rodzin z dziećmi, położony w bliskim sąsiedztwie jeziora Jamno, gwarantuje ciszę, spokój i naprawdę luksusowy wypoczynek.

Komentarze