Urlop nad morzem dla jednych jest okazją do poznania nowych ludzi, więc chcą wypoczywać w znanych kurortach, w których życie toczy się cały dzień i całą noc.
Dla innych wakacje są czasem odpoczynku, więc starają się wyjechać do spokojnej miejscowości, czasem mniej znanej, pozwalającej na kameralny wypoczynek z ukochana osobą, przyjacielem, w rodzinnym gronie lub nawet w samotności. Takie miejscowości można znaleźć zarówno na zachodnim, środkowym jak i wschodnim wybrzeżu Bałtyku.
Na zachodnim wybrzeżu alternatywą dla Międzyzdrojów, Świnoujścia i Kołobrzegu są mniej znane miejscowości nadmorskie, które są atrakcyjne turystycznie i znakomicie przygotowane na przyjęcie turystów. Bardzo przyjemny jest Rewal, kameralna miejscowość z wieloma pensjonatami i hotelikami. Można nocować także w jednej z miejscowości pobliskich, takich jak Dźwirzyno, Mrzeżyno, Pogorzelica czy Pobierowo. Są to miejscowości typowo turystyczne, nie tak popularne jak większe miasta, ale nie mniej ciekawe i klimatyczne. Na uwagę zasługuje również Trzęsacz. Znajdujące się tam ruiny kościoła na nadmorskim klifie są atrakcją turystyczną regionu.
Środkowe wybrzeże również oferuje wiele bardziej kameralnych miejsc niż Łeba, Ustka czy Mielno. Można wybrać się na wakacje do Rowów, Łazów, Sarbinowa, Dąbek czy Ustronia Morskiego.
Na uwagę zasługują również mniej znane miejscowości turystyczne w okolicy Trójmiasta. Jeśli nie chcemy wypoczywać w zgiełku Sopotu czy plaż we Władysławowie, wybierzmy się do Pucka lub na Mierzeję Helską - znajduje się tam spora liczba małych miejscowości, które są bardziej kameralne. Można zdecydować się na urlop w Chałupach czy Kuźnicy.
Jeśli zamierzamy wypocząć w spokojnej, niewielkiej nadmorskiej miejscowości, możemy wybrać się w okolice Krynicy Morskiej, do miejscowości Skowronki czy do Kątów Rybackich. W okolicy znajduje się miejscowość Sztutowo, gdzie warto zwiedzić muzeum obozu koncentracyjnego. Można zatrzymać się również w miejscowości Stegna. To tutaj co roku odbywa się słynny Festiwal Organowy.
Komentarze