Najlepsze miejsca na narty za granicą - sprawdź gdzie pojechać!

Wyjazd na nartyNarciarskie wypady zagranicę cieszą się rosnącą popularnością. Możliwości jest bardzo wiele. Europa to kolebka narciarstwa, dlatego też na terenach górskich (i nie tylko) znajdują się doskonałe kurorty oraz ośrodki narciarskie. Idealnym kierunkiem na białe szaleństwo są oczywiście Alpy. Perfekcyjna infrastruktura, setki stoków i tras, niezapomniane widoki i wrażenia oraz poprawa kondycji - to wszystko gwarantują wyjazdy na narty w Alpy.

Narciarstwo - wieloaspektowe korzyści

Zainteresowanie narciarstwem nie słabnie, gdyż sport ten to idealny trening dla całego ciała oraz idealna forma aktywności zapewniająca zdrowie i doskonałą rozrywkę. Szusując po stokach wzmacnia się niemal każdą partię mięśni, w tym głównie mięśni nóg i kręgosłupa. Podczas wysiłku przy zjazdach skutecznie i w przyjemny sposób spalana jest tkanka tłuszczowa oraz budowa jest piękna, atletyczna sylwetka. Narciarstwo to także poprawa kondycji ruchowej oraz wzmocnienie nie tylko układu mięśniowego i kostnego, ale także układu krążenia. Zimowe szaleństwo skutecznie dotlenia organizm i dba o serce. Sporty zimowe, a w szczególności narciarstwo to same korzyści, dlatego warto już dziś zdecydować się na podejmowanie tej formy aktywności.

Wyjazd na narty

Alpy - kierunek idealny

Wyjazdy w góry na narty trzeba rozpocząć od wyboru kierunku. Decydują się na zagraniczny wyjazd destynacją konieczną są Alpy. W tym regionie Europy można być pewnym doskonałej pogody, a co za tym idzie idealnych warunków do jazdy. Sezon narciarski w Alpach trwa przez większą część roku. Na terenie tego najwyższego łańcucha górskiego Europy zlokalizowane są najwyższej jakości ośrodki, kurorty i bazy narciarskie. Alpy znajdują się na terenie dziewięciu europejskich państw i są to: Austria, Francja, Liechtenstein, Monako, Niemcy, Słowenia, Szwajcaria, Węgry i Włochy. Cieszące się największą popularnością kierunki narciarskie, to przede wszystkim Austria, Szwajcaria i Włochy. Do tych państw na narciarskie wypady udają się wszyscy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania, w tym całe rodziny z dziećmi. Te trzy kraje posiadają najlepiej wyposażoną infrastukturę narciarską oraz najbardziej cenione stoki i trasy. Nie wspominając już o zapierających dech w piersiach widokach. Krajem, który może pochwalić się najstarszymi, wciąż kultywowanymi i rozwijanymi tradycjami narciarskimi jest Austria. Wybierając Alpy jako kierunek na wymarzony wyjazd na narty, Austria będzie najlepszym wyborem. Dlaczego? Odpowiadamy!

Kaprun

Austria - raj dla narciarzy

Austria jest obecnie najbardziej popularnym kierunkiem narciarskim w Europie. Do tego kraju przyjeżdżają także miłośnicy zimowego szaleństwa z całego świata, gdyż jest to idealne miejsce na narty. Alpy zajmują ponad sześćdziesiąt procent powierzchni Austrii, co naturalnie wpłynęło na rozwój turystki górskiej na terenie państwa. Austriacka część najwyższego pasma górskiego Europy to przepiękne widoki, doskonałe nasłonecznienie i niepowtarzalny mikroklimat. Na terenie górskich Austriacy perfekcyjnie rozwijają infrastrukturę dla sportów zimowych. W kraju znajduje się osiemdziesiąt regionów turystycznych, dlatego też miłośnicy narciarstwa mogą znaleźć w Austrii miejsce idealnie spełniające ich wymagania. Na terenie kraju zlokalizowano ponad dwieście ośrodków narciarskich, z czego łącznie dostępnych jest więcej niż dwadzieścia tysięcy kilometrów tras (w tym około czterech tysięcy wyciągów) o różnym poziomie zaawansowania. Ta bogata infrastruktura spełnia najwyższe standardy gwarantując bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z niej. Nowoczesne systemy wykorzystywane na austriackich wyciągać wyeliminowały zupełnie kolejki - każdy proces odbywa się płynnie i sprawnie. Stoki są idealnie oznaczone, oświetlone oraz przygotowane do komfortowej jazdy. Dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń ośrodki austriackie oferują także zjazdy poza wyznaczonymi trasami, w tym jazdę w głębokim śniegu.

W miejscowościach turystycznych, których w Austrii jest ponad siedemset, turyści mają do dyspozycji bogatą bazę noclegową o różym standardzie, jednakże zawsze o doskonałych warunkach. Do dyspozycji narciarzy są ekskluzywne kurorty i hotele, pensjonaty, apartamenty czy pokoje gościnne. Miasta i miasteczka cechuje niesamowity klimat. W zależności od oczekiwań można wybrać przytulne i ciche malownicze miejscowości lub większe miasta zapewniające szereg dodatkowych atrakcji i rozrywek. Miejscowości bogate są w ośrodki SPA, odnowy biologicznej oraz, dla lubiących nocne szaleństwo, świetne kluby i dyskoteki. W Austrii znajdują się zarówno ekskluzywne wielkie kurorty narciarskie jak i te mniejsze ośrodki i bazy.

Tradycje narciarskie w Austrii kultywowane są od setek lat, dlatego też wielką zaletą wyjazdu na narty do tego kraju jest niesamowita atmosfera. To właśnie w Austrii można doświadczyć niezapomnianego i obowiązkowego alpejskiego apres-ski. Austriacy są narodem bardzo przyjaznym dla przyjezdnych. W miastach i miasteczkach narciarskich w Alpach austriackich można również korzystać z najwyższej jakości smacznej kuchni, próbując doskonałych lokalnych specjałów.

Austria to prawdziwy raj dla narciarzy. Wielką zaletą jest również bliskość Austrii, do której z Polski można bez problemu i w ciągu kilku godzin dostać się samochodem lub autokarem.

Alpy

Dobry organizacja gwarancją najlepszych wrażeń

Wybór destynacji na wyjazd na narty, to jedno. Następnym krokiem jest organizacja. Planowanie musi być przeprowadzone z dużą starannością, a wszystko po to, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w drodze lub na miejscu. Doskonale zorganizowane wyjazdy w góry na narty do Austrii oferuje Sztorm Grupa. Firma posiada bazę w jednym z najbardziej ekskluzywnych i prestiżowych alpejskich miejscowości - w Kaprun. Najlepsza infrastruktura, ponad 150 kilometrów tras narciarskich oraz dodatkowe rozrywki, takie jak tradycyjne apres-ski, sauny, baseny oraz tętniące życiem kluby - to wszystko gwarantuje Sztorm Grupa organizując obozy narciarskie dla dorosłych. Wyjazdy grupowe na narty ze Sztorm Grupą (sztormgrupa.pl/index.php/oferta-zimowa/wyjazdy-na-narty) to gwarancja niezapomnianych wrażeń na najlepszych alpejskich stokach oraz doskonałej zabawy po całym dniu narciarskich przeżyć. Firma oferuje także wyjazdy na narty z instruktorem, co pozwala na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem profesjonalisty. Sztorm Grupa to gwarancja idealnego, aktywnego wypoczynku w najlepszym kurorcie narciarskim Alp.

Ocena: 5.0