Parki wodne w Polsce

Park wodnyParki wodne w Polsce, to doskonała alternatywa dla tych, którzy z różnych względów nie mogą spędzić wakacji w kurortach nadmorskich, czy na mazurskich plażach. Jest to, również bardzo dobry pomysł w niepogodę lub zimą, kiedy nawet na śnieg nie można liczyć. Takich atrakcji w Polsce jest dosyć sporo, a każda kolejna staje się atrakcyjniejsza od poprzedniej.

Parki wodne w Polsce

W każdym rejonie Polski znajdzie się przynajmniej jedna miejscowość, która posiada chociaż jeden park wodny, w którym każdy bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

Park wodny w Polsce

Aqua Park Zakopane

Wyjazd do Zakopanego do niedawna kojarzony był z górskimi widokami, wędrówkami po dolinach, czy w sezonie zimowym sportami takimi jak narty lub snowboard.

Dzisiaj, jedną z większych atrakcji jest Aqua Park Zakopane, mieszczący się niedaleko centrum, który oferuje moc atrakcji. Można tu znaleźć basen rekreacyjny z trzema wydzielonymi torami pływackimi o głębokości od 1 do 1,5 m i o długości 25 m.

Basen rekreacyjny o głębokości 1,3 m i długości 40 m, z biczami wodnymi, kaskadami i gejzerami, oraz leżakami podwodnymi.

Doskonałą alternatywą dla hali basenowej, jest zewnętrzny basen termalny. Temperatura wody wynosi 32 ºC, co sprawia, że nawet przy temperaturze powietrza poniżej 0 ºC, zabawa na świeżym powietrzy jest bardzo przyjemna. Woda posiada specjalny skład chemiczny, wapń, sód, siarka, magnez, potas i krzem, dzięki temu ma zdrowotny wpływ na zwalczanie dolegliwości reumatyczne i skóry, a dodatkowo poprawia ukrwienie i obniża ciśnienie krwi.

Nie mogło też zabraknąć czegoś dla najmłodszych, brodzik o głębokości 0,3 m, w którym znajdują się między innymi zjeżdżalnie i zabawki w kształcie zwierząt.

Oprócz basenów, w kompleksie można znaleźć, sauny, grotę solną, a dla osób, które mają dość wody, jest również kręgielnia, sala zabaw i siłownia.

Termy Bukowina

Na wschód od Zakopanego, zaledwie 20 minut samochodem, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, leży niewielka miejscowość, Bukowina Tatrzańska, w której jedną z atrakcji jest największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych, Termy Bukowina. Temperatura wody w większości basenów wynosi od 30 do 38 ºC. Do dyspozycji jest 20 basenów, w tym aż 4 dla dzieci, ze zjeżdżalniami i rzeką. Każdy basen ma swoją nazwę, nawiązując do góralskiej mowy, określając jego przeznaczenie. Dla przykładu "Mocydełko", czyli brodzik dla dzieci, lub "Bulgotnik", jak nazwa wskazuje, basen z hydromasażem.

Dla dzieci organizowane są zajęcia aquaaerobiku, oraz nauka nurkowania. Dla osób, którym jeden dzień nie wystarcza, integralną częścią kompleksu jest czterogwiazdkowy hotel z restauracją i strefą saun.

Park Wodny Nemo, Dąbrowa Górnicza

Na północ od Krakowa w stronę Częstochowy, w Dąbrowie Górniczej, mieści się Park Wodny Nemo. Nazwa Aquaparku jak i styl obiektu, nawiązuje do powieści Juliusza Verne’a, "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi".

Najwięcej atrakcji jest pod kopułą z basenem rekreacyjnym, który z kolei jest miniaturą parku Tropical Island pod Berlinem. Znajdują się tu rwąca rzeka, gejzery wodne, wodospady, jacuzzi i armatki wodne. Dostępne są trzy zjeżdżalnie wodne, o różnym stopniu trudności, żółta - najłatwiejszy stopień, czerwona - średni, oraz niebieska - najtrudniejsza, tylko dla osób powyżej 14 roku życia. Dla najmłodszych jest brodzik ze zjeżdżalnią w kształcie słonia, w którym woda ma temperaturę około 33 ºC, dodatkowo na zewnątrz znajduje się drugi brodzik, z wodnym placem zabaw..

Dla miłośników pływania ucieszy fakt, że w Parku Wodnym znajduje się aż dwa baseny sportowe o długości 25 metrów, jeden z nich zlokalizowany na zewnątrz, czynny sezonowo.

Aquapark Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska, znajduje się rozbudowany park wodny z różnymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie, których jest aż siedem. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Magic Eye o długości 186 metrów, oraz 100 metrowy Black Hole, dodatkowo świetlne i dźwiękowe wrażenia zapewnia multimedialna zjeżdżalnia.

Dla najmłodszych jest dostępna wydzielona część rodzinna z brodzikiem, mniejszymi zjeżdżalniami, oraz statkiem pirackim. Dzieci mają tu również swoją strefę, która nazywa się Dziecięca Zatoka. Strefa przystosowana jest do prowadzenia zajęć z dziećmi już od 4 miesiąca życia, można się tu nauczyć adaptacji do wody lub pływania, czy po prostu uczestniczyć w wodnych zabawach. Na zewnątrz znajduje się basen rekreacyjny, oraz basen solankowy.

Termy Maltańskie

Nad jeziorem Malta w Poznaniu znajduje się jeden z większych kompleksów wodnych, w którym jest niezliczona ilość atrakcji. Basen rekreacyjny z wirami i dyszami wodnymi, baseny solankowe z wodą geotermalna na zewnątrz, jak i w środku, basen z falami, oraz brodzik dla dzieci z fontannami, krokodylem i malutką zjeżdżalnią, dodatkowo basen ze ścianką wspinaczką i statkiem pirackim, który posiada dwie armatki wodne. Nie mogło się obejść oczywiście bez różnego rodzaju zjeżdżalni, między innymi Dzika Rzeka dla osób umiejących pływać, Czarna Dziura z efektami wizualnymi i dźwiękowymi, oraz Magiczne Oko ze spływem pontonowym. Dla odważnych dostępne są zjeżdżalnie Kamikaze i Turbo.

Termy Maltańskie

Termy Uniejów

Na głębokości 2000 metrów znajdują się źródła, z których wypływają gorące solanki, dzięki czemu

woda posiada lecznicze właściwości. Na terenie można znaleźć różnej wielkości baseny solankowe, w których przez cały rok temperatura wody dochodzi do 35 ºC. Oprócz tego jest basen pływacki i basen rekreacyjny z wydzieloną strefą dla najmłodszych, rwąca rzeka oraz bufet wodny, dla dzieci jest dostępny także brodzik. W środku mieści się basen solankowo-uzdrowiskowy z dyszami wodnymi i urządzeniami do hydromasażu. Dla maluchów jest dziecięcy basen rekreacyjny ze statkiem pirackim, ścianką wspinaczkową i armatką wodną.

W kompleksie nie mogło zabraknąć zjeżdżalni, dostępne są o długości 58 metrów, oraz 12 metrów.

Aquapark Sopot

Położony w Sopocie, niedaleko plaży, gdy polskie morze nie zachęca do kąpieli, Aquapark jest doskonałą alternatywą. W kompleksie znajdziemy dziką rzekę, najdłuższą w Polsce, bo mierzy aż 71 metrów, oprócz tego bardzo stromą zjeżdżalnie, hydromasaże i sauny suche i parowe.

Z myślą o najmłodszych przygotowany jest płytki basen z armatkami wodnymi, gejzerami, zjeżdżalniami i sztucznymi zwierzętami, oraz zewnętrzny wodny plac zabaw.

Aquapark Reda

To chyba jedyny w swoim rodzaju park wodny w Polsce, nigdzie nie ma takiego parku połączonego z oceanarium, w którym pływają rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Rekiny można podziwiać podczas zjazdu 60 metrowym podświetlonym tunelem. Oprócz tego, jak w każdym szanującym się Aquaparku, do dyspozycji są 3 zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności - Blue Cosmo, z pięknymi wizualnymi efektami, oraz dla osób szukających mocnych wrażeń, pionową zjeżdżalnie Ultra Speed, jest też Multi Adventure, gdzie z całą rodziną można spływać pontonem. Dla szukających relaksu, przygotowane zostało 24 osobowe jacuzzi, tryskające wodą w kolorze lawy, stąd nazwa Wulkan. W basenie wytwarzana jest sztuczna fala, wytwarzane przez rekina.

Park of Poland - Suntago

Największy w Polsce i w Europie park wodny, znajdujący się we Wręczy pod Mszczonowem w województwie mazowieckim, mieści w sobie tyle atrakcji, że pobyt w tym miejscu wymaga poświęcenia całego dnia, a najlepiej weekendu.

W parku można znaleźć 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 kilometrów, oraz najdłuższą w Europie krytą zjeżdżalnię o długości 320 metrów. Basen z dziką rzeką o powierzchni 800 m2, basen z falami o powierzchni 845 m2, oraz rzeka przygód o powierzchni 427 m2 i zewnętrzny basen termalny z barem wodnym o powierzchni 215 m2.

W obiekcie znajdują się również basen termalny o powierzchni 840 m2, 4 baseny witalne i basen z wodą siarczano-siarkową, oraz 3 baseny solankowe.

Do dyspozycji jest także saunaria o powierzchni 2500 m2 z atrakcjami tematycznymi takimi jak grota solna, komnata śnieżna, akwarium sauna, sauna fińska, sauna japońska, sauna Malediwy, sauna aromatyczna, wioska egipska, calla Shower, łaźnie parowe i baseny witalne. Do kompleksu sprowadzono głównie z Florydy koło 300 prawdziwych palm.

Polska jak długa i szeroka mieści wiele atrakcyjnych parków wodnych, które są świetną rozrywką, dla osób dorosłych i starszych, a przede wszystkim dla dzieci, dla których zabawa w wodnych placach zabaw jest jedną z najlepszych rozrywek.

Komentarze