Planujesz wypad na narty z przyjaciółmi? Sprawdź, dokąd warto się wybrać

Wypad ze znajomymiPolska, Austria czy Słowacja? Jest tyle cudownych i malowniczych miejsc, w których można zjeżdżać na nartach, że aż trudno się zdecydować. Jeśli Tobie również doskwiera niemożność podjęcia decyzji, przeczytaj nasz poradnik i zdecyduj, dokąd pojedziesz z przyjaciółmi. Znajdź świetne stoki w Polsce, u południowych sąsiadów lub w zapierających dech w piersi Alpach. Baw się na urlopie fantastycznie!

Pomysły na narty w Polsce

Jeśli chcesz zażyć nieco popularnego zimowego sportu, a jednocześnie pozostać na terenie kraju, mamy dla Ciebie listę chętnie wybieranych miejscówek wraz z krótkimi opisami. przedyskutuj z przyjaciółmi, która lokalizacja porywa Wasze serca:

  1. Jaworzyna Krynicka - tu mogą się udać przede wszystkim zaawansowani narciarze. Docenią dostępność ośmiu tras, w tym jednej ocenionej jako bardo trudna przez Międzynarodową Federację Narciarską. Komfortowo zjeżdżać można nawet wcześnie rano i późnym wieczorem, z racji iż stoki są oświetlane. Przy niedostatku śniegu wykorzystuje się sztuczne naśnieżanie. Na szczyt wozi narciarzy wygodna gondola.
  2. Kasprowy Wierch - jest połączeniem alpejskich warunków narciarskich z lokalnością. Innymi słowy: możesz liznąć Alp wcale nie wyjeżdżając z Polski. To świetny wybór na narty pod koniec sezonu, ponieważ wciąż można liczyć na zadowalające warunki.
  3. Zieleniec - właściwe miejsce dla grupy narciarzy mieszanych: i początkujących, i zaawansowanych. Znajduje się w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej i liczy przeszło trzydzieści tras osiągających dwadzieścia dwa kilometry. Na szczyt wjedziesz oldschoolowym wyciągiem orczykowym lub talerzykowym, ale również wygodną gondolą.


Pamiętaj, by przed wyjazdem na narty wybrać odpowiednie ubezpieczenie! Przeczytaj artykuł: Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?, i znajdź ofertę dla siebie.

Wypad ze znajomymi

Wybieram Austrię i jadę do…

Jeśli skłaniasz się ku wyjazdowi na narty do Austrii, rozważ wybranie jednego z tych regionów: Salzburger Land, Tirol, Vorarlberg, Steiermark i Kärnten. Każdy mieści kilka wysoko cenionych i popularnych ośrodków narciarskich, np.:

  • Obertauern w regionie Salzburger Land,
  • Ischgl w regionie Tirol,
  • Silvretta Montafon w regionie Vorarlberg,
  • Stuhleck - Semmering w regionie Steiermark,
  • Katschberg w regionie Kärnten.

Jeśli wymarzyły Ci się narty u podnóża lodowca, koniecznie zwróć uwagę na Hintertux, Soelden bądź Stubai. Przy lodowcu warunki do zjeżdżania są lepsze niż gdziekolwiek indziej. Śniegu jest więcej, jego jakość nie pozostawia wiele do życzenia, a temperatura jest najniższa.

Wypad ze znajomymi

Za granicą, ale blisko Polski: Słowacja

Nie musisz odjeżdżać daleko od domu, by spędzić cudowny urlop ze swoją narciarską paczką znajomych. Zamiast w Alpy wyjedź na Słowację. Tutaj masz cudowne warunki i do uprawiania ulubionego zimowego sportu, i do relaksu po odpięciu nart. Naturalne źródła termalne zadbają o Wasze zdrowie i samopoczucie.

Na Słowacji koniecznie przyjrzyj się ośrodkom takim jak Donovaly w pasmach Wielka Fatra i Niskie Tatry, Čertovica w Niskich Tatach, Zuberec u podnóża szczytu Brestowa w Tatrach Zachodnich. Ten ostatni dzieli się na aż trzy obszary narciarskie do wyboru: Janovky, Spalena - Zverovka i Milotin.

Ocena: 5.0