Po co są opcje chłodzące w materacach?

Chłodzący materacOrganizm ludzki jest skomplikowaną machiną, która do sprawnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości odpoczynku w ciągu doby. Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, a wpływ na jego przebieg bez wątpienia ma właściwie dopasowany materac. Oprócz właściwego podparcia dla kręgosłupa, podłoże powinno zapewniać najlepsze warunki termiczne, które pozwalają na bezproblemowe przesypianie nocy. Innowacyjnym rozwiązaniem na upalnie dni są materace chłodzące, które znacznie poprawiają komfort snu w czasie upalnych nocy. Co warto wiedzieć o chłodzących materacach?

Czym są materace z opcją chłodzącą?

Upalne dni i gorące noce znacznie obniżają jakość snu i utrudniają zasypianie. Nadmierne pocenie się ciała w nocy i uderzające uczucie gorąca prowadzą do licznych pobudek, których konsekwencją jest uczucie niewyspania o poranku oraz obniżenie sprawności funkcjonowania kolejnego dnia. Podłoża z opcją chłodzącą najczęściej wykonane są z wysokiej jakości pianki FloFom, która dzięki świetnej wentylacji pozwala na sprawne odprowadzanie ciepła ciała na zewnątrz, co zapobiega przegrzewaniu się w nocy.

Materac piankowy z opcją chłodzenia sprzyja nocnej regeneracji, a wysokiej jakości modele o takim działaniu można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. To firma, która wyróżnia się wiedzą oraz doświadczeniem w produkcji podłoży do snu, dzięki czemu ich właściwości pozwalają na zapewnianie najlepszych warunków do spania dla osób o zróżnicowanych preferencjach i potrzebach. Doskonałym przykładem modelu chłodzącego jest materac Hilding Tenor. To podłoże nawierzchniowe skonstruowane z pianki FloFom, które może być wykorzystywane w okresie letnim jako nakładka na właściwy materac. To materac łatwy w przechowywaniu, co ułatwia zabieranie go do hotelu na wakacje lub krótki wypad do rodziny. Jego właściwości chłodzące znacznie ułatwiają nocną regenerację w czasie upałów, dzięki czemu organizm ma szansę odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień.

Chłodzący materac

Jak działa opcja chłodzenia w materacach?

Działanie chłodzące podłoża jest możliwe dzięki zastosowaniu blatów z pianki o właściwościach termoregulacyjnych. Jednym z najczęściej wykorzystywanych do tego celu surowców jest pianka FloFom, która zapewnia uczucie ochłodzenia działa podczas upalnych nocy. Właściwości pianki FloFom pozwalają na uzyskanie efektu chłodzenia, dzięki reagowaniu struktury wypełnienia na ciepło ciała użytkownika. Dzięki specjalnej budowie i gęstości pianki, wilgoć oraz nadmiar ciepła są szybko odprowadzane poza powierzchnię materaca, co pozwala na spokojne i komfortowe przesypianie nocy.

Właściwości chłodzące materacy wykorzystywane są nie tylko podczas tropikalnych nocy, ale też u osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi mięśni, które powstały na skutek mocnego spinania się włókien mięśniowych. Dodatkowo, pianki chłodzące dopasowują się do kształtu ciała i pozycji obranej do snu, co znacznie usprawnia podpieranie kręgosłupa, zwłaszcza jego szyjnego odcinka. Materace chłodzące są także polecane dla osób, które borykają się z alergiami kontaktowymi na roztocza, kurz oraz grzyby. Dobra cyrkulacja powietrza, jaka wyróżnia tego rodzaju podłoże sprawia, że ich wnętrze pozostaje higieniczne czyste, a patogeny nie mają szansy się rozwijać.

Wysokiej jakości materac, który jest ściśle dopasowany do potrzeb użytkownika, poprawia komfort snu, a tym samym pracę całego organizmu. Modele, które proponuje marka Hilding, są polecane nie tylko przez zadowolonych użytkowników, ale też specjalistów i fizjoterapeutów. Dodatkowo na wiele swoich produktów marka Hilding daje aż 15 lat gwarancji, co dodatkowo zabezpiecza wszystkich użytkowników materacy marki Hilding.

Komentarze