Pobierowo - plaża, atrakcje turystyczne, aktywny wypoczynek

Pobierowo - dom do góry nogamiPobierowo to mała miejscowość położona w województwie zachodnio-pomorskim w gminie Rewal. Uznawana jest za jedną z najładniejszych nadmorskich wsi w Polsce. Swój urok zawdzięcza malowniczej lokalizacji. Pobierowo - jako jedna z nielicznych miejscowości - położone jest praktycznie w całości w lesie sosnowym, co czyni je miejscem idealnym do spokojnego wypoczynku, z dala od zgiełku miast.

Historia Pobierowa

Pobierowo było dawniej lennem niemieckiej rodziny Kleis. Po śmierci jego właściciela miejscowość została odsprzedana miejscowemu staroście. Początkowo było osadą typowo rolniczą. Jednak na przełomie XIX i XX wieku zaczęło tracić swój oryginalny charakter ze względu na zasypywanie piaskiem ziem uprawnych. Pod koniec XIX wieku okolice Pobierowa zamieszkiwało kilkudziesięciu rolników. Ich liczba - na skutek wspomnianych zjawisk - drastycznie zmalała. A na początku ubiegłego stulecia było ich już zaledwie kilku.

Mieszkańcy szybko zauważyli inne możliwości, jakie oferuje to miejsce. Już w roku 1907 wybudowano tam pierwszy hotel, a wkrótce miasto zaczęli odwiedzać turyści w poszukiwaniu oazy spokoju i odpoczynku. Niedługo trzeba było czekać, aby w okolicy pojawiły się dość szybko kolejne pensjonaty.

Współcześnie jest to jeden z bogatszych regionów nadmorskich. Odwiedzający go chętnie turyści, znacznie przyczynili się do rozwoju tego miejsca. Do odwiedzenia Pobierowa zachęca już nie tylko piękna lokalizacja, ale również świetnie rozwiniętą bazą noclegowa i turystyczna. Turyści tu przyjeżdżający nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Zarówno w samej miejscowości, jak i jego okolicach, znajdziemy mnóstwo zabytków, ciekawych miejsc do odwiedzenia i możliwości zaznania bardziej aktywnego wypoczynku.

Atrakcje turystyczne w Pobierowie

Pobierowo to idealne miejsce dla tych, którzy poszukują spokojnego wypoczynku i wyciszenia, jak i tych, którzy wolą spędzać swój czas w sposób bardziej aktywny. Relaksowi w tym miejscu sprzyjają doskonałe warunki klimatyczne, które zdaniem specjalistów w tej dziedzinie są wyjątkowe, jak na ten region. Odwiedzający miasto nie zaznają tutaj widoku wąskich asfaltowych alejek, które są dość powszechnym obrazem w innych miejscach. Na spacer będą mogli się jednak wybrać na jeden ze szlaków turystycznych pieszych lub rowerowych, rozmieszczonych niezwykle atrakcyjnie.

Plaża w Pobierowie posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Jej odwiedzenie nie przysporzy nam zatem żadnych niemiłych "niespodzianek". Wzdłuż miejskiej plaży ciągnie się prawie 2-kilometrowy pas zieleni. Umiejscowienie w pasie wydmowo-mierzejowym czyni ją niezwykle atrakcyjną. Turyści tu przyjeżdżający szczególnie cenią pasmowy układ krajobrazu tego miejsca. Oprócz pięknego lasu sosnowego i wydm znajdziemy tu również klify, które są dość częstym, jednak niezwykle urokliwym, obrazem na Wybrzeżu Trzebiatowskim.

Doskonała lokalizacja czyni Pobierowo świetnym miejscem dla odpoczynku i "doładowania baterii". Przyjazd tu, ze względu na panujący tu mikroklimat, jest również polecany dla osób, które cierpią na choroby układu oddechowego.

Aktywny wypoczynek

Pobierowo jest jedną z tych nadmorskich miejscowości, które stawiają na rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjną. Kąpieli wodnej możemy tutaj zażywać zarówno w morzu, jak i jednym z licznych basenów hotelowych. Jeśli jesteśmy pasjonatami również innych sportów, koniecznie powinniśmy odwiedzić kompleks sportowo-rekreacyjny przy ulicy Moniuszki. Tam możemy oddać się ćwiczeniom lekkoatletycznym, pobiegać na profesjonalnej bieżni, pograć w tenisa, a także w piłkę nożną.

Dla siebie znajdą również zajęcie ci, którzy są fanami "dwukołowców". Wspomniane wcześniej okoliczne ścieżki rowerowe, możemy przemierzać na własnym rowerze, bądź też zdecydować się na wynajęcie "bicyklu" z pobliskiej wypożyczalni.

Dla fanów nieco bardziej "ekstremalnej" jazdy niezwykłą atrakcją będzie możliwość jazdy na Quadzie. Swoich sił w tej dyscyplinie mogą próbować zarówno dorośli, jak i dzieci. Nauka jazdy prowadzona jest w bezpiecznym środowisku na przygotowanym torze. Zatem bez obaw - gdyż wszystko jest pod kontrolą.

W okolicy Pobierowa znajdziemy również parki linowe, skateparki, kręgielnie i mini pola golfowe. A spragnieni mocnych wrażeń mogą zdecydować się na lot paralotnią. Całkiem sporo jak na małą i niepozorną miejscowość.

Zabytki w Pobierowie

W Pobierowie będą mieli co robić również fani zwiedzenia. Koniecznością jest zobaczenie domu Ewy Braun, w którym to ponoć odwiedzał ją sam Adolf Hitler. Na uwagę zasługują również - malowniczo położone - ruiny gotyckiego kościoła. A to tylko "ułamek" tego, co warto zobaczyć. W okolicy Pobierowa znajdziemy liczne zamki, pałace, kościoły, dwory, zabytkowe domy i wiele innych budowli.

Pobierowo to bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość, w której nie sposób się nudzić. Będzie idealna zarówno na wakacje dla rodziny, pary, jak i singli, którzy poszukują odrobiny spokoju lub wręcz przeciwnie - żądni są przygody i ekstremalnych wrażeń.

Komentarze