Podróż motocyklem dookoła Europy

Podróż motocyklem dookoła EuropyEuropa jest prawdziwym rajem dla motocyklistów. Znajdują się tu bowiem wspaniałe trasy przebiegające wśród gór i wzdłuż wybrzeży. Niejeden wprawiony motocyklista po kilku podróżach po Europie może się zdecydować na podróż dookoła Europy. To podróż pełna wyzwań i wyrzeczeń, jednak wrażenia, które ciężko będzie zatrzeć, z pewnością pozostaną już do końca życia. Jak zaplanować zatem idealną podróż motocyklem dookoła Europy?

Wybierz odpowiednią porę

Jeżeli zapada decyzja o wyprawie dookoła Europy, warto wybrać odpowiedni czas. Oczywiście wyprawy motocyklowe po Europie zazwyczaj przeprowadza się w okresie letnim i nie ma co ukrywać - jest to najlepsza pora. Jednak żeby objechać całą Europę, nie wystarczy kilka dnia. Może się też okazać z różnych względów, że nasza podróż niesie ze sobą ryzyko "zahaczenia" o wiosenne lub jesienne chłody. Wówczas warto ułożyć trasę tak, aby północne kraje Europy odwiedzić podczas cieplejszego okresu naszej wyprawy. W końcu na Południu Europy cieplejsza aura zaczyna się wcześniej, ale także trwa znacznie dłużej. Warto wziąć także ten aspekt pod uwagę.

Wyprawy motocyklowe po Europie - ADVPoland.

Zaplanuj podróż

Wyprawa przez całą Europę na motocyklu to wymagające przedsięwzięcie. Dlatego należy ją zaplanować bardzo starannie. Pierwszą rzeczą będzie oczywiście trasa. W tym przypadku nie należy dawać się ponieść spontanicznym odczuciom, ale szczegółowo zaplanować trasę, wziąć pod uwagę stan dróg, pogodę oraz noclegi. Kolejną kwestią, którą warto zaplanować, są miejsca warte odwiedzenia. Przygotowany plan sprawi, że podróż przebiegnie sprawniej, a uczestnicy wyprawy zobaczą dokładnie to, co dokładnie chcą.

Sprawdź sprzęt

Motocykl jest podstawą, bez niego podróż nie dojdzie do skutku. Przed taką wyprawą warto sprawić mu dodatkowy przegląd, wymienić płyny eksploatacyjne. Warto zaopatrzyć się też w kufry, które pomogą w transporcie niezbędnego bagażu. Oczywiście niezbędne jest też zadbanie o bezpieczeństwo, które zapewni odpowiedni strój motocyklowy. Koniecznie trzeba zabrać też aparat, który pozwoli na utrwalenie pięknych widoków i niezapomnianych chwil.

Ocena: 5.0