Pokémony na Nintendo Switch - jakie gry wybrać?

Nintendo SwitchJedną z najważniejszych zalet Nintendo Switch jest ciekawa lista gier dostępnych na tę konsolę. Kultowe tytuły, jak Legends of Zelda, Mario czy Pokémony podbijają serca kolejnych pokoleń graczy. Ci zaś, którzy doskonale znają gry z poprzednich konsol Nintendo, mogą cieszyć doskonałą grafiką i nowymi przygodami ulubionych bohaterów. Jesteś fanem Pokémonów? Masz do wyboru kilka tytułów, które przypadną ci do gustu! W ostatnim czasie moda na kolekcjonowanie kart z Pokemonami szturmem wdarła się do szkół podstawowych - wśród najmłodszych graczy rośnie zainteresowanie grami wideo z Pikachu i towarzyszami. Zobacz, które gry z Pokémonami będą dobrym zakupem!

Nintendo Switch - jedyna taka konsola

Od czasu premiery w 2017 Nintendo Switch zachwyca użytkowników, łącząc zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej. Za pomocą wygodnych kontrolerów Joy-Con możesz prowadzić rozgrywki na ekranie telewizora, ale możesz podpiąć je do ekranu konsoli, tworząc mobilne urządzenie do gier. Oprócz wersji klasycznej możesz zdecydować się na Nintendo Switch OLED. To udoskonalona propozycja, którą wyróżnia większa wbudowana pamięć, większy ekran oraz, jak sama nazwa wskazuje, wyświetlacz OLED doskonale oddający kolory.

Fani mobilnego grania docenią za to Nintendo Switch Lite - to najtańsza z wersji konsoli, której nie podłączysz do telewizora.

Wiesz już, jakie masz opcje sprzętów do wyboru. Czas przejść do polecanych gier z Pokémonami!

Polecane gry z Pokémonami - jaką kupić?

Wybór gier z Pokémonami na Nintendo Switch jest naprawdę duży. Każdy tytuł oferuje różnorodne zadania, które rozwijają szybkość, zręczność, spostrzegawczość. Zwróć uwagę na oznaczenia PEGI: większość tytułów z Pokemonami ma PEGI 7, czyli jest przeznaczona dla graczy po siódmym roku życia.

Zobacz najciekawsze tytuły!

  • Pokémon Let's Go Pikachu! - Pikachu to jeden z najbardziej uwielbianych Pokémonów! Gracz wciela się w trenera Pokémonów i przemierza region Kanto, łapiąc, a potem trenując złapane okazy. Jego sprawdzonym towarzyszem jest tytułowy bohater - Pikachu. Głównym zadaniem jest eksploracja i kolekcjonowanie Pokémonów, warto jednak wspomnieć, że w tym tytule jest możliwa częściowa kooperacja przy łapaniu kolejnych stworków.
  • Pokémon Let's Go Eevee! - bliźniacza gra wobec omówionej wcześniej. Tym razem w eksploracji świata nie będzie ci towarzyszył Pikachu, lecz Eevee! Warto podkreślić, że w tej wersji gry znajdziesz Pokémony, której nie ma w wersji z Pikachu - możesz złapać i trenować takich bohaterów, jak Bellsprout, Vulpix, Meowth.
  • Pokémon Violet - gra, która ukazała się jednocześnie z Pokémon Scarlet. Obie części przyniosły nowość w serii, wprowadzając swobodną eksplorację złożonego świata. W tej grze poznasz nowe postaci, które prowadzą swoje badania nad pewną tajemniczą wiedzą. Odkrywanie sekretów czy walki z dzikimi Pokemonami to wciągające elementy rozgrywki, która zajmie cię na długie godziny.
  • Pokémon Legends: Arceus - tytuł wprowadza nowe elementy akcji i RPG do cyklu. W grze przenosisz się do regionu Sinnoh w czasach, gdy pomysł trenowania Pokémonów jeszcze nie istniał. Pokémony żyją dziko, do tego w niesprzyjających warunkach. To zupełnie nowe podejście do serii, które wielu fanom może przypaść do gustu. Złapanie dzikiego Pokémona nie jest łatwe. Do tego, twoje wytrenowane już stworki będą mierzyć się z żyjącymi do tej pory na wolności odpowiednikami. Dawno nie oglądałeś tak widowiskowych pojedynków!

Wiesz już, które tytuły z Pokémonami są warte uwagi! Sprawdź gry na Nintendo Switch w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, po którą sięgniesz w pierwszej kolejności!

Komentarze