Pomorze z dziećmi - co zwiedzić i gdzie warto pojechać na wakacje?

Pomorze - Most w GdańskuWybierasz się na wakacje z dziećmi i masz obawy, że będą się nudzić? Zabierz rodzinę nad polskie morze! Trójmiasto i okolice mogą poszczycić się naprawdę różnorodnymi atrakcjami - każdy znajdzie coś dla siebie. Co zatem spodoba się dzieciom na Pomorzu?

Aquapark w Sopocie

Atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim! Jeśli Twoje pociechy lubią parki wodne, z pewnością będziecie się dobrze bawić w sopockim aquaparku. Baseny rekreacyjne, basen dla najmłodszych, zjeżdżalnie wodne czy wodny plac zabaw to tylko kilka atrakcji, które czekają na gości aquaparku.

Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie to oddział Morskiego Instytutu Rybackiego. Zwiedzający mogą tam poznać morską florę i faunę. W akwarium zobaczyć można m.in.: rekiny, krokodyle, anakondy, piranie czy żywą rafę koralową.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to instytucja edukacyjna, która w formie zabawy czy interaktywnych instalacji przybliża naukę dzieciom i dorosłym. Zwiedzający angażowani są do aktywnego uczestniczenia w eksperymentach. Mogą odbyć podróż w głąb ludzkiego ciała, poznać prawa fizyki czy dowiedzieć się ciekawostek o wodzie.

Koło widokowe w Gdańsku

Gdańsk warto zobaczyć również z trochę innej perspektywy. Na starym mieście znajduje się koło widokowe, czyli diabelski młyn, z którego rozpościera się przepiękny widok na Motławę i starówkę. Kto odważny, niech koniecznie spróbuje!

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

W Kościerzynie, miasteczku położonym w sercu Kaszub, znajduje się skansen Parowozownia. To muzeum z największą ekspozycją pojazdów kolejowych na Pomorzu. Jest częściowo dostosowane do potrzeb osób niewidomych.

Stadnina koni w Kolanie

Skoro już o Kaszubach mowa… w Kolanie, oddalonym niecałą godzinę drogi samochodem od Gdańska, mieści się stadnina koni. Jest to gospodarstwo agroturystyczne, na terenie którego znajdują się 4 stajnie – łącznie zamieszkuje je około 50 koni. Na miejscu czekają także wiata do grillowania czy plac zabaw dla dzieci. Obiekt składa się również z pokojów gościnnych - można zatem przenocować całą rodziną.

Latarnia Morska Stilo

W powiecie wejherowskim niedaleko Łeby znajduje się latarnia morska. Zbudowano ją na początku XX wieku. Jej zadaniem było wskazywanie marynarzom bezpiecznej drogi do portu. Latarnię można zwiedzać z dziećmi powyżej 4. roku życia.

Park Dinozaurów w Łebie

W Łebie znajduje się Park Dinozaurów z eksponatami naturalnej wielkości. Na terenie parku poza gadami w skali 1:1 znajdują się także: Zamek Strachu, Labirynt Magicznych Luster czy zjeżdżalnie wodne. Będąc w Łebie z dziećmi, nie można pominąć tego obiektu!

Tulipany w Cedrach Wielkich

W Cedrach Wielkich - wsi położonej w powiecie gdańskim - znajduje się ogród tulipanowy. Zwiedzający mogą robić sobie zdjęcia, zrywać i kupować własnoręcznie zerwane tulipany. Ogród otwarty jest wyłącznie podczas okresu kwitnienia tulipanów - przez kilka tygodni na przełomie kwietnia i maja.

Dzieci to wymagający turyści - są szczere i bezpośrednie, a na wakacjach oczekują atrakcji, frajdy i fajnych przygód. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzicie tegoroczne wakacje, zabierz rodzinę na Pomorze. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

Zobacz również inne atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim - https://pomorskie.travel/artykuly/atrakcje-dla-dzieci-w-pomorskim-czesc-1/

Komentarze