Rewal - piękne plaże i inne atrakcje turystyczne

Rewal - plażaJedną z coraz chętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich jest Rewal. Coraz więcej turystów przyjeżdża właśnie w to miejsce, żeby przede wszystkim się zrelaksować. Jednak to miejsce przyciąga także różnymi atrakcjami. Co można zwiedzić w Rewalu? Co warto zobaczyć będąc w tej nadmorskiej miejscowości?

Ciekawa historia Rewala

Rewal to nadmorska miejscowość, która do 1945 roku nosiła niemiecką nazwę Rewahl. Tuż po wojnie nazwę zmieniono na Pamiątkowice, jednak z biegiem czasu powrócono do określenia Rewal i tak zostało już do dziś. Miejscowość położona jest na Pobrzeżu Szczecińskim w województwie zachodniopomorskim, w popularnym powiecie gryfickim. Jest to również siedziba gminy Rewal. Jak wynika z danych statystycznych przedstawionych 31 grudnia 2010 roku wieś wówczas liczyła 984 mieszkańców. W Rewalu znajduje się także przystań morska.

Rewal ma bardzo atrakcyjną historię. Niewiele osób ma świadomość, jednak pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości nadmorskiej pochodzą już z 1434 roku. To właśnie wówczas właścicielem tej wsi stał się popularny niegdyś ród Flemmingów. Historycy przeglądając mapy z XVII wieku odkryli, iż Rewal widnieje pod nazwą Raval na Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego, której powstanie datuje się na 1618 rok. Z kolei wspomniana wcześniej niemiecka nazwa miejscowości Revahl, została odnotowana w dokumentach dopiero w 1628 roku. Warto wiedzieć, iż pierwsi turyści zaczęli odwiedzać tą nadmorską miejscowość już w XIX wieku. Był to początek lat 30 i to właśnie od tego czasu Rewal stawał się coraz bardziej popularny. Warto wiedzieć, iż wieś stała się jeszcze chętniej odwiedzana, gdy poprowadzono przez tą miejscowość pierwszą zachodnią linię Gryfickiej Kolei Wąskotorowej. Wspomniana linia łączyła Gryfice z Niechorzem. Z kolei 1 maja 1913 roku Rewal uzyskał następne połączenie. Od tej pory można było podróżować również do Trzebiatowa.

Atrakcje turystyczne w Rewalu

Rewal co roku przyciąga bardzo wielu turystów, ponieważ znajdziemy tam przede wszystkim bardzo atrakcyjne plaże. Znajdujący się na nich piasek jest bardzo miękki, a także drobny. Plaża przyciąga również swoim pięknym kolorem, ponieważ piasek w wielu miejscach jest praktycznie biały. Dzięki temu będąc nad morzem w Rewalu możemy czuć się jak na plaży za granicą naszego kraju. Ponadto coraz więcej turystów decyduje się na przyjazd do tej miejscowości nadmorskiej, ponieważ to właśnie tam znajdziemy płytkie zejście do morza. Jest to bardzo istotne w szczególności, gdy na wakacje wybieramy się z małymi dziećmi. Dzięki temu, iż woda przy brzegu nie jest zbyt głęboka, nasze pociechy spokojnie mogą się bawić. W tym miejscu nie znajdziemy wielu śmieci oraz zanieczyszczeń, tak jak na wielu często uczęszczanych plażach na polskim wybrzeżu. Również wiele osób ceni to miejsce za spokój, jaki tam panuje nawet w sezonie letnim. Powinniśmy mieć świadomość, iż wybierając się na plażę będziemy mogli doskonale się zrelaksować i odpocząć.

Niewątpliwą atrakcją tej nadmorskiej miejscowości jest także bardzo popularna platforma widokowa. Znajduje się ona bezpośrednio nad samym morzem i możemy podziwiać z niej panoramę Bałtyku, a także okoliczne atrakcje tej nadmorskiej miejscowości. Rewal to nie tylko miejsce, gdzie wielu dorosłych znajdzie atrakcyjne miejsca na wypoczynek. W tej nadmorskiej miejscowości jest także wiele atrakcji dla najmłodszych. Z naszymi dziećmi możemy zwiedzić między innymi szkielety wielorybów, które znajdują się niedaleko opisanej wcześniej platformy widokowej.

Popularnymi atrakcjami są także dawna baza rybacka i Aleja Róż. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnych chwil w tej nadmorskiej miejscowości jest także Park Wieloryba. Jest to z pewnością świetna rozrywka dla najmłodszych. Jednak powinniśmy pamiętać, iż taka wizyta może mieć także duże walory edukacyjne. Dla par w Rewalu polecana jest między innymi Aleja Zakochanych, która jest najbardziej romantycznym miejscem w tej nadmorskiej miejscowości. Warto wiedzieć, iż w mieście podczas sezonu letniego odbywa się bardzo wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. Wszystkie je możemy oglądać w atrakcyjnym amfiteatrze miejskim.

Rewal to popularna nadmorska miejscowość, która jest często odwiedzana przez wielu turystów, w szczególności w sezonie letnim. Jednak warto pamiętać, iż wcale nie oznacza to, że w tym miejscu znajdują się latem prawdziwe tłumy. Choć stopniowo coraz więcej osób chętnie przyjeżdża do Rewala, ta miejscowość nadal pozostaje cicha oraz spokojna. Jeżeli nie chcemy podczas urlopu spotykać prawdziwych tłumów, wizyta w Rewalu jest doskonałym rozwiązaniem.

Komentarze