Rodzice w poszukiwaniu kwatery doskonałej…

Noclegi, Kwatery

Kwatera doskonałaDecyzja, dokąd pojechać na wakacje wymaga kilku przemyśleń, zwłaszcza, jeśli jedziemy z dziećmi. A wybór kwatery nie powinien być kwestią przypadku.

Nasze maluchy, przyzwyczajone do znajomego placu zabaw, znajomych twarzy babci, dziadka, mogą czuć się nieco zagubione w nowym miejscu. Najczęściej na wakacje poszukujemy miejsc przyjaznych dzieciom. Takich, gdzie nasze pociechy znajdą przyjazny kąt do zabawy. Jednym z bardziej traumatycznych przeżyć rodziców na wakacjach jest brak pomysłu na zajęcia z dziećmi. Dzieci, które się nudzą bywają marudne, a marudne dzieci… cóż, wielu obcych ludzi ma problem z akceptacją płaczących czy marudzących obok dzieci. Nagle okazuje się, że ludzi wcale nie są tacy mili i akceptujący, jakby się mogło wydawać.

Wybierając miejsce na wakacje, najpierw trzeba określić kierunek wyprawy

Jezioro jest tańszą opcją niż nadmorski kurort. Woda jest może cieplejsza, ale komarów nad jeziorem jest zdecydowanie więcej. Inną alternatywą są góry. Jednak z wózkiem nie wszędzie da się dotrzeć, a na dalekie wędrówki z dzieckiem nie ma co liczyć.

Morze jest naturalnym kierunkiem, atrakcyjnym na wyjazd z dziećmi. Do dyspozycji maluchów jest największa w Polsce piaskownica oraz basen. Ze względu na jod, zawarty w morskim powietrzu, klimat nadmorski jest dla dzieci bardzo zdrowy. Również dla małych alergików wyjazd nad morze jest wskazany, ze względu na niską zawartość alergenów w powietrzu. Chłodne wody Bałtyku doskonale hartują organizm, a skoki przez fale i budowa zamków z pisku to klasyka plażowych zabaw z dziećmi. W czasie niepogody do dyspozycji dzieci są atrakcje, które powodują, że maluchy na pewno nie będą się nudzić. W nadmorskich kurortach mamy zarówno rozbudowane place zabaw, wesołe miasteczka. Miejscowi biznesmeni oferują przejażdżki rowerami, końmi, bryczkami. Można chodzić na lody i do salonów gier, spędzając wspólnie ten krótki, wakacyjny czas.

Jak wybrać odpowiednią kwaterę?

Kierunek wyjazdu wybrany. Wiemy, gdzie jedziemy. Teraz trzeba znaleźć kwaterę. Niewielu z nas stać na luksusowy hotel. Zresztą, każda rodzina własne preferencje dotyczące miejsca wypoczynku. Wyjeżdżając z małymi dziećmi, trzeba rozważyć kilka kwestii, które są ważne ze względu na dzieci.

Kwatera leżąca daleko od ruchliwych ulic, skrzyżowań. W wakacyjnych kurortach dla dzieci niewskazane będą kwatery leżące w pobliżu ruchliwych, hałaśliwych promenad, przy których kwitnie nocne życie towarzyskie. Miejsce, w którym chcemy się zatrzymać, powinno być ogrodzone, bez bezpośredniego wyjścia na ruchliwą ulicę. Dobrze, jeśli posiada własny kącik dla dzieci, mały plac zabaw, miejsce, gdzie dzieci w razie niepogody mogą usiąść przy stoliku do zabaw stolikowych. Wiele miejsc, oferujących noclegi dla turystów, wprowadza udogodnienia dla rodzin z dziećmi, takiej jak wanienki, zabawki, łóżeczka. W wielu znajdują się wewnętrzne sale zabaw dla dzieci, gdzie nasze pociechy mogą bawić się w czasie niepogody.

Na co jeszcze zwrócić uwagę i o co dopytać?

Zanim wpłacisz pieniądze i zarezerwujesz miejsce, sprawdź na mapie, gdzie dokładnie będziecie mieszkali. Ważna jest odległość od sklepu spożywczego czy ośrodka zdrowia. Nad morzem istotna może być odległość od morza. Jeśli więc kwatera znajduje się 5 kilometrów od plaży, to już niebagatelna odległość do codziennego pokonania. Zwłaszcza z dziećmi i kilkakrotnie w ciągu dnia.

Poszukując kwatery, w której oferowane jest wyżywanie, sprawdź, czy posiłki są dostosowane dla dzieci. Jeśli będziecie żywili się we własnym zakresie, poszukaj okolicznych restauracji i barów, sprawdź, gdzie są sklepy spożywcze, i czy pokoje wyposażone są w aneksy kuchenne z wyposażeniem. Zwracaj uwagę na niespodzianki, takiej jak usytuowanie pokoju np. na drugim piętrze, czy dostęp do łazienki.

Pamiętaj, kto pyta, nie błądzi. Im mniej rzeczy pozostawisz przypadkowi, tym mniej rozczarowań przeżyjesz. I tym bardziej twoja rodzina będzie zadowolona z wakacji.

Autor: http://lazurowybrzeg.pl.

KomentarzePokój hotelowyKiedy szukamy miejsca na wakacje, planujemy, jak spędzimy czas


Tani noclegDzisiejszy rynek zachęca nas przeróżnymi ofertami noclegowy


Domy w górachRodzinny wyjazd na wakacje to prawdziwe wyzwanie organiz


Nocleg w apartamencieRezerwując noclegi w hotelach, bardzo czę


Nocleg w hosteluKiedy wybieramy się w podróż do innego miasta, jedną w rzeczy