Rodzinne wczasy w Polsce

Rodzinne wczasyWyjazd całą rodziną na wakacje za granicę może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem, ale czujemy, że kolejne wakacje  w Polsce również nie dostarczą nam wrażeń?

Niekoniecznie, Polska jest krajem różnorodnym i trzeba tylko dobrze poszukać, aby znaleźć ciekawe miejsce na wymarzony urlop. W Polsce możemy wypoczywać nad wodą, w górach, na wsi oraz w dużych miastach, które w sezonie również stają się prawdziwymi, wakacyjnymi kurortami.

Wakacje nad wodą to oczywiście urlopy na wybrzeżu Bałtyku oraz nad polskimi jeziorami. Aby nie były one pozbawione wrażeń i nie ograniczały się jedynie do pływania i leżenia na plaży, zaplanujmy ciekawe atrakcje. Nawet nad morzem czeka na nas wiele miejsc do zwiedzenia. Tylko przykładowymi atrakcjami turystycznymi u wybrzeża Bałtyku są: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach, Latarnia Morska w Kołobrzegu, ruiny Kościoła w Trzęsaczu niedaleko Rewala czy wydmy w Łebie. Nieco bliżej Zatoki Gdańskiej czekają na nas zabytki Gdańska, molo w Sopocie oraz port w Gdyni. Takie wakacje są doskonale zaplanowane również na wypadek niepogody. Jeśli akurat zrobi się chłodniej i nie będziemy wychodzić na plażę, dzień można spędzić na przyjemnym zwiedzaniu okolicy i cieszeniu się miejscowymi atrakcjami.

Kolejnym sposobem na interesujące wczasy w Polsce jest wybranie się nad jezioro. Możemy nocować w pensjonacie, wynająć ze znajomymi domek lub rozbić namiot na polu kempingowym. Gdy znudzi się nam pływanie i opalanie, wybierzmy się na wycieczkę po okolicy. Na mazurach czekają na nas zabytki historyczne, takie jak kwatera Adolfa Hitlera niedaleko Kętrzyna oraz zamki krzyżackie. W Borach Tucholskich możemy zobaczyć zabytkowy akwedukt w Fojutowie oraz tajemniczy rezerwat Kamienne Kręgi w miejscowości Odry.

Jeśli marzy się nam aktywny wypoczynek i pełne emocji wyprawy, postawmy na południe Polski. Tam czeka na nas Jura Krakowsko-Częstochowska, idealne na przyjemne spacery całą rodziną. Wiele atrakcji czeka na nas również w polskich górach i to niezależnie od tego, czy wybierzemy Tatry, Sudety czy spokojniejsze i niższe Bieszczady.