Sopockie TOP 10: atrakcje turystyczne Sopotu

Molo w SopocieWypoczynek na terenie Sopotu każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Tu wspaniałe atrakcje czekają na nas niemal na każdym kroku, a każdy spacer po tej nadbałtyckiej miejscowości może się okazać wyjątkową przygodą. Na jakie obiekty koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tym mieście? Oto 10 najciekawszych obiektów, których podczas pobytu w Sopocie nie można pominąć.


TOP 10. Dom aktora Klausa Kinskiego

Dom aktora Klausa Kinskiego to ważne miejsce dla tych turystów, którzy w czasie spaceru po centrum Sopotu chcą poszerzyć swą wiedzę na temat najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zarazem obywateli tego miasta. Znany z rozwiązłego stylu życia, oskarżany przez własną córkę o molestowanie seksualne, niemiecki aktor przyszedł na świat w 1926 roku. Jego rodzinny dom wciąż można zobaczyć przy ulicy Kościuszki 10, w niewielkiej odległości od słynnego "Monciaka".

TOP 9. Monciak

Ulica Bohaterów Monte Cassino to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych deptaków w Polsce. Zabudowa mieszkalna ustępuje tu lokalom przeznaczonym na restauracje i puby, a turyści odwiedzają to miejsce głównie z myślą o dobrej zabawie. Ta część Sopotu tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, a spacer tym deptakiem jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Trójmieście.

TOP 8. Kościół św. Jerzego

Ta świątynia jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych obiektów sakralnych na terenie Sopotu. Neogotycki kościół św. Jerzego powstał w początkach XX wieku i początkowo służyć miał miejscowym protestantom. Po II wojnie światowej stał się kościołem katolickim. Fakt, iż kościół ten wznosi się przy ulicy Kościuszki, w pobliżu słynnego Monciaka, przyczynia się do jego popularności.

TOP 7. Łazienki Południowe

To ciekawy przykład nadmorskiej architektury kurortowej oraz jeden z nielicznych obiektów, w których formie widoczne są fascynacje stylem norweskim. Wspaniałe dekoracje, bliskość morza i nadmorskiej promenady - oto czynniki, dzięki którym wizyta przy tym zabytki będzie dla każdego z nas bardzo przyjemnym doświadczeniem.

TOP 6. Dwór Hiszpański

Dwór ten jest ciekawą i niezwykle cenną budowlą z XVII wieku, którą miłośnicy historii interesują się nie bez powodu. To przecież najstarszy zabytek Sopotu, który pamięta czasy, kiedy to w tej części wybrzeża odpoczywali przedstawiciele bogatego mieszczaństwa Gdańskiego. Dziś jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą zobaczyć zabytkową, podmiejską rezydencję. Ciekawa elewacja z elementami typowymi dla konstrukcji ryglowych przyciąga uwagę i sprawia, że ten obiekt do dziś wzbudza zachwyt wśród turystów.

TOP 5. Grand Hotel

Połączony z kasynem, jest Grand Hotel jednym z najważniejszych punktów na mapie Sopotu. Kto wybierze się na spacer w rejon tutejszego molo, ten będzie mógł podziwiać jego potężną bryłę w całej okazałości. Hotel ten do dziś pozostaje jednym z najważniejszych obiektów służących kuracjuszom i letnikom, a jego ciekawa forma oraz historia sięgająca początków XX wieku sprawiają, że zainteresowanie tym zabytkiem od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

TOP 4. Zakład Balneologiczny

To miejsce najlepiej przypomina o tradycji uzdrowiskowej Sopotu. Zakład ten, wraz ze Szpitalem Reumatologicznym, powstał w początkach XX stulecia. Gmach wzniesiono według projektu Paula Puchmulleraw miejscu, w którym poprzednio znajdowały się łaźnie. Zakład ten do dziś urzeka swym charakterystycznym wyglądem, a przede wszystkim okazałym dachem oraz wieżyczkami, będącymi jego najciekawszą ozdobą.

TOP 3. Opera Leśna

To dzięki Operze Leśnej Sopot stał się już w początkach XX wieku miejscem bardzo atrakcyjnym dla miłośników muzyki. To miejsce, kojarzone dziś przede wszystkim z Międzynarodowym Festiwalem Piosenki, jest dziś jedną z ważniejszych atrakcji na terenie miasta. Z pewnością w czasie wycieczki po tym kurorcie warto znaleźć nieco więcej czasu na odwiedzenie miejsca, w którym od 1909 roku rolę najważniejszą spełnia muzyka. Wystawiano tu m. in. niemieckie opery, w tym najsłynniejsze dzieła Wagnera. Od 1961 roku Opera Leśna jest jedną z ważniejszych scen polskich, a występ w tym miejscu to wielkie wyróżnienie dla każdego artysty.

TOP 2. Krzywy Domek

Oddany do użytku w 2004 roku, szybko stał się jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Sopotu. Krzywy Domek to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów, które wzniesiono przy sopockim deptaku. Nietypowy wygląd sprawia, że turyści bardzo chętnie poświęcają swój czas tej konstrukcji. Dom ten jest częścią Centrum Handlowego "Rezydent", a w jego wnętrzu mieszczą się m. in. lokale handlowe i gastronomiczne.

TOP 1. Molo

Drewniane molo o długości 516 m to jeden z symboli Trójmiasta oraz najważniejsza atrakcja, jaką może się pochwalić Sopot. Znajduje się tu m. in. przystań dla żaglówek oraz dla statków białej floty, choć dla większości z nas jest to przede wszystkim doskonałe miejsce na spacer. Rewelacyjne widoki na morze oraz bryłę pobliskiego Grand Hotelu, możliwość nacieszenia się widokiem pięknej plaży - oto główne powody, dla których w czasie wycieczki po tym kurorcie koniecznie trzeba zajrzeć na słynne molo.

Dla tych, którzy postanowią spędzić wczasy nad morzem, Sopot może się okazać idealnym miejscem wypoczynku. Wspaniałe atrakcje, doskonałe zagospodarowanie - oto czynniki, dzięki którym ta miejscowość od lat cieszy się mianem jednego z najlepszych letnisk nad Bałtykiem.

Komentarze