Sopot - perła Bałtyku

SopotJeśli masz ochotę wybrać się na morze, ale nie wiesz dokąd się udać, podpowiadamy - poddaj się urokowi Sopotu.

Nadmorski urok

Sopot, część Trójmiasta to jeden z najbardziej urokliwych, nadmorskich kurortów. Zachęca o każdej porze roku. Nawet jesienią i zimą, spacer po uliczkach miasta sprawi dużą przyjemność. Będąc w Sopocie, nie sposób nie wybrać się na słynne molo. W sezonie letnim, odbywa się tam też sporo imprez kulturalnych. Warto zrobić sobie też spacer brzegiem morza, w stronę Orłowskiej plaży w Gdyni. Ta część nadbrzeża jest jedną z najzaciszniejszych i najmniej obleganych przez turystów.

Monciak na plaży

Słynny sopocki Monciak, czyli ulica Bohaerów Monte Cassino to najbardziej znana część miasta. Jeśli chcemy zrobić zakupy, dobrze zjeść czy podumać chwilę przy kawie, właśnie tam powinniśmy się udać. Monciak łączy Operę Leśną i molo, będąc jednocześnie miejscem wystepów różnego rodzaju grup ulicznych. Akrobaci, muzycy, mimowie, zabawiają turystów, których codziennie przez Monciak przelewa się cała fala.

Sopot kulturalnie

W Sopocie oczywiście odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Przede wszystkim, prawdziwą perełką jest Opera Leśna, miejsce słynnego sopockiego festiwalu, a także występu wielu znakomitych gwiazd muzyki z calego świata. Sopot to także dobre miejsce dla miłośników teatru. Na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże zobaczyć można spektakle najwyższej półki. Warto zajrzeć również do Teatru Atelier czy całorocznie działającego Teatru na Plaży.

Gdzie spać

Sopot pełen jest hoteli, pensjonacików i kwater, w których można spędzić urlop. Dobrym pomysłem jest wynajęcie jednego z apartamentów, znajdujących się około 50 - 200 metrów od plaży. Zapewnia on po pierwsze pobyt w luskusowych warunkach, a po drugie - prywatność i spokój, w dużo większym stopniu, niż jeżeli zdecydujemy się zamieszkać na czas wakacji w hotelu. Apartamenty, które możemy wynająć za pośrednictwiem stony www.sopockieapartamenty.com, położone są w idealnej lokalizacji między plażą, molo a Monciakiem, dzięki czemu znajdujemy się w zasadzie w samym centrum kurortu. W zależności od tego, czy w podróż jedziemy sami, czy z rodziną lub przyjaciółmi, zdecydować możemy się na opcję z jedną lub kilkoma sypialniami. Wiadomo przecież, że komfort na urlopie zależy w dużej mierze od tego, w jakim miejscu nocujemy, nie tylko od licznych atrakcji oferowanych przez miasto.