Tanie i udane wczasy

Domek letniskowyWczasy udane i jednocześnie tanie: dla wielu osób te określenia się wykluczają, choć to wcale nie jest przesądzone. Trzeba po prostu wiedzieć, dokąd wyjechać, aby nie przepłacać. Niedrogie noclegi i wiele atrakcji można znaleźć praktycznie w każdym rejonie Polski - naszego kraju.

Jeśli marzy się nam niedrogi urlop nad Bałtykiem, nie stawiamy na znane kurorty, takie jak Kołobrzeg, Sopot czy Międzyzdroje. Tam na pewno trudno będzie nam znaleźć tanią kwaterę.

Postawmy raczej na mniejsze miejscowości, również te, które znajdują się w pobliżu tych modnych kurortów. Przyjemne wakacje można spędzić w Rewalu niedaleko Kołobrzegu, w uroczym Mielnie czy klimatycznej Łebie. Niedaleko Trójmiasta czekają na nas Rowy i Jastrzębia Góra. Na Mierzei Helskiej warto zatrzymać się w Chałupach.

Latem kuszą nas również jeziora. W Polsce jest bardzo wiele miejsc, gdzie można odpoczywać nad jeziorami, żeglować czy wędkować. Rajem dla wielbicieli jezior są Mazury. Nie musimy jednak zatrzymywać się w zatłoczonych miejscowościach, które słyną z turystyki. Wybierzmy te niszowe, ale nie mniej interesujące.

Turystów zaprasza Iława, położona nad Jeziorem Jeziorak czy klimatyczne Szczytno, miasto rodzinne muzyka, Krzysztofa Klenczona. Ciekawe wczasy można spędzić także w Borach Tucholskich. Zatrzymując się w Okoninach Nadjeziornych czy Tleniu nie przepłacimy, a spędzimy miło czas na świeżym powietrzu.

Wczasy w górach wielu osobom kojarzą się z Zakopanem czy Karpaczem. Owszem, są to najbardziej znane turystyczne miejscowości w rejonach górskich, ale na pewno nie jedyne, oferujące przyjemne miejsca noclegowe i moc atrakcji. Przyjemne wczasy w Tatrach można spędzić nocując w Poroninie czy Białce Tatrzańskiej. Jeśli wolimy Sudety, możemy zatrzymać się w Bystrzycy Kłodzkiej czy Lądku Zdroju. Lądek jest znaną miejscowością uzdrowiskową. Na wielbicieli spacerów czekają również Bieszczady. Wakacje w tych górach nie są tak kosztowne jak pobyt w stolicy Tatr czy w Karpaczu. Z pewnością Bieszczady przypadną do gustu wszystkim miłośnikom ciszy, spokoju oraz dzikiej przyrody.

Komentarze