Tanie wczasy w Polsce

Nocleg w kwaterze prywatnejNiedrogie wczasy nie oznaczają dla nas nocowania w nieprzytulnym miejscu i odmawianie sobie wszelkich przyjemności. Nie do końca jednak tak jest, można bowiem odpoczywać tanim kosztem, a jednocześnie spędzić wspaniały urlop. Pierwsza myśl, jaka pojawia się w naszej głowie na słowo wakacje to oczywiście urlop nad morzem.

W naszym kraju piękne piaszczyste plaże czekają na nas nad Bałtykiem. Znajduje się tam wiele znanych miejscowości turystycznych, zarówno dużych jak i mniejszych i klimatycznych miasteczek. Do najbardziej znanych miejscowości nad polskim morzem należą: Sopot, Władysławowo, Kołobrzeg czy Mielno. Wiele osób chętnie wyjeżdża również do Ustki, Łeby, Krynicy Morskiej czy Międzyzdrojów.

Jak zaplanować tanie wakacje nad morzem?

Tereny nadmorskie nie słyną z taniości, wręcz przeciwnie. Warto jednak poszukać nieco tańszych sposób spędzania urlopu. Zamiast hotelu można zameldować się w pensjonacie. Pokoje są również wygodne, ale na pewno mniej nas kosztują. Kolejnymi pomysłami na nieco tańsze wakacje jest kwatera prywatna czy wynajmowanie miejsca na polu kempingowym.

Jeśli marzy się nam zaoszczędzenie na wakacjach, zrezygnujmy z wyżywienia w ośrodku. Przygotowywanie posiłków we własnym zakresie sprawi, że wydamy na jedzenie mniej pieniędzy. Warto również racjonalnie podchodzić do kupowania na promenadzie słodkich smakołyków, takich jak lody czy gofry. Można zjeść coś słodkiego raz dziennie, ale nie przesadzajmy ze słodkościami. Lepiej spędzić czas na świeżym powietrzu, pobiegać czy pójść na spacer biegiem morza. Takie rozrywki nic nie kosztują, a są przyjemne i odprężające.

Tanie wczasy nad jeziorami i w górach

Niedrogie wakacje można spędzić również nad polskimi jeziorami. Wynajęcie domku na Mazurach jest opłacalne, jeśli jedziemy na wakacje większą grupą. Dla osób samotnych i par znakomitym rozwiązaniem są kwatery prywatne oraz pola namiotowe.

Podobnie jest w górach. Noclegi w domach górali nie należą do najdroższych, a są wygodne i przyjemne. Można również niejako przy okazji dowiedzieć się czegoś o góralskiej kulturze i zwyczajach mieszkańców danego regionu.