TOP 10 koncepcji na aktywny weekend z dziećmi

Aktywny weekend z dziećmiNadchodzące lato i najcieplejsze miesiące roku to najlepszy czas na to, aby zorganizować listę pomysłów na pozadomowe aktywności do zrealizowania całą rodziną. Podrzucamy więc 10 gorących propozycji, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Na rowerach

Popularna, lubiana i uprawiana przez wielu dziedzina sportu. Rowery możecie mieć własne lub miejskie, dzieci mogą jechać same lub w przyczepce - opcji jest wiele. Ważne, żeby wytyczyć sobie trasę, dostosowaną do waszych chęci i możliwości, no i wyruszyć ku przygodzie. Każde miasto ma już całkiem rozwiniętą i dobrze zagospodarowaną sieć ścieżek rowerowych. A jeśli chcecie połączyć wyprawę z odrobiną dziczy, wybierzcie się na przejażdżkę do lasu.

Na hulajnogach

W hulajnogach zakochuje się coraz więcej miejskich sportowców. Mogą być manualne lub elektryczne - ważne, żeby jeździć. To doskonała zabawa i mnóstwo frajdy dla sportowców w różnym wieku.

Na nogach

Jeśli nie lubicie jednośladów, ani hulajnogi, skorzystajcie z potencjału własnych nóg. Wytyczcie sobie piękną trasę - w Warszawie może to być np. trasa wzdłuż brzegu Wisły – i idźcie przed siebie, gdzie nogi was poniosą. W zależności od dokonanych wyborów, możecie zdecydować się na spacery miejskie, wplatając w nie historie mijanych miejsc, albo plenerowe - lasami, łąkami i bezdrożami, których w Polsce zdecydowanie nie brakuje.

Konno

Stadniny konne znajdziesz w każdym mieście i na obrzeżach każdej aglomeracji. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę, poświęć czas na naukę, jeśli jesteś już doświadczonym jeźdźcem, możesz wybrać się konno na piękną wycieczkę po okolicy.

Aktywny weekend z dziećmi

Ze zwierzętami

Pozostając przy tropie zwierząt, możesz pokazać dziecku ich świat. Wybierz się na długą wycieczkę do miejskiego ZOO lub jedno z wielu gospodarstw pod miastem, które chętnie zapraszają gości, pozwalając im zobaczyć z bliska, jak żyją hodowane tam zwierzęta. W takich okolicznościach dziecko nie tylko spędzi miły dzień na powietrzu, ale ma również szansę wiele się dowiedzieć o życiu naszych braci mniejszych.

Pływająco

Dzieci lubią wodę, tym razem jednak nie chodzi nam o pływanie basenowe, a nieco inną formę wodnej rekreacji. Wybierz się na spływ kajakowy, rafting lub spacerowy rejs po miejskim odcinku rzeki. Każda z wymienionych form jest inna, każda dostarczy innych wrażeń i każda - z całą pewnością - okaże się świetną zabawą.

Aktywny weekend z dziećmi

Na kocyku

Jeśli zażyliście rodzinnie ostatnio sporo ruchu i chcecie spędzić dzień w plenerze, ale nie za bardzo się przy tym męczyć, zorganizujcie piknik. Może być leśna polana lub miejski park. W obu przypadkach spakujcie wygodny, duży koc, kosz pełen przysmaków i kilka gadżetów, które umilą rodzinie czas - karty do gry, książki, krzyżówki, badmintona, piłkę i cokolwiek wam się zamarzy.

Aktywny weekend z dziećmi

Krajoznawczo

A może krajoznawcza wycieczka po kraju? Nie musisz wcale jechać daleko - chociaż oczywiście możesz, jeśli tylko chcesz, wybrać się na weekend z noclegiem po drodze. Wybierz trasę i pokaż dziecku, jak piękna i różnorodna jest Polska, jak wiele ma tajemnic, zabytków i śladów bogatej historii.

Z tropieniem

Możecie pobawić się w detektywów. Wybierzcie się do pobliskiego lasu i pomocą lornetki czy lupy tropcie ślady dzikich zwierząt. Wyniki obserwacji notujcie w swoim detektywistycznym kajecie. To nie tylko plenerowe spędzenie dnia na świeżym powietrzu, ale również pełna emocji i walorów poznawczych zabawa, w którą wciągają się i mali i duzi.

Z adrenaliną

Ostatnia propozycja z pewnością nie nadaje się dla rodziców najmniejszych dzieci, ale kilkulatki będą nią zachwycone! Poczekaj na nieco cieplejsze noce i zaplanuj obozowanie w wydaniu survivalowym. Nie jest sztuką pojechać do hotelu, ale samodzielnie rozbić namiot, zebrać dary lasu na kolację, rozpalić ognisko, umyć się w rzece i przespać noc w dziczy - to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Taka przygoda będzie wspominana przez długie lata.

Aktywny weekend z dziećmi

Źródło: www.sportroom.pl.

Komentarze