Urlop nad Bałtykiem poza sezonem? Sprawdź, dlaczego warto

Urlop nad Bałtykiem poza sezonemW okresie wakacyjnym nadbałtyckie plaże, restauracje, kawiarnie i obiekty turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Jeśli jednak zależy nam na odpoczynku w ciszy i spokoju, to warto zarezerwować apartament nad morzem poza sezonem. Kiedy turystów jest mniej, odpoczynek jest bardziej komfortowy, a jesienno-zimowa sceneria także potrafi zachwycić. Najważniejsze powody, dla których warto choć raz w życiu udać się nad Bałtyk jesienią lub zimą, przedstawiamy poniżej.

1. Cisza i błogi spokój

Nie ma wątpliwości co do tego, że regeneracja sił jest najbardziej efektywna wtedy, kiedy wokół jest cicho i spokojnie. Warunki panujące nad polskim morzem jesienią i zimą sprzyjają relaksowi, kontemplacji i wyciszeniu. Gdy plaże świecą pustkami, rejon zmienia się nie do poznania, a spacery brzegiem morza mają swój niepowtarzalny urok. Czas płynie leniwie, nikt nikogo nie pogania, nie trzeba się też martwić o brak wolnych miejsc w obiektach turystycznych.

2. Imponujące widoki

Jesień i zima to czas, kiedy można w pełni nacieszyć się urokami lokalnej przyrody. Puste plaże umożliwiają prawdziwy, bezpośredni kontakt z przyrodą. Wraz ze zmianą pory roku, zmienia się także krajobraz. Szum fal działa kojąco na nerwy, a piękne widoki zapierają dech w piersiach.

3. Większa zawartość jodu w powietrzu

Z największym nasyceniem powietrza jodem mamy do czynienia wtedy, gdy jest pochmurnie, wieją silne wiatry, a fale z impetem rozbijają się o brzeg. Z tego powodu pobyt nad morzem poza sezonem jest zalecany osobom z chorobami tarczycy, układu oddechowego czy tym, które narzekają na słabą odporność. Wyprawa nad morze jesienią lub zimą to również dobra opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ jod pozytywnie wpływa na ich rozwój. Spacery hartują organizm, dobrze działają na stany zapalne skóry, korzystnie wpływają na krążenie.

4. Szybszy dojazd do celu

W związku z tym, że nad polskie morze poza sezonem przybywa mniej turystów, mniejsze są również utrudnienia komunikacyjne. Dojazd do położonych nad morzem miejscowości trwa znacznie krócej, nie ma również problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. Mniejszy tłok to także mniejsze kolejki w obiektach gastronomicznych oraz turystycznych, z których można korzystać przez cały rok. Jeśli wybierzemy się nad polskie morze swoim środkiem lokomocji, a pogoda nie dopisze to możemy ciekawie spędzić czas zwiedzając, zwłaszcza że wiele zabytków stoi przed turystami otworem. Atrakcje można podziwiać bez stania w kolejkach i przepychania się.

5. Niższe ceny

O ile w ośrodkach górskich ceny wypoczynku późną jesienią czy zimą są wyższe niż latem, o tyle nad morzem odwrotnie. Apartamenty możemy wynająć w bardzo korzystnej cenie, mniej również zapłacimy za posiłki. Wciąż możemy skosztować lokalnych gatunków ryb podawanych na wiele sposobów, które nad Bałtykiem smakują tak dobrze, jak nigdzie indziej.

6. Różne możliwości podjęcia aktywności fizycznej

Jesień i zima nie zawiedzie również amatorów aktywnego spędzania czasu. Wręcz przeciwnie. Miłośnikom kąpieli można polecić wizytę w znajdującym się w Darłówku Parku Wodnym Jan. Obiekt ten świetnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Piękne krajobrazy oraz nasycone jodem powietrze stwarzają także doskonałe warunki do uprawiania Nordic Walking. Regularna aktywność pozwoli wzmocnić kondycję fizyczną. Dodatkowo charakterystyczne, regularne tempo zmniejsza ryzyko infekcji dróg oddechowych. Przez Darłówko przebiega wiele ciekawych szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych, a ciągły rozwój w tym rejonie daje nadzieję na powstanie kolejnych takich miejsc.

7. Urozmaicenie świąt oraz innych uroczystości

Okres jesienno-zimowy obfituje w okazje do świętowania. Andrzejki, Boże Narodzenie, Sylwester czy ferie zimowe to czas, który może być wyjątkowy, jeśli spędzimy go poza naszym miejscem zamieszkania. Ominą nas w ten sposób przygotowania, a zyskamy bezcenne wspomnienia na długie lata. Wyjazd choćby na kilka dni nad Bałtyk to doskonały sposób na to, by wyrwać się z pędu życia miejskiego i pozwolić sobie na pełny relaks. Zarówno rodzinny wypad z dziećmi, jak i romantyczna wyprawa we dwoje to idealna odskocznia od życia codziennego.

8. Poznanie lokalnych zwyczajów i obyczajów

W wielu nadmorskich miejscowościach atrakcji nie brakuje przez cały rok. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie luksusowego apartamentu w Darłówku, to nie tylko możemy spacerować brzegiem morza, wdychać jod czy spożywać smaczne posiłki, ale także korzystać z lokalnej oferty kulturalnej. Przykładem cyklicznie organizowanych wydarzeń są Darłowska Laponia Świętego Mikołaja czy coroczny jarmark świąteczny.

Bałtyk zachwyca o każdej porze roku

Nadmorskie miejscowości są gotowe na przyjęcie turystów przez cały rok. Przestronne, luksusowo wyposażone apartamenty Darłówko, pyszne ryby w barach i restauracjach, zabytki i piękne krajobrazy, które można podziwiać w ciszy i spokoju to argumenty przemawiające za tym by spędzić czas nad morzem poza sezonem. Taki wypoczynek pozwoli odpocząć od codziennych stresów, a w dodatku nie zrujnuje domowego budżetu.

Autor: www.apartamentydarlowko.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Magdalena
Wyjechaliśmy na ferie nad morze i bardzo sie nam spodobało, o dziwo dzieciom też :D Fajnie bo nie ma tylu turystów i można pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od zanieczyszczone go miasta. Byliśmy w Hotelu Lubicz w Ustce, rewelacyjny obiekt. Klimatyczne wnętrza, ładnie urządzone. Korzystałam codziennie z jakiś zabiegów SPA, dla mamy trójki dzieci to jest coś cudownego :)