Urlop w Gdańsku? Sprawdź, ile kosztuje wynajęcie samochodu na lotnisku

Wynajem samochoduGdańsk to kierunek wakacyjny nie tylko dla wielu naszych rodaków, ale także obcokrajowców. W czasie sezonu urlopowego w mieście bywa tłoczno. Wielu turystów korzysta z usług wypożyczalni samochodów, ułatwiając sobie w ten sposób poruszanie się po tym pięknym mieście i okolicach.

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu dostępny jest na każdą kieszeń. Chociaż oferty wypożyczalni różnią się, ceny są atrakcyjne. W dużej mierze zależą one od czasu wynajmu oraz marki i modelu samochodu. Wynajmując auto w carfree.pl, nie musimy obawiać się dopłaty za podstawienie pojazdu na lotnisko - jest to usługa bezpłatna. Samochód, zarezerwowany wcześniej on-line, będzie czekał w wyznaczonym terminie, zatankowany do pełna i gotowy do drogi. Nie ma także konieczności wpłaty kaucji, a firma nie stosuje limitu kilometrów. To ważne, gdyż takie wymogi mogą znacznie podnieść koszt wynajmu. Przy takiej polityce wynajmu samochodów jasno i szybko sprawdzimy ceny wynajmu samochodu z danego segmentu, które w Gdańsku rozpoczynają się już od 95 zł za dobę.

Jak nie przepłacić za wynajem auta?

Zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, że nie musimy blokować kaucji na karcie kredytowej i możemy podróżować bez zwracania uwagi na przejechane kilometry. Aby uniknąć ukrytych kosztów, należy uważnie przeczytać umowę. Całkowity koszt wynajmu powinien być podany już w momencie rezerwacji. Zanim podpiszemy protokół odbioru, warto sprawdzić pojazd, by nie obciążono nas za usterki, których nie jesteśmy sprawcami. Przestrzeganie warunków kontraktu uchroni nas przed naliczeniem dodatkowych opłat. W wynajętym aucie nie wolno palić ani przewozić zwierząt. Oddaje się je zatankowane i czyste. Równie ważne jest odstawienie samochodu przed końcem wyznaczonego terminu. Jeżeli chcemy go wydłużyć, wystarczy telefon do wypożyczalni - za spóźnienie może nam zostać naliczona kara.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Zanim podpiszemy umowę, porównajmy oferty i sprawdźmy opinie o wypożyczalni. Jeżeli firma nie podaje przy rezerwacji wysokości opłaty, a jej oferta jest sztywna, lepiej poszukać innej. Wypożyczonym autem możemy jeździć po całym kraju, lecz wyjazd za granicę musimy zgłosić w wypożyczalni i uzyskać jej zgodę. Z pewnością jej udzieli, jednak musimy liczyć się z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia - standardowe działa bowiem wyłącznie na terenie kraju.

Wynajem samochodu

Wynajęcie samochodu na lotnisku to doskonały sposób na podróżowanie po Gdańsku i jego okolicach. W atrakcyjnej cenie zyskujemy komfort, wygodę i niezależność od komunikacji publicznej.