Urlop z tenisem

TenisUrlop i odpoczynek nie muszą się kojarzyć wyłącznie z leżeniem na plaży, czy korzystaniem z uroków hotelowego spa. Wakacyjny czas każdy powinien spędzać tak, jak chce, aby wykorzystać go efektywnie i czerpać z niego przyjemność. Dla niektórych idealną formą będzie relaks z pilotem od telewizora w ręku, inni jednak potrzebują czegoś więcej.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportowego trybu życia nawet podczas urlopu lubią się solidnie zmęczyć. Wtedy naprawdę czują, że żyją i - paradoksalnie - czują się bardziej wypoczęci. Siatkówka plażowa, kolarstwo, gra w piłkę, czy górskie wędrówki - osoby lubiące ruch docenią każdą okazję do treningu. Można również postawić na grę w tenisa, która staje się coraz bardziej popularna i łatwo dostępna.

Tenis - czy tylko dla elit?

Dawniej tenis kojarzył się z dość ekskluzywną formą rozrywki. Grali w niego celebryci oraz osoby o wyższym statusie społecznym, podobnie jak w golfa. Koszty budowy kortów tenisowych są niemałe, więc występowały one jedynie w nielicznych ośrodkach sportowych lub hotelowych, stąd również wynikała ówczesna elitarność tego sportu. Z czasem stworzono więcej miejsc do uprawiania tej formy rekreacji i zyskała ona tym samym większe grono zwolenników. Obecnie tenis wcale nie musi być wysokobudżetową rozrywką. Jest raczej dostępny dla każdego, gdyż korty powstają w otwartych parkach, miejskich przestrzeniach zielonych i placach przeznaczonych do aktywności. Każdy może przystąpić do rozgrywki, nawet, jeśli nigdy wcześniej nie trzymał rakiety w ręku. Sukcesy polskich tenisistów na arenach międzynarodowych zaszczepiły w wielu młodych adeptach sztuki tenisowej sportową pasję.

Korzyści z gry w tenisa

Gra w tenisa ma wiele zalet. Przede wszystkim doskonale modeluje sylwetkę i pozwala zaspokoić dzienną porcję ruchu. Tenis działa również prozdrowotnie. Poprawia wydolność płuc oraz układu krążenia, co może zapobiegać takim chorobom, jak: cukrzyca, osteoporoza, choroba wieńcowa. Aktywność na korcie poprawia funkcje motoryczne, koncentrację i refleks. Redukuje także stres, na który najlepszym remedium jest wysiłek fizyczny. Skupienie się na grze pozwala odgonić nieprzyjemne myśli i choć przez krótki czas meczu zapomnieć o kłopotach. Gdy nasza uwaga skupiona na lecącej piłce, rozwijamy także zdolności umysłowe, ponieważ musimy wykazać się, nie tylko dobrą techniką, ale również strategią i przemyślanymi ruchami. Tenis to zdecydowanie gra taktyczna oparta na aktywności całego ciała. Ponadto, wydzielające się podczas uprawiania sportu endorfiny mają wpływ na ogólną poprawę nastroju graczy. Tenis sprawia więc, że mamy więcej motywacji i pozytywnego podejścia. Walory wynikające z gry w tenisa są nieocenione. Dodatkowym atutem są estetycznie wyglądające stroje tenisistów. Panie uwielbiają specyficzne kuse spódniczki, dzięki którym można eksponować zgrabne i opalone nogi.

Tenis dla dziecka

Wakacje z tenisem w tle

Jeśli na co dzień uprawiamy sport, nie musimy go zawieszać wraz z rozpoczęciem urlopu. Dzięki tcchotel.pl zapaleni tenisiści mogą kontynuować profesjonalne treningi. Hotel połączony z kortami tenisowymi daje możliwość kompleksowego relaksu, zarówno w biernej, jak i czynnej odsłonie. Licencjonowani instruktorzy prowadzą szkółkę tenisa dla młodych fanów sportu, zaś doświadczeni gracze samodzielnie korzystają z dobrodziejstw i udogodnień hotelowych. Dzięki odpowiednim przygotowaniu logistycznym, tenis staje się aktywnością, którą można uprawiać także w osłoniętej hali, dlatego też jest to sport całoroczny. Nawet zimą z powodzeniem można grać w tenisa, nie obawiając się mrozu ani śniegu. Korty o zróżnicowanej nawierzchni pozwolą każdemu tenisiście wybrać taki typ podłoża, który najlepiej odpowiada jego preferencjom. Wysiłek na korcie to najlepsza zabawa dla całej rodziny.

Komentarze