Wakacje w Darłowie

Wakacje w DarłowiePolskie morze od kilku lat zalewają fale turystów - wypoczynek nad morzem jako forma spędzenia urlopu powoli wraca do łask. Nie bez powodu - piękne polskie piaszczyste plaże to zdecydowanie najpiękniejsze spośród nadbałtyckich plaż. Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem warto spędzić właśnie w Darłowie?

Darłowo - perła środkowego wybrzeża

Darłowo, położone niemal po środku bałtyckiego wybrzeża - zlokalizowane w niedalekiej odległości od Kołobrzegu i Słupska, to niewielka, lecz niesamowicie klimatyczna miejscowość, która rokrocznie przyjmuje tysiące turystów z całego świata. To magiczne miejsce na mapie polskich kurortów, które jest prawdziwą, często niedocenianą perłą. Będące jednocześnie miastem portowym Darłowo to kilometry pięknych piaszczystych szerokich plaż, tysiące kilometrów szlaków turystycznych i tras rowerowych. W bliskiej odległości znajdują się również dwa ogromne jeziora - Kopań i Bukowo, które stanowią dodatkową atrakcję dla przyjezdnych turystów.

Goście docenią Darłówko ze względu na niezwykle przyjazną atmosferę i płynącą zewsząd gościnność, bogatą ofertę rozrywkową i piękne nadmorskie pejzaże.

Plaże dla dzieci w Darłówku

Plaże w Darłowie należą do jednych z najszerszych w Polsce. Piaszczyste plaże Darłowa zabezpieczone są dodatkowo kamiennymi falochronami, które uniemożliwiają wypłynięcie na pełne morze. Plaża zachodnia to idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi - morze w wielu miejscach przy samej plaży utworzyło płycizny, dzięki czemu nawet pluskanie się najmłodszych jest bezpieczne. Warto zwrócić uwagę również na to, że plaże w Darłowie należą do bardzo czystych plaż - władze nadmorskiej miejscowości bardzo dbają o czystość w kurorcie.

Darłowskie plaże na większości odcinków są strzeżone - bezpieczeństwa plażowiczów codziennie pilnuje kilkudziesięciu ratowników.

Noclegi nad morzem - gdzie nocować w Darłowie?

W Darłowie, jak w przeważającej większości nadmorskich kurortów, można wynająć różnego typu noclegi - począwszy od kwater prywatnych, przez domy wczasowe, domki letniskowe, pola kempingowe po hotele i apartamenty nad morzem, które są najczęściej wybieraną formą noclegu nad morzem. Apartamenty do wynajęcia na czas urlopu to zdecydowanie najwygodniejsza opcja jeśli chodzi o wakacje z rodziną - jest to połączenie komfortu, wygody z intymnością i luksusowymi warunkami wyposażenia. Turyści wypoczywający w Darłówku mają bardzo bogatą ofertę noclegową do wyboru - tutaj każdy gość znajdzie coś idealnego dla siebie.

Atrakcje w Darłowie

Darłowo to miasto nadmorskie - dla wielu przyjezdnych plaża i morze są największą atrakcją. Warto jednak dodać, że z pewnością nie jedyną. Na turystów czeka wiele ciekawych miejsc, które w czasie pobytu w Darłowie zdecydowanie warto odwiedzić, jak na przykład darłowski port, gdzie zobaczyć można jedyny w swoim rodzaju rozsuwany most oraz wszelkiego rodzaju zacumowane łodzie, statki i stateczki. Zaledwie pięć kilometrów od centrum Darłowa znajduje się niecodzienna atrakcja - part rodzinnej rozrywki Leonardia, gdzie goście mogą zapoznać się z grami zaprojektowanymi przez samego… Leonardo da Vinci! Jest to bardzo fajna atrakcja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i zakochanych par czy seniorów - gwarantujemy świetną zabawę dla osób w każdym wieku.

Darłowo to miasto królewskie, kojarzone głównie z postacią króla Eryka Pomorskiego - będąc w Darłowie warto również zwiedzić Muzeum Książąt Pomorskich, które nie tylko opowiada historię tego klimatycznego miasteczka, ale również organizuje wiele ciekawych wystaw kulturowych.

Rozrywka w Darłowie

Wakacje to czas rozrywki i wypoczynku. Osoby szukające aktywnej formy wypoczynku również znajdą w Darłowie coś dla siebie - rejsy motorówką, kitesurfing, windsurfing, loty paralotnią nad morzem, nurkowanie - na takie atrakcje mogą liczyć turyści w Darłowie. Dla tych, którzy szukają rozrywki na lądzie, znajdą się kluby muzyczne, ciekawe bary, lunapark.

Darłowo zadbało również o tych, którzy wybierają sportowe wakacje - w wielu miejscach w mieście ulokowano tak zwane siłownie na wolnym powietrzu, do których dostęp jest wolny i każdy może z nich skorzystać.

Darłowo - doskonały pomysł na wakacje nad morzem

Jeśli szukacie ciekawego, przyjaznego rodzinie i psiakom miejsca na spędzenie cudownych wakacji pełnych wrażeń, miastem do którego powinniście się wybrać na wakacje jest Darłowo! To znakomite połączenie potrzeb turystów w każdym wieku - cudowny urlop spędzą tu rodzice z dziećmi, zakochani, seniorzy oraz grupka znajomych.

Ocena: 5.0